Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@korfi nevies je 4 polovy?
@jankamr co ma byt 4 polove...
@korfi aky je pouziti istic v rozvodovej skrini
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
3fazovy privod je na 16A istici, tzn. max zataz moze byt ca. 6kW. To vystaci sotva na varnu dosku (pretoze tie maju prikon ca. 6,2kW ) pri plnom vykone. U indukcnych je to este o nejaku stovecku wattov viac, takze plny vykon v tomto pripade tento istic vyhodi. Ak nebudete musiet pustat vsetky 4 varne zony na plny vykon sucasne, tak si na ten kabel mozete pripojit aj ruru. Je mozne rozdelit fazy na 2+1 (varna doska/rura), ale to nic neriesi, odrazi sa to na dlhsom case, nez sa doska/rura vyhreje a tym aj na vyssej spotrebe.
Profilova fotka
@cyan fasa... a teraz aby som sa pozeral, ze ci tie spotrebice su extra zapojene do zasuvky a ci je to spravne dimenzovane, napr. el. trubu chcem mat uplne inde ako oni planovali a podla hentoho popisu to vyzera ze to nesmie ist na obycajnu zastrcku, ze to ma 2-4kw a to teraz aby som menil celu kuchynu? =-)
Profilova fotka
@cyan vsak toto ked ja poviem doma polovicke, tak sa tam mozem stahovat sam :-( a na pripomienku chytim panvicou do lebene
Profilova fotka
v tej kuchybi mam vseliake oznacenia pri tych el. zasuvkach - KS, GS (pri drese), EH a DH pri sporaku vie niekto co tieto magicke znacky znamenaju?
@pinpo KS - chladnicka GS - umyvacka EH - sporak DH - odsavac par
@slavkalala Slavka, ani ja som nevedela, co vsetko viem :)))))))))))))
@korfi super, konecne som to pochopil, dakujem, a co ty teda na ten prispevok od @martino1111 ze ten istic neutiahne ruru aj dosku sucasne na plny vykon? dik.
@cyan ahoj cyan, uz som ti to pisal ale asi si nebol v dosahu :) beries si teda na preberanie tu firmu co si spominal? myslis ze to je skutocne nutne aj pri bytoch? dik.
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@martino1111 zajtra sa idem pozret kolko amperove su @ljboy ak bude len 16a tak bud zapnes trubu alebo zapnes varnu dosku ak to teda bude vsetko pripojene na "3fazach"
@all ahojte, viete ako je to so stenou, ktora je v kuchyni, aka je hrubka, je plna alebo duta?
@ljboy podla planov sommer / herbst 2012 :)
@diuska24 duta cela nie je urcite.je to tehla.ak myslis pri nosnej stene -tam je 25cm,ostatne bud 12 alebo 10cm.najlepsie urobis ak pozries plan bytu.je to okotovane
Na Guten Morgen susede, aj mikrovlnka musi mat specialnu zasuvku s vlastnou poistkou. Inak s tymi kontrolormi bytov pri odovzdavani opatrne aby sme sa do tej krcmi 30. 11. zmestili :-)
Obvodove steny su 25cm a vnutorne 10cm plus omietka 1,5-2cm miestami 3cm podla toho ako to poliaci vymurovali a srbaci omietali, tak ked si to prepocitate v planoch je 10cm skutocnost je13cm kazdy byt ma o neaky ten m2 menej.
pravdepodobne istic na schodisku ma 32A a poistky v byte 16A co sa tyka varenia tie ostatne 10A.
@ljboy rura ma oproti doske maly prikon a a na doske nebudes nikdy varit na vsetkych polohach naplno a ty typci z expertu tiez nieco vedia, keine sorgen mozes to v pohode zapojit a varit.
@pinpo normalna zasuvka je do 3kW tomu zodpoveda vodic prierezu 1,5mm2 a poistka 10A. Aj zasuvky v byte mas v serii napr. tie co mas v kuchini oznacene A - pracovne asi budes mat problem ked v jednej bude pustena rychlovarna konvica a v druhej naraz mikrovlnka.
@korfi a nevies ci to dostaneme nejaky popis elektro-instalacie? teda aka zasuvka aky istic atd atd, asi ano, vsak?
@ljboy to asi nedostaneme to si vyskusas sam zoberes neaky el. pristroj vypnes jednu poistku a budes skusat kde nefunguje, takto vyskusas vsetky poistky a bude ti to alles klar, das einfach.
@ljboy hned si spravis svoju malu kolaudaciu to iste spravis aj so svetlami uz si priprav obijmky so ziarovkami lebo v byte ta budu cakat iba kable zo steny.
pridanych par fotiek z dnesneho vecera, kvalita je trocha horsia...
@mareko4 vdaka za foto.tie lampy pri chodnikoch ma prekvapili.
nevedel som ze parkovacie miesta budu zastresene,aspon nebudeme musiet v zime skrabat...
inak vsimol som si ze uz su namontovane satelity na RH-ckach daval si niekto aj astru 23,5 na slovenske programy?
Profilova fotka
@kommo a to tie satelity musim teraz nechat instalovat? ja ze to az potom (ked tam budem byvat)... alebo potom mi nedovolia?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?