Varna doska s odsavanim

Zdravim, chceli by sme kupit varnu dosku s odsavanim. Potrebujeme verziu s recirkulaciou. (Nemame spraveny vyvod do exterieru a mame uz podlahove kurenie..). Uvazujeme nad elicou alebo siemens. https://www.tpd.sk/siemens-ed811fq15e... https://m.andreashop.sk/elica-nikola-... Elica je o nieco lacnejsia a ma v cene uz aj sadu na recirkulaciu. Je tazko ich porovnat lebo siemens napriklad neudava hlucnost alebo vykon odsavania pri cirkulacii... Ake riesenie by ste zvolily vy ? Pripadne za ine navrhy budem vdacny.
Odpovedať
@jakubach odporucam si najst obchod kde si ich mozes vypocut, pocul som elicu, faber a teda musim povedat ze doma by som to nechcel ani omylom
Odpovedať
@cukrik25 Bol som v showroome elici ale skusit sa nedali (to nie je mozne na slovensku asi nikde tieto spotrebice). Samozrejme predajca vyhradny distributor to chvali ale rad by som pocul aj iny nazor… Vas to preco nezaujalo ?
Odpovedať
@jakubach kazda liska svoj chvost chvali. v PN to islo predviest, aj elica aj faber Strasne hucali tie odsavania, mozno prave preto Ti to nechcel predviest...
Odpovedať
@cukrik25 Myslis elica predajnu v PN? Dalsim riesenim je zavesny digestor ale do ostrovceka medzi kuchynu a obyvacku sa nam to moc nehodi.
Odpovedať
@jakubach ano v piestanoch, ja som zavesny nechcel taktiez, mam rovnaku dispoziciu ako ty...
Odpovedať
@cukrik25 a ake riesenie si nakoniec vybral?
Odpovedať
@jakubach bora pure
Odpovedať
@cukrik25 Dobrý večer. S odsavaním ste spokojný? Máte odvod do exteriéru? A ešte jedna otázka. Dá sa pod varnú dosku s digestorom dať vstavaná rúra? Ďakujem
Odpovedať
Mame Bora Pure, odsava to prekvapivo dobre, hlucne to je menej ako klasicky digestor. Zvlada to vsetky hrnce co mame okrem najvacsieho 5l. Ten uz je privysoky a ani na max nezvlada vsetku paru, len cast. AVSAK... neskutocne ma na Bore vvytaca ze pri malych stupnoch varenia (napr 3 z 10) zohrieva vo vlnach. cize na 3 sekundy zapne vysoky vykon a potom na 5 akoby vyplo.. a takto cykluje.. prave pre tuto blbost by som nabuduce kupu uz zvazoval..
Odpovedať
@andreus Ďakujem za osobnú skúsenosť.
Odpovedať
@612 som nadmieru spokojny, mam verziu s recirkulaciou, ono tie dosky su vlastne rovnake, pri verzii s odtahom je nutne dokupit prislusenstvo, nacvaknut na zadnu stranu varnej dosky a dopasovat potrubie aby vzduch isiel tam kam ma, maju to premyslene celkom fajn. Mam vsak nachystane aj zadne vratka, nevedel som ci bude recirkulacia stacit, preto mam v mieste pod spotrebicom zaliatu 160tku HT ruru ktora je vyvedena do exterieru, po 2 rokoch prevadzky viem ze to nieje potrebne, musim vsak poznamenat ze mame aj rekuperaciu a ked treba zvysujem odtah a hotovo. Pripajam aj obrazky z montazneho navodu, doska samotna ma vysku necelych 20cm, takze problem by nemal byt, preveril by som to pre istotu u stolara, ci to je mozne... kľudne sa ma pytajte, ked budem vediet poradim
Odpovedať
@andreus A myslíte, že rúra by sa zmestila pod túto varnú dosku?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andreus mozem sa opýtať preco ti to tak vadi?
Odpovedať
@cukrik25 Ďakujem. Popýtam sa. A s čistením je to ako?
Odpovedať
@612 to je jedna basen, žiadne vystupky, nic co by zavadzalo, to bola jedna z podmienok pri vybere, tukovy filter ide raz za dva tyzdne do mycky a fertig
Odpovedať
@cukrik25 Je tam aj zberná nádoba pre prípad vyliatia tekutiny?
Odpovedať
@612 ano, pisu do 150ml, este sa mi vsak nezadarilo 😎
Odpovedať
@cukrik25 Vedeli by ste mi poslať link na konkrétny model
Odpovedať
@612 ono je viacero typov, BASIC, PURU, PURA, PUXU, PUXA, potom su aj profesionalne, kde sa da kombinovat plyn, indukciu, tepan Dokonca co som postrehol maju uz aj parnu ruru Takze neviem ktory presne https://www.bora.com/cz/cs/cooktop-ex...
