Aká je podľa vás reálna hodnota bytu?

Chceme predať 3 ročný byt v novostavbe 1 izbovy s terasou,2 parkovne mieste v zmluve,2x garáž a pivnica. Byt je na vyvyšenom prizemi na dedine ktorá je od mesta 2km. Kolko podla Vás je realna hodnota bytu? Naša maklerka tvrdí,že 40 ale my sme kupili byt za 45. Môžeme zaň pýtať 50-55?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Môžete za neho pýtať, koľko len chcete. Aj 100, keď niekoho takého nájdete. Možno nebude mať teraz ani tú "hodnotu", za akú ste ho kúpili vy. To ukáže až budúci trh. Ak bude (čo bude) kríza, tak ceny pôjdu čiastočne dolu ... minimálne o nereálnu bublinu. Preto sa trh s bytmi a domami spomalí, lebo nikto nebude chcieť predať pod cenu.
Odpovedať
@lifelike a za koľko je realne ho predať a otazka mame ho teraz predavať či radšej počkať?
Odpovedať
Profilova fotka
@cta .... obávam sa, že to teraz netuší ani srnka.....
Odpovedať
@cta maklérka povie 40 a za 50 bude predávať. Predpokladám že teraz sa ľudia báť kupovať na hypo a čo majú hotovosť budú čakať na nižšie ceny alebo zjednávať dole. V 2008/9 klesli ceny u nás o 20% trvalo 4roky dokiaľ sa to vyrovnalo a ďalších 6r išli hore
Odpovedať
heh zapytat si mozte kolko chcete, no aj tak si ho niekto asi kupin na hypo, takze sa bude robit odhad, aby ste tam nenarazili na problem. ono sa kludne mohlo stat, ze cena nehnutelsnosti vo vasom okoli sla dole
Odpovedať
@cta To mate k jednoizbovemu bytu 2 parkovacie statia a 2 garaze?A kupovali ste holobyt?
Odpovedať
@kuracinarez tiez som sa na to musela pozriet 2x, ze ake vybavenie k 1 izbovemu bytu. tazko povedat, aka je lokalita, jej vybavenost a jedno s druhym, no mohlo sa stat, ze cena klesla
Odpovedať
Profilova fotka
Ved si pozrite nejaky realitny portal za kolko sa cca predavaju 1 izobove byty vo vasej lokalite....
Odpovedať
Profilova fotka
Teraz by som nepredavala, teraz bude problem s cenami, myslim, ze teraz vyrazne pojdu dolu, takze ja by som pockala.
Odpovedať
@daniella121 prečítaj si po sebe, v podstate v jednej vete si sama seba znegovala.
Odpovedať
@daniella121 pockala na nizsie ceny o pol roka alebo pockala (zjavne par rokov) na vyssie ceng. Uz dnes banky sprisnili podmienky na hypoteky, kes ma aktualne len mala skupina ludi. Trh s nehnutelnostami cakaju velke pohyby. Zjavne smerom nadol co sa cien tyka, zjavne smerom hore co sa poctu volnych nemovitosi na byvanie tyka. Jedine co nie je iste ci ti co sa teraz rychlo vratili na Slovensko tu budu chciet ostat a ci maju dost hotovosti aby si tu kupovali byvanie. Lebo k uverom sa nedostanu @cta nechat si to ako investicnu nehnutelnost na prenajom ste neuvazovali? Mozno bude zaujem najomne byvanie vyssi, ked budu hypoteky tazsie dostupne
Odpovedať
vestecke gulicky vytahuju ludia... a ani jeden nenapisal to najdolezitejsie.. pozor na exkluzivne zmluvy. realitky si takto velmi radi nahanaju ksefty a pracu si mozu flakat. dovod predaja? stahovanie? potrebujete hotovost? nikto nevie kam pojdu ceny, hore asi nie, no drzat to X rokov moze byt nevyhodnejsie ako priznat si zlu investiciu a akceptovat stratu. (vsetko zalezi preco chcete predavat) Osobne som skor za co najrychlejsi predaj (dat do ponuky co najskor, nie predat prvemu pod cenu), ale nie ked je karantena a ludia sa boja chodit - moze to pokazit dojem ze tam byt vysi pridlho (na inzerate). Ked sa maklerka pochvalila za kolko by byt predala, pochvalila sa aj aka bude jej provizia ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dusantt prečo by sa mala chváliť tým, že aká bude jej provízia? Veď predávajúci dostane tie peniaze čo chce a maklér si navyšuje podľa svojej mienky. To by som povedala, že je to skôr potom na šikovnosti.
Odpovedať
hej to je tak ako keď jej povieš že, chceš zan 45 tak ona ho bude predávať za 5O a rozdiel , tak to bude jej provízia. to je ako bežný jav , lebo však aj ona z toho predsa musí niečo mať
Odpovedať
@cta to ste az tak nuteni byt predat? Je nestabilna situacia na trhu s bytmi a hypotekami. Okrem toho Vas caka platenie dane z prijmu, kedze byt nevlastnite 5 rokov. Na Vasom mieste by som pockala,. Ale ked to suri, berte kto da najvyssiu ponuku, ale neviem ci si budete moct nejak vyberat.
Odpovedať
@danielitika takto to nefunguje u seriozneho realitaka. Ak ti poviem ze predam tvoj byt za 40 pricom si kupila za 45va predam za 50 ja mam 10ba ty minus5 pricom si chcela predat za 50 aj ty. To je sakramensky podvod. Ak chce desinu nech hej da cash a riskuje maklerka ne ze neriskuje a zarobit 10k Akoze sooooory ale toto nie.
