Skúsenosti - varná doska s odsávaním pár

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, má tu niekto varnu dosku s odsávaním par? Aké sú skúsenosti? Poprípade akú znacku máte? Najnovšie ich vymyslela aj Ikea, má niekto? Čo ak sa do oblasti odsavania dostane tekutina, jedlo? Ďakujem za odpovede 🙂
Odpovedať
@dominik_galaba Však veď v pohode. ako som napísal vyššie, čo si tam dáš je tvoja vec. ja som sa len snažil pomôcť a vysvetliť rozdiely. Niekto si potrpí na to, že keď varí tak nechce aby digestor hučal. A inak v tom to je -> kúpiš si digestor čo si ako prvý spomenul pôjde na maximálnom stupni aby niečo sal s výkonom 270m3/h a hlučnosťou 69 db. Alebo si priplatíš na digestore zapneš ho na prvom stupni s ťahom 250m3/h a hlučnosťou 29db. 🙂 Už je na tebe či ti to za tie peniaze stojí. AK nevaríte (alebo teda tvoja pani manželka) veľa tak to zrejme ani nepotrebujete toľko do toho investovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@skywalker10 tak variť sa bude, samozrejme, uvidíme čo bude, prípadne sa ozvem veď vlákno mám v sledovaní dík
Odpovedať
Ahoj @skywalker10, trochu odbočím od témy, ale čo si prosím ťa myslíš o výbere tohto digestora, čo sa týka pomeru ceny, výkonu, prípadne skúseností s týmto výrobcom? https://faber.sk/spotrebice/odsavace-... Čítala som diskusiu a veľmi by som ocenila názor niekoho, kto sa do tejto problematiky vyzná. Samozrejme, som si vedomá, že ho nemožno prirovnávať k digestorom zo stránky, ktorú uvádzaš, tie sú pre nás však cenovo nedostupné...
Odpovedať
@mia291 Ahoj, za mňa nie je najlepšia voľba. Dôvody: 1. vysoké hlučnosti už od prvého stupňa (50 db na prvom je strašne veľa) nehovoriac ak náhodou bude na filtračný režim, tam sa to ešte zodvihne z dôvodu zvýšeného odporu kvôli uhlíkovým filtrom 2. Energetická trieda B - to značí, keďže má LED osvetlenie a celkovo nízku spotrebu, že tukové filtre budú v kvalite D - slabšia filtrácia masnoty Výkony samé o sebe sú celkom slušné na to že to je skrinkový odsávač. Faber sám o sebe ma celkom dobré digestory, ale väčšinou nástenné. Aspoň to tak bolo kým som sa tomu venoval. Pri tomto type a tejto cene by som hľadal niečo iné. Za mňa sa s týmito parametrami hýbu digestory na úrovni cca 250 €. Keby mal aspoň tú hlučnosť na tých 35db, tak by som si povedal, že dobre, beriem. Ale toto bude revať od začiatku. Ak ti mám poradiť tak, že budeš digestor ozaj využívať a chceš byť spokojná, tak hľadaj tak, aby prvý stupeň mal ťah od cca 230 m3/h pri hlučnosti do 32db a aby bol energetickej triedy najhoršej C. je to síce len o jedno písmeno vyššie, ale aj to je rozdiel v spracovaní produktu a výslednom efekte. Ešte mi napíš či ideš teda filtrovať alebo odťah von.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak nakoniec pôjdeme do tejto Tesly - https://www.elicashop.sk/802028304550... len si neviem s tým dať rady, je tam písané, že sa jedná o verziu s odťahom do exteriéru - čo by nebol problém, len keď som sa pozeral na tie "potrubia" ktoré tomu dodávajú, rozmýšlam nad tým, ako to spojím s potrubím na vývod do exteriéru ? Celkom ma mätie ten popis, manual maju pre interierovy filter a v popise je to opačne. Má s tým niekto skúsenosti ? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba uz si kupil ten digestor ?ak ano ako si spokojny ??my tiez spekulujeme ze aky digestor. pozeral som aj ten teslacky a velmi sa mi paci len neviem ci mam verit ze to dokaze nieco odsat :D hladame ten filtracny s vyvodom do interieru len neviem ci to sa da kazdy tak spravit alebo to musi byt specialny recyklacny.. @skywalker10 vies poradit nieco v rozumnej cene ? nejaky vysuvny s vyvodom do interieru ??
