Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @diuska24 ahoj, a ako ste tu krivost odmerali?
1. nov 2011 o 12:50  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @diuska24 a povedali vam ako to opravili? lebo ako pridat 5cm na stene teda podla mna nie je az take jednoduche, ci to tam akoze nadzabali tolko omietky?
1. nov 2011 o 13:01  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
korfi
Registroval sa 7. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 114 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
korfi
 @ljboy tak to ti garantujem ze v byte nenajdes ani jednu stenu rovnu a krive su podlahy nie strop ten je ako jedina vec pre zmenu rovny to bol polotovar ktory zalievali betonom. Priprav sa ze na laminate to bude pod tebou poriadne perovat ale co by si chcel za tu cenu a rakuske normi. Ja som uz dostal od stavbyveduceho zakaz chodit do svojho bytu moc som im kukal na ruky a vyvrcholilo to ked som si kachlickoval WC a robil dlazbu. Tak to bola ina hadka, este ze si ma v ebsg na technischeabteilungu zastali lebo som ich vopred informoval.
1. nov 2011 o 13:48  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
korfi
fotoportrét
fotoportrét
korfi
 @ljboy a omietka iba vyrovnava nerovnosti po nadrizganom polskom murarovi, takze niekde je aj tych 5 cm omietky uplne v pohode.
1. nov 2011 o 13:51  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
korfi
fotoportrét
fotoportrét
korfi
 ako zabudnite ze vo vsetkych bytoch budu osekavat omietky a robit nanovo, proste to spravili ze je to v norme, navyse v planoch je hrubka vnutornej steny 10cm to ma tehla plus omietka 13-14cm. mozno by pomohlo keby sme sa vsetcia stazovali ze rozloha bytov je tym padom mensia tak by sa to malo odzrkadlit v najomnom.
1. nov 2011 o 14:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @all Kedze EBSG je spravcom, tak to sa v kazdom pripade oplati. Tie odchylky mozno v norme budu, ale definitvne tym znizuju nutzwert a tym padom aj najomne. Najomne sa bude kalkulovat po odovzdani bytu a bude vyratane na zaklade celkvoych (predpokladanaych) stavebnych nakladov, rozdelenych podla NW na jednotlive byty (domy). Po finalnom zuctovani (moze trvat aj par rokov) sa najomne moze upravit, ak stavebne naklady budu vyssie nez sa predpokladalo, resp. nizsie.

Kazdu vec treba reklamovat, kedze v zmluve sa zavazujete, ze nebudete pozadovat znizenie najomneho za akekolvek chyby, tak si na tom dajte zalezat, aby ste vsetko mozne odhalili pri preberani, zdokumentovali to a dohodli sa z EBSG, kto to opravi. (ak nie ste pod casovym tlakom, tak by som neprebral kym nie su nedostatky odstranene)

Ja fakt odporucam dohodnut si niekoho od fachu na preberanie, resp. ak sa tu na fore niekto na to citi, tak by to neboli zle investovane peniaze.

