Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@all ahojte, k teme kriva stena, my mame skusenost s krivou stenou, vychylka 5 cm !! napisali sme Geppertke reklamaciu, o tyzden na to som volala stavbyveducemu, ako to vyzera, do dvoch tyzdnov od reklamacie to opravili
@diuska24 ahoj, a ako ste tu krivost odmerali?
@diuska24 a povedali vam ako to opravili? lebo ako pridat 5cm na stene teda podla mna nie je az take jednoduche, ci to tam akoze nadzabali tolko omietky?
@ljboy tak to ti garantujem ze v byte nenajdes ani jednu stenu rovnu a krive su podlahy nie strop ten je ako jedina vec pre zmenu rovny to bol polotovar ktory zalievali betonom. Priprav sa ze na laminate to bude pod tebou poriadne perovat ale co by si chcel za tu cenu a rakuske normi. Ja som uz dostal od stavbyveduceho zakaz chodit do svojho bytu moc som im kukal na ruky a vyvrcholilo to ked som si kachlickoval WC a robil dlazbu. Tak to bola ina hadka, este ze si ma v ebsg na technischeabteilungu zastali lebo som ich vopred informoval.
@ljboy a omietka iba vyrovnava nerovnosti po nadrizganom polskom murarovi, takze niekde je aj tych 5 cm omietky uplne v pohode.
ako zabudnite ze vo vsetkych bytoch budu osekavat omietky a robit nanovo, proste to spravili ze je to v norme, navyse v planoch je hrubka vnutornej steny 10cm to ma tehla plus omietka 13-14cm. mozno by pomohlo keby sme sa vsetcia stazovali ze rozloha bytov je tym padom mensia tak by sa to malo odzrkadlit v najomnom.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy vid prilozeny obrazok, firma, ktora robila sadrokarton je slovenska, taktiez nam potvrdili, ze pri robeni stropu v chodbe bola vychylka 5cm
@ljboy stenu neburali, okno museli vybrat a dat do spravneho uhla, na stenu potom prirabali sadrokarton a omietka a malba, my len dufame, ze tam, kde je ten sadrokarton najtensi, pocase nebude vidiet trhlinu, treba drzat emailove a foto podklady
@cyan ahoj, aj keď tam nebudem bývať, čítam Vaše poznatky, pripomienky. cyan máš pravdu, mali by ste sa spojiť, niekdo z Vás, čo vie dobre nemecky by mohol urobiť "servis" všetkým a chodiť pri preberačkách, aby sa zachytili vady, ktoré musí družstvo akceptovať. A možno by nebolo od veci sa "poskladať" a zobrať tam nejakého odborníka - stavebného znalca, možno by to pomohlo...
uz len 30 dni :)
@bublifukk nie nahodou len 28 dni??
Článok sa načítava...
@shorty hej aj mne sa nejako to cislo nepozdavalo :)
@korfi Fakt si si tam sam bol robit obklady pocas stavby 8-( predpokladam,ze stavbyveduci par dni nespal a dlho to nemohol rozchodit.Vecer som chcel ist na pivecko,no prd idem merat steny. :-o
inac ten stavbyveduci skutocne existuje? lebo ja som len videl na papieri cislo na neho, resp na jeho firmu a to mi tak akurat furt zvoni a nikto nedviha
@ljboy @foxo Ako budete merat tie steny? To pojdete z izby do izby a vsade merat podlahu a vysku stropu v kazdom rohu? Som myslela, ze 30. si tam nahodime veci a budeme byvat, ;-( nepotesili ste ma...
@ljboy A ako moze dvihat telefon,musi davat pozor ci mu na stavbe zase nefusuje @korfi,urcite je schovany niekde za polistyrenom !!! ]-( Minule mu hlava trcala z miesacky,dnes uz viem preco. :-(
@shorty áno, 28 presne... :)
@ljboy existuje, my ho máme na fotke! taký Yeti trošku :-)
@kvetinkaseveru no moje meranie bude prebiehat v dvoch fazach, 1. musim presvedcit snubenku ze laserovy dialkomer mi skutocne treba (86 EUR) :-) ... 2. odmeram vysku stropu v kazdom rohu a pripadne aj v strede ... ale neviem ci sa to oplati reklamovat, ako nemyslim si ze oni povedia ze to my sme pokrivili steny a ze to teraz musime opravit, ked sa tie skrine budu dat postavit tak to asi nechame tak, iba keby sme nasli nieso privelmi krive
A teraz mile moje ovecky pomodlime sa: Otce nas,ktory si staval panelaky v Petrzalke posli par svojich sikovnych murarov na stavenisko do Kittsee poopravovat nejaku tu fuserinu amen!!! :-o
@ljboy hej existuje aj na nas bol hnusni a krical a to sme sa len chceli pozriet do svojho bytu
@shorty ako ja chapem ze je nas*aty ked mu tam behaju cudzi ludia, lebo keby sa ti nieco stalo tak on je zodpovedny lebo je zodpovedny za stavbu, ale tak nech dviha telefon aspon nech sa s nim da dohodnut na oficialnom stretnuti
Skuste niekde u nas lozit po stavbe,hned na vas nejaky prisprosty SBS-kar posle psa.!! 8-)
Vcera som behal po stavbe a isiel som sa pozriet smerom na novu cestu ktoru zacali robit. Na jednej unimobunke je namontovany pohybovy senzor ktory spustil sirenu a roztocil sa tam aj taky modry majacik. Podla mna to nieje napojene na policiu, ale pre istotu som od tial zmizol a neoveroval to :-D Poznatky zo stavby. 1. Buduje sa nova cesta v smere od kasiela (skratka pri ceste cez Berg) 2. Aj v stiege 2 budu solarne panely na ohrev teplej vody.
Ohladne montovania solárnych panelov som dostala odpoveď od p. Geppert: "Unter der Stiege 1 befindet sich die zentrale Heizanlage (Pellets), am Haus 1, 4 und 5 werden Solarpanele montiert. Die Heizanlage mit Solarunterstützung beliefert die ganze Anlage Wohnungen und Reihenhäuser!!! "
@ljboy aj ja som ho videl .bol som fotit a veruze nepozeral na mna bohvieako dobre.a to som bol pred siestou ani nohy,len ON
@shorty jajjj ,mam este stary cas :)
@deniska13 Tak potom neviem, ci som spravne pochopil to co som videl. V stiege 2 je v pivnici umiestnena obrovska nadoba (asi na vodu) a kusok od nej su dve zateplene rury ktore su vyvedene priamo na strechu. Ja to povazujem za akumulacnu nadobu a pripojenie na solarne panely. Uvidime co postavia. V principe je jedno kde to umiestnia.
@ljboy existuje a dviha aj telefon, na stavbe je raz do tyzdna po 14hod., on vam vsak odporuci dvoch majstrov, z jednym som sa stretla, ma dlhe a zlozite priezvisko, uz si ho nepamatam, kazdopadne staci riesit s tymi chlapikmi, tento bol ochotny, rychly a ma rad vtipy, povedala som mu zo zartu, ze ten, co robil stenu, pil vodku, pobavilo ho to a povedal, ze nie, urcite pil pivo, a potom bol moj najlepsi kamarat, mozno pomozu vtipy, mozno obliect si suknu :-) kazdopadne otravovat ich, fotit si vsetko a odkladat si korespondenciu s geppertkou

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?