Odpovedať
Profilova fotka
@matusmino ahoj, no zatiaľ sa pracuje na návrhu kuchynskej linky, ale sme s manželkou odhodlaní k tomu, že pôjdeme do Elica NicolaTesla varná s odsávaním. Rozhodol som sa pre odsávanie do exteriéru, z prvoti som zvažoval recyklačnú variantu - aj kvôli tomu, že som nechcel do stien robiť "dieru" - drevodom - tepelný most, a kvôli zrážaniu vlhkosti atď., ale rozdiel 200€ v prospech exterieroveho vyduchu a každých 5 rokov (prinajlepšom) meniť filtre za 250€, rozhodlo pre fakt, že dám vývod digestoru do základovej dosky a obídeme stenu. Takže na pohodu. Čítal som nejaké informácie aj na fórach všade možne - aj mimo SK fór a každý si pochvaľoval ... ideme do tohto: https://www.elicashop.sk/802028304550... stačí mrknúť ... daj si 01:40 čas https://youtu.be/DyCgN6VrX5k?t=109
Odpovedať
Profilova fotka
jediné čoho sa bojím, že mi to cez zimu keď bude žena variť počas vykurovacej sezóny vysaje všetok teplý - vykúrený vzduch v dome 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba tie videa uz mam napozerane 😄 len ci aj realita budete taka 😄 my urcite nedavamae do interieru. myslis ze to kazdy digestor je mozne spravit ako recyklacny ? 250€ raz za 5 rokov ma nezabije to by som zvladol. skor mi ide o tu realnu funkcnost toho digestoru 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@matusmino su dve varianty, varianta "A" je do exterieru, varianta "F" je s filtrami.
Odpovedať
Takto to vyzera fajn. Mne sa to hrozne moc paci, no doma moj muz ma ohladom tejto dosky stale nejake vyhrady
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba hrj uz som konecne zistil 😄 toe s fitrami su drahsie 😄 Ale nasiel tu tvoju za o dost lepsiu cenu ako na svk. https://www.koekken24.dk/elica-prf013... Ja asi budem brat tu recyrkulacnu tiez vychadza lacnejsie. Ja zijem c dansku dakze si to doveziem na svk 😄 ale tak rozdiel 400€ je dost
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@matusmino tak ano, okolo 1100€ nie je zle len čo ak bude problém... reklamácia ? do dánska ? opraví to autorizák na SK ?
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba tak to uz neviem.. to by som zistoval uz potom ked by som kupoval nebo vozit hore dole by sa mi to nechcelo 😄 ale si myslim ze nejaky rok by to malo mat oficialnu zaruku
Odpovedať
Profilova fotka
@matusmino kamoš, varná doska za 1100€, rok záruka ... nieee vážne nie keby stála 200€ tak čert to ber ... toto nerob. Má to 5 ročnú záruku na SR...
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba tak ja pracujem v Dansku takze tu cestujem casto. ale uvidim pockam po vinociach ci nebude aj na svk nejaka rozumna cena. ta 5 rocna zaruka je iba ked kupujes cez Elicu alebo aj cez ine predajne ???
Odpovedať
@matusmino Ahoj na svk ti to servis neopraví, lebo budu požadovať faktúru od slovenského predajcu .. kvázi "že to prešlo rukami importéra". A kľudne aj túto elica tesla by som ti odporučil. @dominik_galaba úniku teppla sa nemusíš báť.. to je malé promile tepla čo ti unikne ke%d je dom teplom naakumulovaný
Odpovedať
Profilova fotka
@skywalker10 tak ale vieš, 650m3 za hodinu je dosť ... 😄 s tou zárukou súhlasím, problémom je však nie len to, že to neopravia, ale aj to, že technik chodí k zákazníkovi domov, a pokiaľ k tomu nemáš SR doklad, tak ti zaúčtuje ešte aj cestu ....
