Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Dnes po praci som bol na inspekcii na stavbe. Ked som prisiel bola uz tma a nic som takmer nevidel. Nasiel som len osadene branky na plotoch. A vsade boli velke baliky s travou. V jednej zahradke bola dokonca uz aj polozena. Som netusil ze nam to aj pekne zatravnia. Co ja neborak teraz budem robit s travovym semenom? :-( Asi si kupim kosacku skor ako som planoval :-D
@amicenko a teraz otazka do plena, preco EBSG nevaha zapltit drahe travove koberce? :) pretoze si to aj tak zaplatime my, kedze konecne vyuctovanie pride az dodatocne :) dakujem za pozornost ... ale co, aspon budeme mat travu a mozeme si uzivat decembrove slnecne luce opalovanim sa na zahradkach :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy Ver mi, ja viem ze nic zadarmo nedostanem. A na to vyuctovanie som extremne zvedavy. Kedze som z 2 etapy, budem sa vas z prvej vyzvedat ze ako to vlastne dopadlo ;-) Drzim vsetkym palce. A pravidelnych inspekcii sa nevzdam vzdy ma tam nieco prekvapi.
@amicenko ja som vcera tiez pozerala, ze tam bola nejaka sietka na trave natiahnuta. Ze na co to asi bude 8-) a uz je to jasne....
@kvetinkaseveru a to je pre vsetkych, lebo ked sme boli v piatok tak len v jednej zahrade bola ta sietka.
ta trava je zbytocny luxus, stacilo to na jesen podsadit a na jar by pekne vyrastla... no a na zimu travu treba pohnojit draslikom, alebo hnojivom s vyssim obsahom draslika... dufam, ze uz tu travu pripravili na zimu
@all da sa dostat na stavbu pocas dna, myslim dovnutra budov, su stiege otvorene kazdy den?
@shorty shorty a co Ty nevies,ze ked tu nie si,ako by si ani neexistoval,vykasli sa na pracu cuc pri pocitaci,tak ako my :-( ale nie ako dzaro - on to uz prehana !!! :-)
Ja som tej travicke rad,dokonca som uz zhanal firmu co mi ju polozi. :-) Ostava uz len verit,ze tato bude trosku kvalitnejsia a prezije zimu. 8-)je dost mozne ,ze tato vyjde EBSG lacnejsie ako klasika,o ktoru by sa musela postarat kym vyrastie.
@mareko4.........my to robime tak ,ze sa v aute oblecieme do spinavych monterok-do ruky lopatu a vedro a futasujeme kludne po stavbe :-p Dokonca minule nas stavbyveduci poslal na obed,lebo myslel,ze mu zvysujeme normy. |-|
@foxo hehe :)))
Článok sa načítava...
@foxo :-)))))))))))))) a dobrý obed si mal? nejaký wusrt und bier?
@amicenko tá tráva je super informácia! už som dumala ako sa budeme celú zimu brodiť blatom :-) pôjdeme kuknúť..
@slavkalala ...aleee co by,potom nas prekukol a hnal nas zo stavby svinskym krokom. 8-(a predstav si ako by vyzerali nasi psi .
@slavkalala Len sa moc netes, som tam bol fakt po tme a tu travu som len nahmatal, mozno tam lezal dajaky opity chlpaty rakusky robotnik ]-( Kym ho neuvidim neuverim. Jeden citat si neodpustim. "Pani doktorko verite v Boha? Nie niesu dokazy nitko ho nikdy nevidel. :-D "
@amicenko ...a koho teraz,chlpateho robotnika alebo travnik??? :-o Druha cast toho citatu je omnoho zaujimavejsia. :-o
@foxo no ja dufam ze uvidim tu travu ;-) Druhu cast nech si kazdy domysli, ja som slusny chlapec take slova snad ani nepoznam.
@amicenko tak to som zvedavý ako sa ten koberec uchytí pri týchto teplotách a žiadnemu daždu
@dzaro Vcera to poliali chalani, takze vlahu mat bude. Teploty neovplyvnia. Priznam sa niesom zahradnik takze neviem ci to takto mozu robit.
@dzaro mozno ho priklincuju a uz bude uchyteny :)
......aha 11:30 dzaro uz vstava,dobre ranko dzaro. :-) :-)
@foxo dakujem, je krásny deň, dobre sa spalo :-P
@amicenko na to ,aby sa koberec dobre zakorenil treba teplo a mokro, lebo môžu pomrznúť korienky a na jar nám povedia,že sme po nom nemali chodiť :-)
@dzaro ....ale pri preberani,bude fajne zelene a o to tu ide. :-o
@foxo bude pažitka na nátierku :-D
@all Len pre zaujimavost, EBSG bude stavat dalsie RH v Kittsee, zacinaju uz buduci rok: http://www.ebsg.at/index.asp?m_ID=207...
@dzaro vo stvrtok,nepojdem strngat klucami,ale do Kittsee na urad zistit presne co budem potrebovat a co potrebujem prelozit do nemciny a mrknem aj na travnik,ked chces este mi zostalo trochu travexu,mozem Ti to poliat nech sa aj aj Tebe uchyti. |-| 8-)
@slummdog ...tej Geppertky sa tusim nikdy nezbavime..... =-)
Profilova fotka
@mysenka46 ahoj, my ked sme boli v nedelu pozriet, videli sme pokladat tu sietku dvoch chlapov, boli to Slovaci (neviem ci su tu na fore), teda si to pokladali priamo k bytu...sme sa vypytovali a hovorili, ze uz maju jeden dom v kittsee a ze tam nedali tuto sietku a robia im tam neplechu krtkovia...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?