Xxxlutz kuchynská linka

Ahojte, nemá prosím niekto skúsenosť alebo nevie o niekom čo má kuchynskú linke na mieru z xxxlutz? :)
Odpovedať
Moja známa má skúsenosť s touto firmou. Síce je to skúsenosť z Nemecka, ale firma je tá istá. Objednali kuchyňu v októbri. Dodacia lehota bola prvý januárový týždeň. Bola to objednávka na kľúč, komplet aj so spotrebičmi. Cena cca 17000€,-. Kuchyňu doviezli a montovali na 3x a dodnes nemajú chladničku. Sú pol roka po lehote.
Odpovedať
Profilova fotka
Osobnú skúsenosť teda nemám, no kamarátka si u nich kuchyňu vybrala a hrozné pánty s ňou mali. Montáž to bolo celé zle, zle namerané, no hrozne nadávala
Odpovedať
ja mám osobnú skúsenosť s xxxlutz a pokiaľ si nechcete pri tejto neschopnej inštitúcií zničiť nervy, nenechajte sa zlákať cenou. Kuchyňu sme síce neobjednávali od nich ale máme od nich sedačku, objednaná bola v októbri a dodali nám ju v polovici februára. Komunikácia s nimi je na bode mrazu, čiže určite neodporúčame....
Odpovedať
Profilova fotka
Osobnu skusenost nemam, no nepocula som velmi dobre ohlasy na nich
Odpovedať
Dobré je keď chceš kupovať niečo, že už aj nejaké maličkosti na predajni a tak, do nejakých veľkých kúp ako kuchyňa to by som nešla. To skôr sa spoľahnúť na stolára, lebo pri takýchto veľkých obchodoch, kým sa dočkáš častokrát už dávno uplynie lehota dodania.
Odpovedať
veľa ľudí sa v poslednej dobe na nich sťažuje, tak už len na základe toho, že tých negatívnych skúseností nie je nejak málo, by som sa im teda radšej asi vyhla
Odpovedať
Ďakujem vám všetkým
Odpovedať
a to su ine kuchyne nez boli v povdnom Kika ? lebo uz vtedy mi ponukali s 50% zlavou kuchynu o 35% mensiu nez inde za 4x nasobnu cenu ...
Odpovedať
Lepsie ta podla mna vide vyroba priamo u nejakeho sikovneho stolara. Toto nebude asi ta najspravnejsia cesta ako tak citam tie komentare
Odpovedať
@dannyso určite, aj ja to tak vidim
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím, ma niekto aktualne realne skusenosti s xxxlutzom, konkretne kuchynou Novel. Ale akokolvek kuchyne z xxxlutz potesia. Lebo dedukovat z toho ze znama znamej povedala....lehota mi nevadi nebyvam tam, skor kvalita prevedenia a nasledny servis, lebo slubuju 25r na mechanicke aj chemicke poskodenie. Pri dnesnych cenach neverim ze stolar urobi lacnejšie aj ked aj to budem mat nacenene, ikea vychadza cca 30% menej ale rokmi aj ta klesa na kvalite aspon z recenzii a posledneho tovaru co mame doma. dakujem
Odpovedať
@hviezda21 No dnes asi nie, sestre pred dvomi rokmi nacenil stolar lepsie este ako ikea, ale dnes to je tazko to je fakt. My sme kuchyne v xxxlutz tiez pozerali lebo sa mi pacili, len tiez som nenasla nikoho kto by mal zeby som sa mohla obratit a pozriet ze jaka je kvalita.
Odpovedať
Článok sa načítava...
To by aj mňa zaujímalo, či sa to oplatí kupovať v takomto obchode alebo už bude zajedno si dať spraviť na mieru rovno stolárovi.
Odpovedať
Profilova fotka
@ifik5 v jednej FB sk. "len" na dodanie a montaz boli negativne ref. asi 80% ref. je o tom, nie o kvalite kuchyn. co zverejnili fotky par zien boli velmi spokojne. Vela ludi tvrdi ze vyrobca je nobilia ako v mobelixe a na ten som len dobre citala a ze je vraj lacnejsi ako xxxlutz. Bola som teraz v mobelixe a menej sa mi tie kuchyne pacili, prevedenie tych dvierok a celkovy dizajn kuchyn. Mam termin na nacenenie tak uvidim ako cenovo dopadneme a aky servis ponukaju. Maju ale 1 velke minus, nemaju farbu kt.chcem. Dolezity je pre mna aj nasledny servis a zaruka co stolar ziadny neda a 99% kuchyn kt.robili stolar a mali moji znami po 2-3-5 r. sa zacali napr. pri rure umyvacke olupovat dvierka, hrany. Ak vam dieta poskrabe dvierka hrany tiez si to hradite vy, za mna velke plus kt.xxxltz ponuka. Naozaj ma musi presvedcit jedine okrem kvality aj servis a cena.
