Rozloženie kuchyne

Ahojte poraďte prosím ako by ste rozložili kuchynu. Velkosťou bude len 1,75x 290. Predstavujem si vstavanú skrinku v ktorej bude rúra a mikrovlnka a ešte vstavanú umývačku a elektrický sporák.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Mozes nakreslit ako to vyzera, kde je vchod, otvor, dvere, okno, elektrika, voda.... S cim susedi kuchyna, otvoreny priestor...
Odpovedať
@lenkito10 nakreslim a pošlem ☺️☺️
Odpovedať
Elektrika je v podstate všade možno sa budú trochu ešte posúvať zásuvky ale to nieje problém
Odpovedať
Profilova fotka
Povodne bola linka do L na tych stranach na fotke? Chladnicka tam ma byt tiez? Mycka 45 ci 60? Je tam okno?
Odpovedať
@lenkito10 okno nieje to je oproti linke. Linka bude do Lka áno. Pôvodne to chystali tak mi uz len dokončujeme. Myčka 60tka a chladnička v linke zabudovaná nieje
Odpovedať
Profilova fotka
Mozes nakreslit plan na papier? Preco ta linka nie je vlavo na tej dlhsej stene? Co tam malo byt? Okno oproti linke.... Ktorej? Ked je linka do L. V tej miestnosti ma byt aj chladnicka? Mi je jedno ci zabudovana ci volne stojaca.
Odpovedať
@lenkito10 noo takto tá linka je vlastne L ale opačne L nedá sa to inak urobiť skrz to že ten priestor je zle rozrieseny. Tam je taký pult a hore sú schody už na poschodie a nemôžeme to ani predĺžiť lebo tam je už vchod z chodby. Áno chladnička bude na takej inej stene škoda že nemám foto v telefóne. Našla som fotku kde je okno a pod oknom ak sa podarí tak by sme chceli len taký malý pult. A kúsok od toho pultu je stena kde bude chladnička
Odpovedať
Profilova fotka
Keby bola rura a mikrovlnka zabudovane pod schodami?
Odpovedať
@lenkito10 keby to tak bolo tak potom nemám žiadny priestor na hybanie sa. Pošlem vám foto do správy
Odpovedať
@majca1995 ja by som tam nasilu netrepala vysokú skrinku so vstavanou rúrou a mikrovlnkou. Rúra nech ide pod varnú dosku, nie je to žiadna katastrofa a mikrovlnka na ten pultik ku chladničke. Alebo varnú dosku posunúť na návrhu od lenkito10 trochu doprava a mikrovlnka sa vojde naľavo od varnej dosky, do roha. Voľne stojace mikrovlnky sú užšie ako 60cm, takže by sa malo vojsť.
Odpovedať
ta vysoka skrina tam vojde len tak ltt, nie je tam podla mna moc priestoru a lepsie by podla mna bolo, ak by boli vsadene normalne do linky alebo ak by este pod tie schody, ak by sa tam dali schovat. no niekde budete musiet zjavne trocha ubrat
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ako som to zakreslila, tolko priestoru tam budes mat + priestor v pasazi medzi vchodom a schodami + pred oknom. Schody zrejme nie su priamo hore ale sa tocia vlavo a tak pod nimi nebude nic. Ak bude chladnicka nalavo od okna, hlbka 60cm, pod oknom, teda nad radiatorom by nemohol byt pultik a pokracovat rurou v skrine napravo od okna? Je tam miesto? Je miesto pred schodami? Foto 3 Stale nemame podorys miestnosti. Kde je kolko cm. Stolar sa s tym babrat nebude jemu povies co kde chces. Navrh ti moze spravit kuchynske studio ale k tomu tiez potrebude podorys miestnosti. Photo 1 Ked ma byt rura v zabudovanej skrini, volila by som polovysoku, vlavo . Foto 2 Pises o el sporaku. Klasicky el sporak? Ked rura ma byt vedla, asi to nie je el sporak. Indukcna doska?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Takto, je miesto? Chladnicka vlavo, prac doska s mriezkou nad radiatorom, vpravo rura, mikrovlnka v skrini à mozno vedla dalsia skrina.