Odpovedať
@adele22 ty si realitacka ze? 5k za byt? What the fffff???? @cta nedaj jej viac ako 2000e za uspesny predaj. Radsej ti to ja poradim za 1500e ;)
Odpovedať
@cta Ak by si napisala v ktorej obci sa byt nachadza,vedeli by ti ludia co byvaju v okoli viac poradit ohladom realnej ceny bytu.Ked je pravda ze k 1izbovemu bytu mas 2 parkovacie statia a 2 garaze(co sa mi velmi nezda),mohla by to byt velka vyhoda pri predaji.Nepises,ci si to kupovala ako holobyt a musela si ho este dorabat.Ked ano,vedela by si dat do nakladov aj naklady za material a pracu kedze byt nevlastnis viac ako 5 rokov a teda zaplatila by si dan z prijmu.
Odpovedať
Co sa tyka realitiek,najlepsie je sa dohodnut na odmena v %.Predas za 50 000 a 5% su tvoje.Predas za viac,viac aj zarobis.Tiez mi pride hlupe,ze majitelovi nanutia cenu 40 000,ale ponukaju za 50 000.Samozrejme majitel by mal mat realnu predstavu o cene nehnutelnosti.Casto krat je vidno byt ponukany ako kompletna rekonstrukcia za nehoraznu cenu a ked sa pozriete na tu rekonstrukciu,tak je vidiet ze treba ju robit este raz.Ludia si uz myslia ze plastove okna,laminatove podlahy a nove obkladacky v kupelni su kompletna rekonstrukcia.
Odpovedať
@dusantt nehovorím, toto čo ona tu popisuje to je nezmysel jasné, ale napríklad kamarát ten kúpil byt za 28 tisíc pred niekoľkými rokmi a teraz sa dohodol s realitkou s tým, že chcel byť nejakých 35 tisíc, ak by to šlo, tak sa dohodli, že dobre, že 35 pre neho a že oni si dajú na tom dve tisícky. A až bude treba ísť niečo dolu, tak sa dohodnú čo ďalej. Ale nebolo nič treba. Predali to za tú sumu. Jasné, že pod cenu ísť to nie, ale tá suma ktorú si nadhodí realitka to je na každej jednej.
Odpovedať
@danielitika nemoze si nadhodit lubovolne hocikolko akp napr 8000.. Lebo to urobi 35k nepredajnym. 2k je adekvatna suma a proti tej nic nenamietam aj ked percentualne 35 a 70 tisicovy byt moze byt 2000 provizia uplne ina.. Ale aby prihodili 5000 na 45000 byt to nepredaju a len natahuju majitela o cas. Pricom 47000 predaju rychlejsieva vsetci budu spokojny. Tak som to myslel... A ked chce zakaznik 1000e zlavu tak jasne za tu pusti takmer 100percentnym podielom predajca. Realitku by to zrujnovalo. I ked mne sa to tak podarilo. Hold velmi ten byt chceli a realitka bola kamoska s kupujucou. A normalne bola suma na zmluve. Ziadne cierne praktiky.. Ked sa byt preda okamzite tak sa da aj takto... Ked sa predava dlho stupa naklad aj realitkam a zas tiez nie su charita to uznavam...
Odpovedať
Profilova fotka
ten predaj by som si este rozmyslel, kedze ho nevlastnite viac ako pat rokov a tiez teraz nie su moc zaujimave ceny na trhu, pockal by som kym tato situacia prehrmi a trochu sa z toho vsetci spamatame, je mozne, ze to bude trvat mozno roky, ale radsej ako predat pod cenu
Odpovedať
ano 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Mala som na mysli aby si pockala na vyssie ceny, kym toto vsetko skonci a nejako sa situacia da dokopy. Aby sa jej to oplatilo predat 🙂 Ale prirodzene, ze zalezi od toho, ze ci to nahana, ci nie.
Odpovedať
Tak teraz je to už duplom podľa m§a tak, že ľudia nebudú mať en tak peniaze. Ceny pôjdu asi ešte dole si myslím. Možno by som teda predala aj teraz ak je ale komu
Odpovedať
Rýchlo predať kým sú záujemcovia. Daň vás nemusí trápiť lebo aj tak nezarobíte. Ako po poslednom prepade môže trvať aj 10 rokov kým sa vrátia ceny späť a to nerátam inflaciu
Odpovedať
Pre predstavu ešte doplním priemerne ceny za m2 a infláciu. 2008 1511€ 2018 1464€ čo má ale po odčítaní inflácie reálnu cenu 1271€!!!!
Odpovedať
mozes to skusit predat aj teraz v tejto situacii, ale myslim, ze velmi malo ludi bude teraz kupovat, ked nikto z nas nevie ako to dalej bude, ci budu prijmy, ci by to bolo z coho platit
Odpovedať
@svetlanik3 teraz sa skôr oplatí kúpiť tak o 3 mesiace a predať možno o rok, inflácia sa počíta na priemernú mzdu , no aký budeš mať príjem o 10r. oproti priemernej ?možno 10x viac, ale možno len tretinu
Odpovedať
Profilova fotka
Nikto ti tu nepovei aka je realna cena bytu. Ci ho predas teraz alebo neskor ako bohvie, co bude v tejto situacii lepsie, ked nik nevie co a jak bude
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?