Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@martino1111 dik za vysvetlenie skratiek
Profilova fotka
@korfi teda ak som to spravne pochopil, el. rura (nie varna doska) nemoze byt zapojena na klasicku zasuvku, pretoze v kuchyni na dalsie zasuvky (su vsetky v serii) uz mam okrem ineho napojenu chladnicku, popripade mikrovlnku a nedajboze este kanvicu, tak to mi odvali bud poistky, alebo prepali zastrcku/kable
Profilova fotka
all: do toho preberania bytov bude dokoncena aj pristupova cesta - asfaltka? alebo to pride az ked sa dokoncia vsetky byty/domy?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pinpo ruru mozes zapojit aj na klasicku zasuvku ktora je oznacena A tie su v serii a mas ich vo vyske 110cm od podlahy. Rura ma prikon max do 1000W tak to je v pohode len ked v tych A zasuvkach budes mat naraz zapojene dva tepelne spotrebice ako napr konvicu a mikrovlnku co ma dhromady prikon viac ako 3kW tak ti to bude vyhadzovat poistku.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pinpo A co myslis,ze na co sa najprv stretavame v tej krcme =-) no predca tam budeme fasovat galose,tak naco cesta. 8-)
Na niektorej strane tu niekto avizoval,ze ma elektrikara /nemecka kvalita -- slovenske ceny/no a teraz sa toci tato elektricka tema uz tyzden a kde je pan majster,co neda nejaku radu do placu :-o alebo uz presiel aj na nemecke ceny 8-(
Gadzovia,gadzovia co sa tu ondite,ake istice ake kW,sak natahnem tajne kabel, zapojim do hente velke vrtule a kurim,pecem fajne lacno furt ,teda cely rok :-p Vas Dezko
@all ahojte, dnes sa chystam ist zaplatit poslednu splatku za byt a pozeram, ze tu mam daky papier, ktory ak som spravne pochopila by sme mali doniest 30.11. so sebou. je to Abbuchungsauftrag fur lastschriften. translator mi to prelozil ako daky prikaz na inkaso. Treba to dat potvrdit do banky aby tam dali cislo uctu odkial sa to bude strhavat ci ako? dakovala
@mysenka46 Vy to musite platit ???Tak je mi nejaka novinka. :-p
@mysenka46 ja si myslim, ze to treba iba vyplnit, teda nazov banky, cislo uctu a kod banky, no a jednoducho podpisat a odovzdat EBSG, oni to potom pravdepodobne odnesu do tej banky, teda ak som to spravne pochopil, ak nie tak ma niekto prosim opravte
Článok sa načítava...
@ljboy @mysenka46 oha, tak ja som bol doteraz v tom ze s tym erikom papierikom treba ist do rakuskej banky, zalozit si ucet a rovno im to tam dat na potvrdenie ze otial ti bude odchadzat to inkaso a potom to doniest do krcmy na odovzdavanie.. tak ako teraz ha?
Profilova fotka
@mysenka46 ak mas ucet v rakuskej banke tak len vypises a nemusis nic potvrdovat, oni si to sami stiahnu a ty musis kontrolovat, ci tie odchadzajuce platby su spravne ak mas SK ucet - tak to co viem tak to automaticke stahovanie nie je mozne - cez hranice
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pinpo no ano, cize ked mam v rakusku uz ucet, tak mi staci na ten papier napisat info o tom ucte, potom to mnou podpisat, a odovzdat to ebsg, spravne?
existuje nieco ako SEPA. Mozete zadat inkasny vztah pre prijemcu v inom state EU. Jeden prevod do 50.000 Eur stoji 0,14 Eur. Treba si to v banke vybavit a do toho ich papiera by teda bolo treba zadat IBAN aj SWIFT vasej banky, len je otazka, ci to budu akceptovat. Aj ked nevidim dovod, preco nie, principialne to funguje uplne rovnako, ako inkaso v ramci jedneho statu.
