Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@amicenko ....beduin,beduin,tiez byvas smadny ako tava??? :-o
@mareko4 .....pockaj,tak prve dve citaju a su suche,no a druhe dve citaju mokre ......hmm...zaujimava technika,priznam sa ,ze nepoznam =-) |-|a to som kamasutru prestudoval hore-dolu
@korfi @korfi pohoda..pokiaľ tam nebývam...môžeš využiť ktorékoľvek s môjho ,,jedného´´ parkovacieho miesta´. To parkovanie bude asi problém aj v mojom prípade, keď sa nasťahujeme.. No uvidíme..vy prvoetapoví to tam určite nejako vyriešite a my druhoetapoví sa už len nasťahujeme do krásne zabehnutého sídliska 8-)
@foxo heh ved to nie je moj dom tak nech sa staraju iny :-D
@shorty .....ok,ale dohoda je taka,ze ucty budes platit Ty! ;-)
@foxo ... :-)
@foxo nie nie ja nemusííím
@slavkalala ahoj,ja idem tiez,sice nemam byt,ale ak chces budem prekladat,viem dobre nie len po nemecky,ale aj rakusky :-).idem tiez pomoct zatkovi lebo tiez nevie po nemecky.
@yarus Ty si ale zlatá! a vy idete kedy? 30.11. alebo 7.12.? alebo prídeš dvakrát, dobrá duša? :-)
Pozdravujem Vás ... Viem že auto a jeho prihlásenie v Rakúsku sa tu už rozoberalo z každej strany ale nevšimol som si, či aj auto na leasing .. teda ak mám auto na leasing a v leasingovke mi povedali, že prihlásenie na rakúske ŠPZ neprichádza do úvahy ... čo s tým ... ďakujem
@ all steige 1 maaame plot. nie je zakopany spodok, je krivy a bola tma takze sa tam moc nedalo pozerat a este ta hmla .....takze len takato tmava jedna fotecka na ukazku (je to nas plot a je 1,5m)
@all a zabudla som uz su aj rolety. Inac otazka, ked si vsimnete spodok nie je niako ukotveny to bude takto vyzerat naozaj? lebo bocny plot co oddeluje susedov zacina nad tymi kamienkami co su na terase a pod nim je dost velka diera, nie rovna. ci sa tu niekto nevyzna do plotov ako to funguje....
Článok sa načítava...
@mysenka46 ahoj,spodok plotu urcite nebyva ukotveny.upevneny je len na bocnych ''tyciach''.obavam sa ze ta diera tam ostane.inak by to urobili tak ze by zospodu plota vyrezali a dali by ho nizsie aby to bolo nad urovnou pody.potom ti ostane len dorobit spodok plotu pletivom alebo sa zo susedom dohodnut a urobit betonovy murik pod pletivo.napadla ma este jedna vec-vrch plotu je rovny?ked spodok je krivy?
@bublifukk neviem bola tma, spodok bol urcite krivy, lebo tam bol koniec tych kamienkov tak tam sa to dalo vidiet, ale vrch som moc nepozerala, hmla, tma....pojdeme cez vikend pozret za svetla. ja som si tiez myslela, ze to vyrezu a potiahnu az na zem. sak nechajme sa prekvapit
@popismenku .....no....kamos,vyzera to tak ,ze budes chodit peso. :-o
@popismenku predat a kupit na leasing v rakusku.mas to najjednoduchsie riesenie-usetris dost starosti ohladom prihlasovania slovenskeho auta
@bublifukk Predat auto ktore mas na leasing nie je moc stastna rada,pri takomto predaji hodis par euri do kosa a leasing v at je zase trosku nieco ine.Opytam sa vo VWFS,jej materska firma je v at a tak hadam vedia poradit.Napr.na leasing v at mas urceny isty pocet km na rok a ked to prekrocis - mas nemale penale. :-o
vďaka
Prave som hovoril z pracovnickou z VWFS a je to zla sprava.Ked je auto na leasing,tak jedina moznost je predcasne ukoncit zmluvu.Leasingovka nedovoli ine spz ako slovenske.!Nic ine nevedia poradit,vedia aj ze to pokutuju policajti v at.A tak sme peknej ri..!!! 8-(
tak to určite som ... na predčasné splatenie nemám ... a ani na pokuty v at ...
@popismenku odstavíš to na hraniciach a stopneš si niekoho z kittsee :-) a ráno sa zase s niekým zvezieš do mesta kým ti neskončí leasing, tak to robia všetci slováci čo sa zvážajú z okolitých dedín za prácou....
@popismenku ....tato informacia dostava pre mna novy rozmer,ked uvidis v Kittsee blbca na bicykli tak je to zarucene foxo !!!
@foxo takýchto účastníkov TdASK nás bude asi viacej :-D
@dzaro Ty sa moc nesmej,budes robit s tym autobusom kyvadlovu dopravu,sme sa dohodli !?! :-o =-)
hoci sa teraz už obávam na niečo opýtať ... predsa len ma ešte napadla jedna prosba ... postupne ste tu písali všetko čo nás v úradovačkách a papierovačkách čaká ale neviem ... možno to má niekto už tak reálne sformulované ... že . 1. preberanie bytu 2. prihlásenie na úrade v Kittsee - do xy dní - potrebné to a to ... 3. netuším - možno cudzinecká polícia ... do xy dní a potrebné to a to ... aby z toho bola taká tá tabuľka pre menej chápavých ... ak to niekto takto má .. tak pls. a teda dúfam ,,, že mi niečo také neuniklo a ak áno tak sorrky ... a ´dakujem
@popismenku ty si prvá etapa?
@foxo nie je problém, odchod je každý deň v pracovnom čase 7,25 ráno, trasa je jarovce......zš beňadická(petržalka)......dolnozenská alebo panónska(podľa chuti šoféra).....most apollo....povinný rozptyl po meste v okolí košickej ulice :-D samozrejme kým ma nechytia, nakoľko tiež budem jazdiť na sk špz, služobné auto iné nechce :-)
.....no nic ja budem hrat,ze chcem sportovat a bojujem za ekologiu a nie ,ze nemam prachy ! :-N Zelena planeta,ano na tom my bude najviac zalezat .....si myslim na tom byke uz teraz ma zadok boli jajajajaj :-o
@foxo prezdrad mi, kde predávajú biky na tvoju neštandartnú postavu :-D
@dzaro Dohodneme,prispejeme,popijeme,povadime,poradime,pokradneme,uvidime --- dzaro co sa nehodi preciarkni -- len to pokradneme nehaj,este sa moze hodit. :-o

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?