Odpovedať
@skywalker10 dobry den mohla by som poprosit linky na dobre digestory ...tiez budeme mat spojenu kuchynu s obyvackou a teda este neviem ako bude vyvod ...dakujem 🙂
Odpovedať
@zdenka091085 Dobrý deň, Odporúčam pozrieť stránku digestory.eu, majú tam viac kvalitných značiek. @dominik_galaba 650m3/h je dosť ale stále nie dosť na to aby ti to vysalo teplo. ako pri varení sa pocitovo môže zdať chladnejšie, ale 15 minút po varení to už vôbec nebudeš cítiť
Odpovedať
Profilova fotka
@skywalker10 tam su pekne uletene ceny...
Odpovedať
@dominik_galaba Ale pani chcela kvalitu a za kvalitu sa platí 😄 čo mám na to povedať 🙂 asi majú dôvod na to dať si také ceny.. a ja som tie dôvody videl aj počul (resp.nepočul 🙂 )
Odpovedať
Profilova fotka
@skywalker10 ale prosím ťa ... niekto má linku za 3000€ a niekto za toľko kúpi len dosku s digestorom ... keď budem variť, tak je mi 3-5 či bude mať 68dB alebo 72dB ... a všetko je otázka odvetrania potrubia, jeho priemeru ... nechajme to tak každý nech si kúpi čo chce ... 😄 najskôr bola doska za 800€ napi... teraz za 1600€ je tiež napi.... a za 3000€ je super ... môžem sa na to vysrať 😄
Odpovedať
@dominik_galaba a niekto má linku za 20.000 €... niekto má auto za 8999€ a niekto má auto za 80.000€, no načo sa tu ideme hrať? 😄 ako píšeš, každý nech si kúpi čo chce. Ja nevravím čo je dobré a čo zlé, ja porovnávam, čo je lepšie a čo horšie. A nie je to len vec odvetrania a priemeru, ale tak isto m3/h, výstupného tlaku, materiálového spracovania, hlučnosti (je xy ľudí, ktorí sú v tomto opační ako ty a nie je to pre nich zanedbateľný parameter), trieda a hustota tukových filtrov, možnosti a životnosť uhlíkových filtrov. Samozrejme väčšina ľudí toto tak do podrobná nerieši. A potom je tu skupina ľudí, ktorým záleží na tom čo si domov kupujú a čo budú denno denne využívať a chcú mať niečo o čom vedia, že bude fungovať tak ako má a nie sa to len tváriť že to funguje. Ako vravím, istú dobu som sa tejto problematike venoval 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@skywalker10 takže chceš povedať, že Elica Prime je proste nahovno, že nespraví tú istú prácu ako 3000€ doska s digestorom ? A životnosť uhlíkových filtrov je pre mňa totálne nepodstatná nakoľko idem do exteriérovej varianty. Blba doska s blbym motorom ... a na šuhaj zaplac ... jasné... klarstein za 800€ neodvetrá možno tak efektívne ako Elica alebo ULTRA UBER dosky za 3-5 tisic 😄 ale ten pošťaný guláš na tom spravíš rovnako ako na tom klarsteine .... aj špagety aj ryzky vysmažiš ... 😄 Myslím, že ten kto kúpi dosku za 3-5 tisic ju bude mať skôr na okrasu ... lebo ja ju nekupujem pre to, že sa mi páči, alebo chcem byť iný, ale bude na pultíku a nechcem závesný digestor lebo to vypadá ako bojler na ohrev TUV ... takže hladám dobrú cenu a efektivitu ... hustota filtrov mi je na dve veci, riešim max filtre v aute a stav DPF 😄 Takže zbytočne sa venovať kedysi problematike, keď tých dosiel za 5 litrov sa predá ročne 300 kusov na SR a obyčajných - lacnejších x násobne viac. ... o to ide, že za varnú dosku s digestorom nevysolím 3 litre .... to radšej kúpim fotovoltaiku ... chápeš
