Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@pinpo tiez na to spolieham. ;-)
Profilova fotka
@all riesil niekto prepis bytu/domu na inu osobu? pripadne rozsirenie, ze na koho to bude pisane? pani Gepardova ma informovala, ze potrebuje nejaku ziadost a musim to poslat pisomne a postou ale ziaden predpripraveny formular, ze nema
Profilova fotka
@all da sa to byvanie prepisat len na svoje neplnolete dieta?
Profilova fotka
@pinpo Ak je ten byt spojeny s WBF, tak si myslim, ze to moze byt problem. WBF je v podstate forma pozicky, a tu nemoze dostat neplnolete dieta. Ale to je len moj sukromny nazor.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@martino1111 ok ...pohoda ja mam ine info bola som tam, osobne , aj zajtra tam mam ist tak sa ti mozeme na to spytat a budem vas informovat..... citam info o prekladoch ja viem zohnat jeden uradne overeny preklad rodneho alebo sobasneho do nemciny za 15 eur. rozsirit osoby , ktore maju vlastnit byt sa da ... neda sa ale nahlasit byt na neplnolete dieta, to je jedno ci je to najomny byt , alebo pozemok , alebo dom v AT sa to neda. info o ojeb....cke pani blondinke z realitky z kittee, tu rozpisem neskorej, teraz sa mi nechce .... ;-)
Profilova fotka
@adika10 Mozes si prosim Ta dat kontakt na tu prekladatelku do nemciny? Moze byt aj na moje IP. Vdaka!
@cyan 'Ziadnu automaticku vyzvu nedostanes, kedze je to tvoja povinnost zo zakona. ' Mna vyzvali a nie raz ;-) (Neusiedel), pozadovali tiez nejaky formular zo zdravotnej poistovne (ani tam bez toho aby ste mali vsetky papiere nechodte), po anglicky to tam neslo. Toto bola ta najtazsia cast prihlasovania :-) To kedy sa mate prihlasit v Kittsee je napisane v zmluve a nie je nutne sa tam hned hlasit pokial tam nebyvate.
@moriak no taktio nejako to je s tym nahlasenim v Neusiedel, ta pani co ju tu spominam , to vie vsetko uplne v pohode a bez nervov pomoct nahlasit, podotykam za poplatok to je pre tych co chodia do obchodu nakupovat zadarmo , alebo si myslia, ze sluzby su poskytovane v Rakusku za usmevy.. ;-)
@adika10 cil co chces od nas??? mame ta tu prosikat o kontakt na nu? citam uz tretiu stranu jak o tom vypisujes, a stale si sa nedopracovala tam, o co ti ide... 100x radsej dam peniaze slovakovi 20 euro za preklad ako tej tvojej tete 15... 3 strany o tom pises, zahmlievas, nejasne odpovede, proste nic... este sa mi nestalo, aby tu koli jednej osobe boli od vecera napisane 3!!! strany... ked nieco mas co je relevantne, napis to, ked to pisat nechces, ani to tu prosim ta radsej nespominaj, kedze tebe sa ani vobec nechce... normalne spis cennik sluzieb kto ma zaujem, posli to do ip a hotovo...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mareko4........ cil sa tu nikomu neponukam a kazdy NORMALNY sa mi ozval cez IP a kazdemu dam telf, kdo si ho slusne vypyta, ale ty si jak sedlak z carov alebo z dedziny od vychodu, co tu riesis so mnou, ked nechapes odpoved, staci sa opytat ale ty mas od slusnosti asi daleko ,normalne slusny ludia mna pochopili, nechces nahodou aj jej cislo podprsenky , tak toto je sila..z taktycto ludi ako ty veru ludia v KItsee nebudu mat radost. Ja len viem ze ona mne robila preklady za 15eur ak chces daj si to spravit aj za 30 mne je to jedno..... :-|
Článok sa načítava...
prestante sa hadat.aj tak si to kazdy zisti sam a zariadi sa podla toho,je fakt ze tri strany sa tu riesi to iste...dnes som hodinu tvrdol u PINETZA koli elektrike a sanitarnym veciam.skoro som porodil z tej rakuskej preciznosti. Elektrika sa zacina robit v druhej etape okolo vianoc ked bude dobre pocasie atd. mam info ze druha etapa bude mat rychly spad,odovzdavka okolo augusta,septembra...
