Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@tajomajo predpokladam, ze ten ucet mas "podnikatelsky", tak ten si radsej nechaj na sr, inak to mas uplne jedno - vsade budes pouzivat IBAN ako cyan pisal otazka: ked si das trvaly pobyt v AT, tak potom ako zivnostnik nemusis nieco dodanovat v AT? zmeni sa ti totizto centrum tvojich zaujmov zo sr na at
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ebsg nevadi jedna parabola ale dve uz by im vadili,to je zaujimave,nakoniec si naozaj prinesiem tu svoju skylink zo slovenska a budem mat dve...inak kazdemu odporucam mat ucet v rakusku je to ovela jednoduchsie ked tam planujete zit...
Profilova fotka
@cyan ja som myslel, ze to bude nejako centralne, pripadne ze len kabel natiahnu, ale takto je to super...
@all Zakladal si niekto ucet v Raiffeisen banke v Kittsee? Ake su tam poplatky za vedenie uctu :-) Nikde na stranke to neviem najst. Dakujem vopred...
pozeram, ze mom3 na str. 81 spomina tuto banku... @mom3 to si kedy zakladal ten ucet?
Profilova fotka
@kvetinkaseveru Ucet som si otvoril niekedy pred letom. Samotne vedenie uctu by malo byt 8 EUR za stvrtrok, ale pri poslednom vypise som tam videl aj dalsie poplatky, o ktorych si nie som celkom zatial isty, co znamenaju.
Profilova fotka
@all dnes som bol pozriet v kittsee a zistil som, ze do pivnic davaju (radovky, bytovky) na strop nejake zateplenie. polystyren a od spodu sololit/tenucka drevotrieska (spolu zlepene) problem je, ze je to absolutne krivolake a ten strop vvzera otrasne! ked som do toho rukou zlahka buchol mal som strach, ze mi to spadne na hlavu vie niekto ako sa da tato fuserina reklamovat? resp. pride to niekto fixnut?
Profilova fotka
@all postrehol som spravne, ze bytovky sa odovzdavaju 30teho a radovky 7 decembra? alebo vsetko bude toho 7 decembra?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pinpo U nas na dome je to rovnako odflaknute. Myslim, ze to bude vsade tak spravene, mohli by sme podat mozno aj nejak spolocnu staznost, nech to ma vacsiu vahu ako po jednom. Dost im pride divne aj ako tam montovat svietidla ak nechcem mat len objimku, alebo aj hocico zavesit na strop.
vediet viac po nemecky,dam ich dolaty ateckarov jednych :( .niektore veci ako pre sv.ne robia.wrrrrrrr
Článok sa načítava...
@pinpo nazdar tie stropy v pivniciach robili slovaci co robia aj sadrokartony, ukotvene je to dobre pozeral som ked to robili problem je ze cez tie spoje ma byt prelepena paska tu som tiez videl ale s tou si uz nelamali hlavu mne je to celkom jedno ale vam v RHckach sa necudujem ked mas tu pivnicu ako sucast domu.
inak sa necudujte ked viac veci bude nekvalitnejsich chodievam tam casto aj cez den ked sa pracuje a pokecam aj s tymi chalanmi co tam robia, proste ich zenie cas a tym slovenskym firmam co tam posobia nepreplacaju faktury ako by mali.
@korfi @ljboy @martino1111 trosku neskor, ale predsa k tym zasuvkam podla obrazku poistkovej skrine a ak su istice Herd pre 400V(380V) kazada faza ma vlastny istic. je 16A, popis C16 - cislo 13,14,15 + istic pre N vodic, popis krn 163 - cislo 16 + istic pre cely byt s prudovym chranicom 40A/0,03A ak sa teda pripoji varna doska z 2 faz a el. truba z ostatnej, napr. pomocou (ako pisal korfi) http://www.hagard.sk/elektroinstalacn... je mozne na oboch dosiahnut maximalny vykon bez vyhodenia isticov c. 13, 14, 15. zabudli sme ale pozriet hrubku N vodica v priebehu tyzdna to este preverim s reviznim technikom
Profilova fotka
@korfi mne je jedno kto to robil a ako mu preplacaju faktury - ak maju prroblem nech sa stazuju, v AT nezaplatenie faktury sa neberie tak lahkovazne ako na SR to ukotvenie je ako urobene? je to len prilepene? pytam sa preto, ze ked budem chciet vrtat do panelu, ci sa tie jednotlive stropne bloky daju nejako dat dole...
