Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@foxo OBSG? to je asi krizenec EBSG a OSG :-D
@mareko4 Tak nakoniec vysvitlo,ze tam makaju firmi tri . :-o Vsak preto to aj tak rychlo napreduje =-)
Profilova fotka
@korfi dik, takze dvere sa budu po case menit... z hentych urobime pinpongove stoly
@foxo tomu dost nerozumiem,ja budem mat varnu dosku na inej strane ako ruru,to mi pojdu kable cez kuchynu? ved to by mala byt samostatna jednotka
@foxo blahozelam ti k prvemu prispevku na strane 100 8-)
@kommo Projektant si myslel,ze nebudeme mat zabudovane spotrebice ale tie hnusne klasicke elektr.truby 8-) Nepredpokladal,ze to prislo aj na slovensko,vraj povodne nam tam chceli urobit ohniska jak neandrtalcom. :-o
@ljboy Kaslat na to,oslavovat sa vraj bude v Kittsee v kocikarni,vyberat sa bude na hlavu 300 euro =-) 8-( /hudba--tanec--klobasa/
@mateja9 Skoda ze si z OSG budes len vzdialeny sused.
@foxouz som sa zlakol,ze sa budem musiet rozhodnut bud pre ruru alebo dosku..
@kommo Musis sa rozhodnut ci mas radcej varene alebo pecene,ja so mal lahsiu volbu,ja najradcej tekute,tak si tam namontujeme vycap a ten nepotebuje ani jednu fazu,ten bud tece alebo ne !!! 8-)
@amicenko no jo, sak som sa cudovala, reku ak su tam 3 byty, co mi to predali, ked v planoch su styri :))) P.S. vyhlasuje sa patranie po susedoch zo Stiege 2 od OSG !!!!!!!
caute OSG, kedy sa stahujete ? :) s pozdravom EBSG
Článok sa načítava...
@ljboy k tym fazam nejako si neviem predstavit pripojenie indukcnej 3 fazovej dosky na 2 fazy z "kabla" 400v (voci zemi by to malo byt 230v voci fazam 400v) jedine ze by si mal ruru na 230 aj indukcnu dosku na 230 viem, ze sa da pripojit 3fazovy asynchro motor na 1 fazu cez posuv fazy o 90 pomocou kondenzatora alebo pod stalym zatazenim + rozbehovy. pri indukcnej doske neviem (neznamena ze neexistuje) vies to nejak rozpisat dalej?
jankamr @ljboy este jedna otazka - ako bude rieseny napatovy istic?
@jankamr jeminecku :) nezadas sa :) vobec sa do elektriky nerozumiem, to mi povedali iba kuchyniari ze sa to tak da zapojit, netusim nic o detialoch, ale tak ved nech sa vyjadri nejaky elektrikar, najde sa tu na fore? tu o tom tiez vypisuju http://www.modrastrecha.sk/forum/tema...
@ljboy chvilu tu nie som a uz je moj nick zneuzity, musim si to doma vydiskutovat :)))))))))
@ljboy ;) hladal som a naozaj, niektore indukcne dosky maju pripojenie na 2 fazy. ale stale mi neni jasne pripojenie napr z 3fazy(L3) dalsi spotrebic. co na to napatovi istis. podla mna by to celo aj zmeny v rozvodovej skrini - 1 samostatny istic pre pre L1 a L2 +.istic pre L3
@jankamr a nemoze byt zapojena pec aj indukcna doska na ten isty istic? inac, to ci sa da indukcna doska zapojit na dve fazy alebo nie tak asi zavysi od jej vykonu, ja mam sa mi zda menej vykonnu, ja mam v manuali take:(vid obrazok) cize ta moja asi moze ist na dve fazy a 230V akurat ze ten istic no neviem teda, nemoze to byt teda spolu?
@ljboy neviem, ake su rakuske normy a priznam, ze si nepamatam uz moc ani nase. zajtra pozrem slovensku vyhlasku. ano, zavysi od vykonu dosky.
@ljboy tvoja doska je "1 fazova" L - pracovny vodic (faza) N - pracovny stredny vodic (nulak) a ta kolma ciarka s vodorovnymi je PE (zem). podla mna by to pripojenie bolo minimalne pre pokoj duse, ale ako hovorim, pozrem vyhlasku. snad budeme mudrejsi.
aby som vam to vysvatlil, doska je na tri fazi z ktorych sa dve pripoja na ruru. Dosku neodporucam zapojit na dve fazi labo piatkovu veceru potom mozes zacat varit uz v pondelok :-)
@korfi "doska je na tri fazi z ktorych sa dve pripoja na ruru" ? ja mam dosku aj ruru uplne ako samostatne spotrebice, a ako odporucas teda zapojit tu dosku? jednu fazu na dosku a dve fazy na ruru? to sa mi akosi nezda
@ljboy nie treba ist do hornbachu kupis si zasuvku na 380V 3fazovu a na nej mas uz aj normalnu zasuvku na 220V tam uz je to vyriesene nemusis si lamat hlavu, tie dve fazy ktore idu do rury su aj pre dosku. Cez tu zdvojenu zasuvku je to idealne riesenie mozes to kedykolvek vypojit bez toho aby si sa babral s elektrikou.
@korfi nerozumiem, mne ide kabel z rury (aj s koncovkou) a potom mi ide dalsi kabel z dosky (bez koncovky), ked si kupim toto v hornbachu, tak ako tam tie dva vyvody napojim (rura-koncovka, doska-iba kabel)? hlavne ma zaujima, mozem na jeden 3 fazovy kabel napojit ruru aj dosku, ak z kazdeho spotrebica ide samostatny kabel? dik
@korfi jak su riesene poistky?
@ljboy tak sa to aj robi, ta zasuvka co som ti spominal sluzi kwazi ako rozdvojka pre ten doskovy kabel musis este kupit koncovku. Problem moze nastat ak si tu zasuvku namontujes priamo za potom ti rura nemusi vliezt do skrinky, vtedy sa zvykne ta zasuvka montovat do vedlajsej skrinky al. zo spodu skrinky v ktorej je rura a potom cez odvetravak ktory je pod rurou to mozes vypojit ked je nutne.
@jankamr poistku mas jednu trojfazovu ktora patri tomu kablu co je v kuchini pre dosku a ruru.
@korfi oki, tak potom co som pisal hore neplati
@jankamr Janka, som sa výýýýborne pobavila. čítam, že Wau"" tá Janka sa nezdá! aká macherka na elektrinu :-))))
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?