@all Ahojte, ak este niekto z vas nema zajednanu stahovaciu sluzbu, tak znama sa teraz stahovala do Kittsee (z BA) a bola s nimi velmi spokojna. Vela museli nosit po schodoch, ale davali pozor a boli velmi ochotni. Kontakt na zelanie poslem cez IP :-D Stahovaniu zdar 8-)
@all Prosim o info tych, co si davali ako sondewunsch sprchovaci kut. V Angebote od Strobla na kachlicky som mala ze nula - vsetko standard. Teraz mi prisiel Rechnung a objavil sa nejaky Abdichtung W4 - 125 EUR a Dichtbandes - 7 EUR. Ziadne dalsie prace s nami nekonzultovali. Mate aj vy nieco take v ucte? Dakujem vopred.
@kvetinkaseveru ide o hydroizolacny nater, ktory dali na stenu v oblasti sprchoveho kuta a tesnenie.My to mame v angebote v rovnakej sume
@fishie dakujem za rychlu odpoved. len to aj nam mohli dat do angebotu, lebo ma to zaskocilo. este raz dik
@kvetinkaseveru noo co sa tyka Štroblovcov, tak ti su dost mimo...nam zas dali dlazbu inej farby ako sme im pisali :-S
@fishie Tak je to naozaj nemile... :-|
@adika10 Aby si niekomu nenaletela,pevne verim ,ze to nie je Tvoj pripad a ja tu zbytocne kuvikam. 8-)
A este jeden maly detajlik,ked sa odhlasis z trvaleho pobytu v SK tak Tvoj OP sa stava de fakto neplatny! 8-)
Vcera nam volali kvoli parketam /plav.podlaha/ a pytali sa ,ze ake chceme z coho som bol zaskoceny,tak kde je :-o ta ich doslednost ?Ale dobra sprava je uz zacnu pokladat. :-)
@foxo a kto ma na starosti tu plavajucu pls? ze by som im napisal pre istotu...
@foxo áno, pri odhláseni z SK treba OP odovzdať,
@vratko_p Dufam,ze nekecam |-| r.laferl@wiedner.at 8-) tel.+43/2662/44000-31
Profilova fotka
@foxo mne vcera volali z talosu, ze zistili ze prechod medzi kuchynou a obyvackou niekto sfusoval a rozdiel vo vyske je 3 cm - takze standardne posuvne dvere co som chcel sa tam nedaju dat - ze jedine na mieru sa daju urobit a to je za pripatok ;) preciznost talosu + a preciznost co robili stenu - -
Profilova fotka
@kommo a naco si bol u nich? vsak to vsetko posli emailom, ja som s tymi elektrikarmi bol nanajvys spokojny - iba znacky do planu som poslal a podla toho to urobili vsetko (zastrcky, internet) a dokonca mi nasli aj riesenie ako dotiahnut extra kabel na tu el. trubu co nebude na standardnom mieste so sanitakmi bol trosku problem - lebo som nechcel ziadne ich umyvadla a ani vod. baterie a v pondelok som este stornoval aj tu bateriu na vani a v sprche - inaka vdak tomu co to tu zacal rozoberat ;)
@pinpo No tak to mas super,budes mat do kuchyne schody a zadara !!! 8-(
Profilova fotka
@foxo LOL, vzdy som obdivoval tie schodiky v bytoch... ze aky luxus
Profilova fotka
ahojte, neviete nahodou ci je v tej Steinfeldsiedlung este volny byt ? dakujem

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?