Profilova fotka
@korfi ak vies ake nekvalitne tam mozu byt dalsie veci, tak sem s tym, nech to mozem prekontolovat a otrepat im o hlavu ide o to, ze cim nas bude viac, tym skor nam rozne veci opravia aj ked su to akoze socialne byty, nemusia byt odflaknute, ja tam budem minimalne tych 10r byvat nechcem vyhadzovat dalsie peniaze na to co malo uz byt hotove a malo byt urobene poriadne
Profilova fotka
@cyan tak ten z EBSG co mi to bude predavat, ten zo mna radost mat nebude ;)
@pinpo Plan odovzdvania bytov je takyto --- rano prides triezvy na 9 hod do miestnej krcmy,kde dostanes podpisat stos kadejakych papierov ,potom dostanes od predstavenstva deci marhulovice a od Geppertky male pivo a podpisat dalsich tristo zakazov a nariadeni.Potom si od zlosti sam objednas deci marhulovice a ked zbadas svojich novych susedov das si marhulu este aspon dva -krat,medzitym to pre istotu zalejes par pivami.Okolo obeda Ti daju kluce s tym,ze prevzatie bytu si podpisal rano o 9.15hod.O 13.00 zmizne zadnym vchodom predstavenstvo a krcmar Ta vyzenie von.Vonku dostanes od Geppertky velku pusu a tri vykricniky na celo a budes rad,ze si trafil do noveho bytiku.Rano si v Bratislave kupis vercajg a zacnes odstranovat zavady. :-o 8-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan Tak som sa prave nasral v robote,ze keby som tam dnes isiel kludne Ti spojim aj dve izby!! 8-(
Ma niekto obkladaca co mu pride po 7 dec.oblozit priestor za kuch.linkou u mna je to cca 5m2 a pre taky kusok sa to moc neoplati tam chodit.Obkladac by sa mozno potesil,tusim Deniska nad nami nieco hovorila. |-|
@foxo Aj my mame :)
Profilova fotka
@foxo tak to je ale preberanie ako ma byt! to by sa mi lubilo, akurat s tym vercajchom by som toho asi vela nenaopravoval
@foxo Nooooo tak Janka sa hlási prvá, takže postup je nasledovný: obkladač príde k Janke, potom sa zastaví u foxovcov a nakoniec zbehne ku mne.....Díky Broňa (janka)... :-D
@all no boli mi zameriavat skrine, takze steny su poriadne krive, na jednej strane izby je strop 2,61m a na druhej strane 2,63m, cize tam je 2cm rozdiel, co teda nie je malo, dufam ze to strop je krivy a nie podlaha, lebo ak je kriva podlaha tak si mozem pustat gulicky z jednej strany izby na druhu :) ... taktiez rohy nie su 90 stupnove ale to beha hore dole jeden az dva stupne, takze vstavana skrina bude musiet byt umelecke dielo aby to vyzeralo normalne, musim si zohnat vodovahu a odmerat podlahu ci je rovno, dam pripadne vediet
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan Jiro rozmýšľala a veľmi intenzívne, až dovtedy, kým ma neomráčila cena.....namiesto sklennej zásteny, budú sklo -kachličky....:)
@cyan to mam akoze reklamovat krive steny? a ako im to mam odmerat? to by mi trebalo nejaky 3d skener miestnosti alebo co ja viem ... teda ako mozem im odmerat napriklad vysku stropu na jednej strane miestnosti a potom na druhej a uvidia ze je to rozdielne, ale tak to mam akoze cely byt takto merat? ... aj tak nezistim vsetky nerovnosti ... a myslis ze akoze ked to dam reklamovat ze s tym nieco budu robit? ak by to totiz fakt chceli opravovat, tak si skrine objednavat nemozem, kedze oni uz maju namerane tieto krive povodne steny ... ale aj tak neverim ze tie steny budu opravovat

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?