Odpovedať
Okolo tejto firmy je zda sa mi prilis velke halo. A to najma preto, ze to u nas nieco nove. Inde nie su z toho taky paf. Ale zase chapem, ze prislo na trh nieco nove, tak ludia chcu poskusat. Len skoda, ze ostavaju potom sklamani.
Odpovedať
@hviezda21 Len zase pri tom nevies, ze ako to je s tou zarukou, to potom mozu zvazovat, ci ozaj sa na to vztahuje a ako to byva pri niektorych aj nabytkoch, ze proste pride vyrozumenie, ze reklamacia nebola uznana, lebo to bolo mechanicke poskodenie alebo cosi podobne. Takze dnes uz sa neda ani na toto bohuzial spolahnut 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@ifik5 Pozri predtym samozrejme precitam podmienky detailne ale bola som na nemeckej stranke tych kuchyn a je to tam tiez. Nemci vraj pri produkcii cez 3500 kuchyn denne neriesia 1 dvierka, proste menia ks za ks. a to mi vraveli aj v mobelixe ale ten o viac ako 2 r.zaruke nevie. problem vidim v cakac.dobach pravdepodobne, no uvidime, stale nie sme rozhodnuti.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@hviezda21 Mate uz skusenost, ako to dopadlo?
Odpovedať
Profilova fotka
@maja22 to je na dlho. my este nic nemame lebo sme stale bez bytu. cize obj.sa to az pred 2tt. Pani kt. nas mala na starosti presla na inu pobocku tak sa nato vykaslala tak to teraz latal platal riaditeľ a nejaky CZ-SK projektant lebo som sa uz nastvala ked mi napisala po mesiaci tahania za nos ze ona je na dovci v IT. Ale dostali sme dobru cenu a vouchere kt.sme pouzili napr. na umyvacku u nich kupenu a aj drez a este mam nejakych 300e v poukazke. Montaz bude mozno v novembri, este som nevolala kedy to bolo v DE schvalene ale neriesim teraz lebo furt cakame na byt. Zatial hodnotim 2-. Ale kym to ona nepokaslala tak to bolo na 1.
Odpovedať
Profilova fotka
@hviezda21 ked tieto veci su fakt vo velkej miere o ludoch. Tak ona to brala dozaista tak, ze uz sa jej to netyka ked presla na inu pobocku. Na nervy to ti verim, ale tak hadam to vsetko dovediete do zdarneho konca.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankom7 Akoze kočka bola super od zaciatku fakt sa mi extremne vela venovala, radila, kombinovala. Ale akonahle to uz malo byt objednane a zaslane na schvalenie a ona uz bola inde zacalo sa to natahovat. A ja som to uz chcela mat uzavrete, byt mame v holostave tak naozaj toto nieje jedina vec co musime riesit a kedze to uz malo byt iba o zaslani na schvalenie na ústredie nechapala som v com je problem. Este som zvedava na montaz lebo ze to byva kamen urazu vraj- no kedze uz jednam len s ich nadriadenymi verim ze to bude ok, aspon oni ma o tom ubezpecili ze osobne nato dohliadnu. Kazdopadne pre mna je to vyhodne v tom ze zmluva bola uzavreta v dec.2021 este za minuloročné ceny a všetko je slusnej zlave cize mohli sme to nastavit podla kolaudacie bytu. My mame ale tu vyhodu ze tam nebudeme trvalo byvat cize ci to pride o nejake dni neskor/skor alebo by sa to zas nejako posunulo mi nevadi, mam kde byvat a varit. Keby som to vedela vyskladat z ikei isla by som do nej urcite aj ked ceny su uz aj tam vysoke oproti rokom minulym. Toto ma stoji len o trosku viac ako Ikea a budeme mat vsetko Novel tak dufam ze neolutujeme /kuchyna, kupelnove skrinky, vstavana skrina na chodbe/.
Odpovedať
@hviezda21 to s tou cenou je dobre, ze takto to mate. Lebo tie ceny sa tak vyrazne od minuleho roka pomenili, ze teda ked to vidim tak mi je miestami az tazko.
Odpovedať
Profilova fotka
@hviezda21 tak montaz byva kamenom urazu nielen pri tejto firme, ale aj pri inych co mam skusenost, dobre je samozrejme byt pri tom aby nieco sa nestalo, nieco nepokafralo.
Odpovedať
@jankom7 to by som asi ani neriesil nejaku montaz, keby som nebol doma. ze by som len tak nechal niekomu kluce, alebo ho pustil dnu a odisiel, ze vsak nech si robia. viem, ze sa to tak bezne robi, ale taketo veci potrebujem mat pod dohladom.
Odpovedať
@ondro_26 len niekedy ked sa do niektorych veci nevyznas, tak mnohokrat ti ani nepomoze nejako byt pri tom 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?