Odpovedať
@cukrik25 Ked varim na Gorenje indukcii kde je nizky stupen naozaj kontinualne nizky vari sa mi lepsie a viac to pripomina plyn kde si stisis horak a vari sa jedlo slabsie, ako ked ho prehreje, vypne, prehreje, vypne.. Je to subjektivna vec ale ide ma pri tom vyrutit 😄
Odpovedať
@andreus jasne chápem, ja som toto tiez nechcel pri indukcii, a ked som sa na to pytal, bolo mi povedane aby som kupil poriadne hrnce a panvice, a bude to v poriadku.... A mozem povedať ze aj je...takze moja jedina obava bola neopodstatnena...
Odpovedať
@cukrik25 Dakujem za odpoved bol som v tom, ze celkovo tieto varne dosky s odsavanim “zatracujes” ked si ich v PN pocul, lebo predsa len elica je jeden z najvacsich, ak nie najvacsi vyrobca digestorov- myslel som si, ze s hlukom nebudu na tom horsie ako konkurencia. Este aj v jednej predajni kde maju siemens a boru nam bolo povedane, ze pri bore sa len viac plati za znacku. Tak neviem teraz, ci dat sancu skor tomu siemensu. (Zial chcel som nieco do 2000 a Bora je uz vyrazne cez pokial ratame aj s tym potrubim na recirkulaciu.) Ak by mala byt Bora ale vyrazne tichsia, tak to este zvazim.
Odpovedať
@jakubach v poho, bolo to 3 roky dozadu, neviem presne co za modely som mal tu cest pocut, ale bolo to hlucne (mozno sa uz polepsili), uz som pomaly upustal od integrovaneho digestora az som narazil na boru, fakt rozdiel bol markantny. Siemens som nepocul. V kazdej predajni ti podla mna budu nukat to z coho maju vyssiu marzu. Ono tu plati lepsie raz pocut ako stokrat citat...kazdy hluk vnima inak, ked niekto pusti odsavac 2x do roka tak je to sumafuk, ja ho pouzivam zakazdym, takze tak A este nieco, bora ma ako príslušenstvo aj externy ventilator, cize ked chces pocut pri vareni cisto iba nasavanie vzduchu tak sa da...ale ked som pozeral tie ceny tak sa mi krutila hlava 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@jakubach ahoj mame elicu, sme spokojni, i keď ma nasrali servisaci - flak pod sklom (ktory prakticky nie je vidieť ale robil som z toho trocha drámu). Odsávanie - čo k tomu ? má svoje limity, vysoký hrniec - z hlavy ti nepoviem ale tipujem viac ako 35cm bude už sať horšie. Nevýhoda oproti závesnému alebo klasike je že musí ísť pri vysokých hrncoch na vyšší výkon. Inak som spoko. Keď skončí záruka, tak pripojím von do exteriéru vonkajší ventilátor a pripojím ho k doske. 😄 Dávam 8 z 10. Moje video 🙂 PS: hlučnosť je subjektívna vec. https://www.youtube.com/watch?v=VeaYI...
Odpovedať
@cukrik25 Pouzivame uplne rovnaky riad na Gorenje aj na Bore, hrnce aj Panvice Tescomacke (rovnaky seriovy rad) a Gorenje si spokojne ide pomaly, Bora zapne, vypne... zapne, vypne..
Odpovedať
@andreus ved jasne, gorenje ma plynulu regulaciu, bora on-off to ovplyvnit hrniec nevie. Ale ked dam hrniec s poriadnym, hrubym dnom, tak to zapinanie a vypinanie nejde poznat. Vravim, mal som pretlaky ked som vyberal indukciu, nechcel som o on/off regulacii ani pocut...
Odpovedať
@cukrik25 Dobrý deň, ešte otázočku. Ako si poradí s odsávaním pachov/vôní pri varení?
Odpovedať
@612 pri recirkulacii je to tazko povedat...je tam sice uhlikovy filter, ale ziadne zazraky vsak nerobi...ked sa robi nieco aromaticke tak je to proste citit...takze doporucujem bud s odvodom von, alebo rekuperaciu, alebo potom klasika vetrat oknami... Odtah ako taky funguje dobre, pri vyssom hrnci zvyknem mat pokrievku na polskody a berie paru pekne...
Odpovedať
@cukrik25 Ďakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?