Zmluva je jednoznacne v neprospech najomnikov, takze to co si nevsimnete pri preberani (akoze odsuhlasite) neskor budete opravovat na vlastne naklady.
1. nov 2011 o 16:39  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
 @ljboy vid prilozeny obrazok, firma, ktora robila sadrokarton je slovenska, taktiez nam potvrdili, ze pri robeni stropu v chodbe bola vychylka 5cm
1. nov 2011 o 20:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
 @ljboy stenu neburali, okno museli vybrat a dat do spravneho uhla, na stenu potom prirabali sadrokarton a omietka a malba, my len dufame, ze tam, kde je ten sadrokarton najtensi, pocase nebude vidiet trhlinu, treba drzat emailove a foto podklady
1. nov 2011 o 20:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @cyan ahoj, aj keď tam nebudem bývať, čítam Vaše poznatky, pripomienky. cyan máš pravdu, mali by ste sa spojiť, niekdo z Vás, čo vie dobre nemecky by mohol urobiť "servis" všetkým a chodiť pri preberačkách, aby sa zachytili vady, ktoré musí družstvo akceptovať. A možno by nebolo od veci sa "poskladať" a zobrať tam nejakého odborníka - stavebného znalca, možno by to pomohlo...
2. nov 2011 o 04:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 uz len 30 dni emoticon
2. nov 2011 o 08:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
shorty
3
Registroval sa 3. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 161 príspevkov. Má 5 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
shorty
3
Registroval sa 3. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 161 príspevkov. Má 5 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
 @bublifukk nie nahodou len 28 dni??
2. nov 2011 o 09:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @shorty hej aj mne sa nejako to cislo nepozdavalo emoticon
2. nov 2011 o 09:48  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @korfi Fakt si si tam sam bol robit obklady pocas stavby emoticon predpokladam,ze stavbyveduci par dni nespal a dlho to nemohol rozchodit.Vecer som chcel ist na pivecko,no prd idem merat steny. emoticon
2. nov 2011 o 09:52  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 inac ten stavbyveduci skutocne existuje? lebo ja som len videl na papieri cislo na neho, resp na jeho firmu a to mi tak akurat furt zvoni a nikto nedviha
2. nov 2011 o 09:57  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @ljboy @foxo Ako budete merat tie steny? To pojdete z izby do izby a vsade merat podlahu a vysku stropu v kazdom rohu? Som myslela, ze 30. si tam nahodime veci a budeme byvat, emoticon nepotesili ste ma...
2. nov 2011 o 10:05  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @ljboy A ako moze dvihat telefon,musi davat pozor ci mu na stavbe zase nefusuje @korfi,urcite je schovany niekde za polistyrenom !!! emoticon Minule mu hlava trcala z miesacky,dnes uz viem preco. emoticon
2. nov 2011 o 10:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
Registrovala sa 5. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 128 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
Registrovala sa 5. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 128 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
 @shorty áno, 28 presne... emoticon
2. nov 2011 o 10:06  •  stavajú jej byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
 @ljboy existuje, my ho máme na fotke! taký Yeti trošku emoticon
2. nov 2011 o 10:07  •  stavajú jej byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @kvetinkaseveru no moje meranie bude prebiehat v dvoch fazach, 1. musim presvedcit snubenku ze laserovy dialkomer mi skutocne treba (86 EUR) emoticon ... 2. odmeram vysku stropu v kazdom rohu a pripadne aj v strede ... ale neviem ci sa to oplati reklamovat, ako nemyslim si ze oni povedia ze to my sme pokrivili steny a ze to teraz musime opravit, ked sa tie skrine budu dat postavit tak to asi nechame tak, iba keby sme nasli nieso privelmi krive
2. nov 2011 o 10:12  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 A teraz mile moje ovecky pomodlime sa: Otce nas,ktory si staval panelaky v Petrzalke posli par svojich sikovnych murarov na stavenisko do Kittsee poopravovat nejaku tu fuserinu amen!!! emoticon
2. nov 2011 o 10:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
shorty
3
fotoportrét
fotoportrét
shorty
3
 @ljboy hej existuje aj na nas bol hnusni a krical a to sme sa len chceli pozriet do svojho bytu
2. nov 2011 o 10:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @shorty ako ja chapem ze je nas*aty ked mu tam behaju cudzi ludia, lebo keby sa ti nieco stalo tak on je zodpovedny lebo je zodpovedny za stavbu, ale tak nech dviha telefon aspon nech sa s nim da dohodnut na oficialnom stretnuti
2. nov 2011 o 10:37  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 Skuste niekde u nas lozit po stavbe,hned na vas nejaky prisprosty SBS-kar posle psa.!! emoticon
2. nov 2011 o 10:41  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
amicenko
1
Registroval sa 3. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 72 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
amicenko
1
Registroval sa 3. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 72 príspevkov. Okres Bratislava.
 Vcera som behal po stavbe a isiel som sa pozriet smerom na novu cestu ktoru zacali robit.
Na jednej unimobunke je namontovany pohybovy senzor ktory spustil sirenu a roztocil sa tam aj taky modry majacik.
Podla mna to nieje napojene na policiu, ale pre istotu som od tial zmizol a neoveroval to emoticon

Poznatky zo stavby.
1. Buduje sa nova cesta v smere od kasiela (skratka pri ceste cez Berg)
2. Aj v stiege 2 budu solarne panely na ohrev teplej vody.
2. nov 2011 o 10:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
deniska13
Registrovala sa 24. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 53 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
deniska13
Registrovala sa 24. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 53 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, Rakúsko.
 Ohladne montovania solárnych panelov som dostala odpoveď od p. Geppert: "Unter der Stiege 1 befindet sich die zentrale Heizanlage (Pellets), am Haus 1, 4 und 5 werden Solarpanele montiert. Die Heizanlage mit Solarunterstützung beliefert die ganze Anlage Wohnungen und Reihenhäuser!!! "
2. nov 2011 o 11:13  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @ljboy aj ja som ho videl .bol som fotit a veruze nepozeral na mna bohvieako dobre.a to som bol pred siestou ani nohy,len ON
2. nov 2011 o 11:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @shorty jajjj ,mam este stary cas emoticon
2. nov 2011 o 11:35  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
amicenko
1
fotoportrét
fotoportrét
amicenko
1
 @deniska13 Tak potom neviem, ci som spravne pochopil to co som videl.
V stiege 2 je v pivnici umiestnena obrovska nadoba (asi na vodu) a kusok od nej su dve zateplene rury ktore su vyvedene priamo na strechu.
Ja to povazujem za akumulacnu nadobu a pripojenie na solarne panely.
Uvidime co postavia. V principe je jedno kde to umiestnia.
2. nov 2011 o 11:42  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
 @ljboy existuje a dviha aj telefon, na stavbe je raz do tyzdna po 14hod., on vam vsak odporuci dvoch majstrov, z jednym som sa stretla, ma dlhe a zlozite priezvisko, uz si ho nepamatam, kazdopadne staci riesit s tymi chlapikmi, tento bol ochotny, rychly a ma rad vtipy, povedala som mu zo zartu, ze ten, co robil stenu, pil vodku, pobavilo ho to a povedal, ze nie, urcite pil pivo, a potom bol moj najlepsi kamarat, mozno pomozu vtipy, mozno obliect si suknu emoticon kazdopadne otravovat ich, fotit si vsetko a odkladat si korespondenciu s geppertkou
2. nov 2011 o 12:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @deniska13 len tri vykricniky ? Doris nam nejako vymekla emoticon
2. nov 2011 o 12:02  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.