Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@kommo Ja chcem zasuvku na terasu, asi som sa zle vyjadril. Pripadne ak nebudu chciet na terasu chcem ju vyviest niekam na vonkajsiu stenu.
@vratko_p Nevies preco to nechceli vyviest? Kam ste chceli umiestnit tu zasuvku?
@ foxo žeby Foxo ešte spal?? :-)))
@kommo ja tiež rozmýšľam v lete nad markízou, ale zrejme budeme potrebovať povolenie od družstva...sama som zvedavá..
ahojte, tu sa deju veci teda.. je to nemile :( pripajam sa k tesiacim sa na byvanie v kittsee a na nasej ulici a dufam ze sa nam tam bude dobre byvat a ze budeme spolu vyborne vychadzat. chcem sa opytat. bol som si pozriet polozeny laminat a nasiel som si zle polozenu jednu listu. kusok proste vycuhuje a ked do toho clovek par krat zakopne hned to bude mat odstiepene. neviem, davali ste uz niekto niake reklamacie aj teraz? alebo to mam riesit az pri odovzdavani? a este jedna vecinka.. myslim ze sa tu uz o tom nieco pisalo ale ako je to s internetom? je tam nieco aspon predpripravene ze si uz len potom zavolam niakeho poskytovatela kt mi bude najviac vyhovovat alebo ako to je? dakujem
ano aj mna by zaujmala ta markiza ci sa da potom namontovat na balkon. som na vrchnom poschodi a moj balkon nema ziaden pristresok a v lete by som si tam rad posedel pod niakou markizkou tedaj..
Profilova fotka
@tajomajo tak, cim skor reklamujes, tym skor ti to opravia a mozes skor byvat, nie?
Profilova fotka
@all nevie niekto ako by som sa dostal ku nejakemu kusu parkiet "Eiche Champagner"? potrebujeme podla toho doladit farbu kuchynskej linky pripadne, nema niekto taky kus a uz ho nepotrebuje?
Profilova fotka
@amicenko zdravim, s priatelom sme Stiege2/7, rovnako sme sa vcera konecne nejakym zazrakom dostali do stiege1 a vyberali parkety :-) ... chcem sa spytat, ci uz treba nahlasovat parkety a podlahu? a este prosim Ta, na parkety mas nejake nazvy alebo kody podla coho sa to nahlasuje?
@martina_la Neuveris ale teraz presne riesim tento problem(a neviem to nikde najst). Chceme to vsetko nahlasit co najskor nech ich nedostavame do casovej tiesne. Rozmyslam, ze sa pojdeme previest jedneho pekneho dna do Pöttschingu za geppertkou. Osobne je velmi mila.
Profilova fotka
@amicenko viem viem uz sme za nou boli aj my osobne este pred rozhodnutim ci bytik zoberieme... trosku sa nam tiez zacinaju kopit otazky na nu, len bohuzial nemame kvoli praci moc prilezitosti tam behat osobne... napriklad sprchovy kut (teda vanicku) si mame dat rovno nacenit u toho stavby veduceho, alebo treba pred tym zaslat na Doris tu ziadost? a rovnako ako parkety nevieme ani nazov resp. kod tej dlazby :-| ... no nic skusime jej to spisat mailom pre zatial :-) dakujem za odpoved
@amicenko taky vylet by som hadam aj ja dal, tiez chcem zacat vybavovat tie vsetky veci okolo bytu kym je na to cas...
Článok sa načítava...
@martina_la @amicenko ahojte, tu sú vzory laminátu. malo by tam vidieť aj ich názvy. nás vyzvali listom, aby sme povedali, ktoré sme si vybrali. Ak ste ale druhá etapa, preverte si radšej, či máte rovnaké ako my v 1tke. ak nebude dobre vidieť tie fotky, pošlem vám to aj na email. príjemné vyberanie prajem :-)
@martina_la Všetky požiadavky mimo štandartu je treba písať alebo osobne riešiť vo firmách, čo to priamo robia v tvojom bytíku, v tomto ti Gepp nepomôže. myslím,že ked si podpisovala byt,tak si jej nahlasovala nadštandart, čo tam chceš mať inak ako ponúka družstvo a ona ti posielala zoznam firiem
@slavkalala asi budes musiet dat fotky do albumu lebo priamo v prispevku sa zmensia a tym padom to nie je velmi citatelne
@ljboy @all ja ich mám v albume uložené a vzorky sú stále k nahliadnutiu v kittsee na námestí
@dzaro, @martina_la ... nie tak celkom vo firmach, vsetko co si od firiem objednas ti musi odsuhlasit druzstvo, treba si pripravit formular pre sonderwunsch (dostali ste ho so zmluvou ale da sa aj pripravit z internetu http://www.ebsg.at/m_id/230/Sonderwun...), podpisat a poslat na drustvo, oni sa potom vyjadria ci s tym suhlasia alebo nie, pripadne ake dodatocne podmienky maju, ked mate kladnu odpoved od druzstva, tak potom treba kontaktovat firmu ktora sa o to stara, existuje zoznam vsetkych firiem, ten vam vie Geppert poslat mailom, ta firma vam potom posle ponuku a ak suhlasite tak ju podpisete a poslete firme
@ljboy to áno, na začiatku som vyplnil sonderwunsch a ebsg ho potvrdilo, ale časom sa nám rozsvietili aj iné veci a to sme už riešili priamo s firmami zo zoznamu od geppert, potom som jej už nepísal
Ja som si vybral standard, takze to budem riesit priamo s EBSG. Teda dufam.
Profilova fotka
dakujem za odpovede, aj za foto vzoriek @slavkalala , vedela som ze ste ich tu uz niekto uverejnovali ale nevedela som ich spatne najst...my sme tiez vyberali zo standardu...
Ps vieze ze budeme mat kurenie z obnovitelnych zdrojov ;-) http://www.ebsg.at/cms/user/news/Wohn... strana 6 sa pise o nas
@amicenko ak máš štandard tak v podstate nemusíš nič riešiť, príde ti list od firmy wiedner, kde ťa vyzvú alebo napíš na mail Reinhardovi Laferlovi r.laferl@wiedner.at
@dzaro Dakujem. Urcite im napiseme. Pekne dakujem aj @slavkalala za ochotu a mail.
@amicenko ano, a ked sa chces naucit po rakusky :) tak staci nalistovat stranu 13 :)
@all ahojte, nikde som sa este nedopatral aka je "standardna" vanicka pri sprchovom kute. v kutiku duse verim ze je to aspon 80x80 a ze to ma stvorcovy tvar! skuste ma uviest do reality... =-)
@carlo_conti je stvorcova a ma 90 x 90
@carlo_conti najdi si ju: Acrylbrausetasse-VENUS
@kommo pokoj v dusi :) dakujem
@amicenko slavkalala je moja milovaná žena,tá najlepšia na svete :-)
@carlo_conti ahoj,standard je taky aky si rozmerovo das.ja som si daval polkruh 80x80 a bola rovnaka cena ako 90x90 .

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?