Odpovedať
@dominik_galaba Veď ja som nepovedal, že Elica Prime je nahovno, tak kľud 😄 snažím sa ti to prirovnávať k tým autám aby si to pochopil, ale nedarí sa.. Dacia ti spraví tú istú robotu ako mercedes? spraví. Tak isto ti spraví tú istú robotu aj Elica a drahšie značky, akurát majú iné, lepšie, trvácnejšie komponenty. Však ten cenový rozdiel sa logicky v niečom prejaviť musí. A hustotu filtrov možno budeš riešiť ak to máš vyvedené von na fasádu a o rok bude špinavá (klasický problém nekvalitných filtrov - nevravím ale, že to bude tvoj prípad, lebo neviem aké filtre má Elica v Tesle). A neviem prečo so mnou komunikuješ štýlom, akoby som ťa do dákej 3000€ drahej dosky tlačil. Veď ja ti len chcem vysvetliť rozdiely. Kúp si čo chceš a čo uznáš za vhodné 🙂 Neviem či som sa ťa dotkol dáko alebo čo, ale ak áno tak sa ti ospravedlňujem. Opakujem, ja som ti nepovedal, že si si kúpil dosku čo je nahovno, ja som len vysvetlil rozdiel medzi drahším a lacnejším, to je všetko 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@skywalker10 nie bože len to nie 😄 určite si sa ma nedotkol, ale porovnávať Daciu s BMW v princípe je OK, ale rozdiel priepastný. Porovnávačka je na mieste ak porovnávaš digestor za 150€ s digestorom za 3 litre ... paradoxne aj ten klasický za 150€ môže poslúžiť lepšie ... ide len o podmienky prečo sa človek rozhodne práve pre takéto riešenie. Ak niekto chce varnú dosku za 3 litre, tak si ju kúpi... ale nikdy sa nedozvie ako varí tá za 1600€ 😄 lebo tá je pfuj pfuj ... chápeš. Ja sa pohybujem v oblasti predajnej už pár rokov, a viem, že pridaná hodnota s navýšením ceny o 20% je OK (práve kvôli výhodám a kvalite - ak neporovnávame čínu), ale skoro 100% navyše, je proste aj pre toho najväčšieho masochistu dosť.
Odpovedať
@dominik_galaba Tak dobre.. porovnajme v tomto prípade cenový rozdiel medzi radami áut GLC a GLE 😄 😄 😄 to dacia vs. mercedes bol denno denný rituál, keď za mnou chodili ľudia, že im digestor za 120 € z nay nefunguje.. ospravedlňujem sa,moja chyba porovnania. Áno nevie ako funguje z praxe, ale dá sa to naštudovať, v čom sú rozdiely Ja sa pohybujem v predajnej oblasti tiež niekoľko rokov a nie je to celkom ako píšeš pri všetkej úcte 🙂 inak pozeral som stránku elica a aj tam majú modely ako máš ty za 3000 €. Môžeš aj do Elici napísať prečo je tvoj o polovicu lacnejší a v čom je rozdiel 🙂 Mimochodom som si lepšie pozrel digestory na tej stránke digestory.eu s týmto typom sania a väčšina tam stála okolo alebo pod 2.500 čo je tak zhruba o 50 % viac od tvojej nie o 100%. Teraz by to bolo už len o porovnaní parametrov a ostatných vecí a bolo by jasné, kde ten rozdiel je 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@skywalker10 https://www.elicashop.sk/802028304550... s tým navýšením ceny je to ako s tou tvojou Daciou a Mercedesom 😉 😄
Odpovedať
@dominik_galaba Ďakujem, ale nemusel si posielať link. Ja som si to našiel https://www.elicashop.sk/elica/nikola... a všetky modely aj tie za 3500 € od Elici 😉 a neviem čo presne si tou vetou chcel povedať. 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?