Odpovedať
@lenkito10 to inak napadlo práve aj mňa, že by sa dal tento priestor takto celkom dobre využiť
Odpovedať
Tiež by som sa priklonil k tej možnosti, čo najviac využiť priestor. Vyzerá to na malú kuchyňu, tak to treba riadne premyslieť. Tá pracovná doska pri okne by mohla dobre vyzerať v konečnom prevedení.
Odpovedať
Ďakujem vám pekne kvôli tomuto mám práve dilemu len tá stena pod oknom má len na hrubku nejakých 25 CM takže tam to tiež nejaksi veľmi nejde a ten priestor som chcela mať voľný lebo hneď sú tam schody hore.
Odpovedať
@lenkito10 dostanem sa tam cez víkend tak to skúsim lepšie pofotit aby ste mali lepšiu predstavu
Odpovedať
A ďakujem všetkým za pomoc ste veľmi zlatý že mi takto pomáhate
Odpovedať
Noooo lepsie fotky isto pomozu, ale myslim, si ze uz z toho co ti tu poradili, ak si to nakombinujes, tak to bude super
Odpovedať
@mimi373 noo jasné.. skúsim. Je toho priestoru tam málo zle je to vyriešené. Škoda že dokončujeme niečo čo bolo už predpripravené. Keby máme stavať od základov a všetko podľa nás tak by som sa inak vysantila
Odpovedať
@majca1995 jasne, ze je to ine ked uz je nejaky zaklad a ked si celkovo mozes podla seba urobit. Ale teda nam najlepsie v tychto veciach pomohli take tie programy, co si vies volne najst na nete, prihlasit sa tam a vytvarat si kuchynu, zadas si tam rozmery, pripadne aj spotrebice a vies si to navolit aby ti to vyhovovalo.
Odpovedať
To vyzerá na prvý pohľad na celkom náročný projekt, vtesnať do takého priestoru všetko požadované bude asi náročné. Rozhodne ale držím palce, aby to bolo nakoniec podľa vašich predstáv.
Odpovedať
@zato00 áno áno aj to je dosť náročné. Možno keby je iná doba že človek nieje kvázi taký náročný tak by to bolo jednoduchšie..🤣.. ale hádam sa s tým nejako popasujeme. Mám z toho dilemu veľkú
Odpovedať
Profilova fotka
Pod oknom ked vznikne pracovna plocha, tak to bude to najlepsie, to ocenis najma teda ked budes nieco robit cez den, ze budes mat najviac prirodzeneho svetla, to je dobrym riesenim a vies to potom vyuzit aj ako ranajkovy pult pripadne. To by sa mi celkom pozdavalo.
Odpovedať
Určite tam bude taký pultik malý. Prišiel nám to stolár nakresliť pomohol mi nakoniec s rozhodnutím,ale nacenil linku na 4920€ vlastne len tých 1,75 x 2,90. Neviem vôbec ako sa teraz pohybujú sumy dali sme vysoký lesk senosan a zastenu a pracovnú dosku halifax. Zdá sa mi to trochu viac ako som očakávala ale možno to ani nieje veľa keďže všetko išlo hore tak ako išlo
Odpovedať
Profilova fotka
@majca1995 Zalezi aj kolko suflikov si si dala, ake su tam vysuvy, ake sumy a to chces mat az po strop? Ceny isli hore, ale toto sa zda aj mne celkom dost na ten rozmer. Viem, ze kamaratka podobny rozmer, davali nieco take ako sivohneda farba a dali za nu 2500€.
Odpovedať
@hosmanikova šuflíky budú len pod varnou doskou. Áno áno až po strop. Možno aj to navýšilo cenu ale fuu to je už dosť aj keď jasné ceny išli hore rátala som s tým ale toto mi dosť.
Odpovedať
cena je aj primerana, ceny isli dost hore, takze sa to odrazi aj na linke. zalezi ake prevedenie ste si dali spravit, farbu, system vysuvu, vsetko proste zavazi
Odpovedať
Profilova fotka
@majca1995 je to dost, teda ked si vezmem ake boli ceny nejakych 5 rokov dozadu, tak to sto a jedno, ale teda ked clovek chce nieco urobit tak nema na vyber, pretoze spravit sa to musi a pochybujem, ze niekto by lacnejsie porobil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?