@martino1111 no tak ja ucet v at nemam a chcel som si ho zalozit iba koli inkasu. ale ak je toto mozne teda ze by som to mohol platit aj z sk uctu tak radsej tak ako si prehadzovat peniaze z jednej banky do druhej.. ma o tom niekto viac info ci budu akceptovat aj platbu inkasa z sk uctu pls? dakuvala
@tajomajo to vam moc neodporucam posielat zo slovenskej do rakuskej banky al. to platit rovno zo slovenskej tie medzinarodne prevody su trochu drahe a hlavne slovenske bankovnictvo je v plienkach oproti aj tomu rakuskemu, ale to je len pricina ze ludia na slovensku su fakt nevedomi az blbi a nevedia o com je bankovnictvo v ostatnej viac zapadnej eu. Len tak pre info v rakusku je bankove tajomstvo schvalene zatial do roku 2015 co u nas neexistuje banky si predavaju informacie o uctoch aj poistovniam. V rakusku bezny ucet funguje za 40eur rocne ziadne poplatky za prevody ani vybery z bankomatov, len 40eur rocne a mozes robit akekolvek operacie.
@korfi musím nesúhlasiť, čo sa týka bankovníctva tak práve rakúske je za opicami a platby inkasa do rakúska sú o inom ako ostatné platby do zahraničia
este nezabudajte ze elektriku a za teplo budeme patit uplne inym liferantom ako je ebsg cize mat ucet v rakusku je podla mna nevyhnutnostou, a zo 7 rocnej skusenosti co ho tam mam len odporucam neviem sa dockat kedy zrusim ten slovensky.
@korfi súhlasím. pripájam jeden článok.. http://finweb.hnonline.sk/c1-48274380...
@urbanchaos ok, to je pekne ale ked pripocitas drobnosti napr. deti skolku, skolu, neskor poitenie atd. kolko chces mat tych inkas zo slovenska uz teraz mas 3 ebsg, elektrika, teplo.
@korfi jasné,že tým,že tam budem žiť,tak si otvorím účet v kittsee
@korfi ja osobne som za konto v rakúsku. Článok som postol aby si ostatní urobili názor. Ak by som mal jedno inkaso tak by som uvažoval nad tým cezhraničným, ale kedže plánujem žiť v rakúsku tak si nemyslím, že to ostane pri troch inkasných platbách za byt.
nj. je mi jasne ze mat ucet v at je rozumnejsie a praktickejsie, ide mi len o to ze ja si ten at ucet budem musiet tak ci tak dotovat z sk uctu. resp. asi sa teraz viaceri zasmejete ale toto je pre mna fakt spanielska dedina. mam zivnost na sk, platim tu dane, odvody bla bla.. mozem si ja nehat posielat uhrady za robotu priamo na ten at ucet? najde sa tu niaky uctovnik alebo odbornik na taketo zalezitosti a vedel by mi poradit ako dalej?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all dakujem, no ide o to, ze sme brali hypo na par peniazkov na byt z AT konkretne Reiffka, ale kedze sme isli cez realitku tak sa to vybavovalo v Pandorfe a teraz zistujem, ze v Kittsee mi ani zostatok na ucte nepovedia, lebo to je ina firma co ma tu banku alebo nieco take. Tak som pisala do Pandorfu do banky a cakam na odpoved. Ked sa neozvu tak to len vyplnim a donesem do krcmi na zurku :))))
Profilova fotka
@cyan normalne satelit? takze na streche mam tanier prepojeny s kablom, takze uz iba musim dokupit prijimac kde vlozim kartu na odkodovanie slovenskych programov a mozem pozerat ten tanier este natocim...
Profilova fotka
@ljboy ano, vyplnis a posunies dalej v rakusku sa vsetko takto plati, ze vacsie firmy si to automaticky strhavaju, napr. tak mozes aj na amazone platit, len uvediet cislo konta a oni si danu sumu automaticky stiahnu

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?