Rohový digestor ako jediná alternatíva

24. jún 2022230

Dobrý deň, pekne Vás prosím, je tu niekto, kto musel riešiť umiestnenie digestora v rohu? Ak áno, zvolili ste kúpu rohového digestora alebo ste to poriešili inakšie? Budem vďačná za rady.

• Zalezi aky typ didestora chces ci do skrinky alebo pohladovy.
    Pohladovy treba kupit a namontovat.. cenovky dost sialene.
    Do skrinky mozes dat vysuvny podvesny a do dna skrinky. Vo vsetkych pripadoch je motor a vyvod v skrinke.
    Stolar ti podla typu digestora zhotovi rohovu skrinku a digestor zakapotuje.
    Treba ratat s rozmerom 75x75cm.
    Ideal je dat do dna skrinky nebude problem so skrinkami vedla.

• vies co svokra ma presne takto v rohu spraveny, cez vikend k nej ideme, tak ti to mozem odfotit.

• @jaroonkel  Veľmi rada by som videla foto, vďaka.

• Sponzor fóra
  • No ja som pôvodne v Tom rohu nechcela žiadne skrinky, iba ten digestor. Je to blbosť?Ďalšia otázka vzniká, ako poriešiť tzv.zastenu za varnou doskou okolo digestora, kde nie sú skrinky?

• Vies co ako ked uz by fakt nebolo na vyber tak ok ale pokial sa to da tak inak poriesit, lebo tiez som u kamosiek videla tie rohove a tam treba mat aj v rohu sporak a to je fakt tak neprakticke aspon podla mna.

• @zdena_samaj  No pôvodne som ani ja nemala šajnu, že budem musieť toto riešiť, ale digestor sa fakt nedá umiestniť inde. Ja nemám problém s tým, že by musel byť v rohu, jasné treba tomu prispôsobiť linku, dosku. Len niekedy pomôže aj vidieť, ak to je už niekde podobne urobené.

• Možno zváž či ho skutočne potrebuješ. Ja som ho po rokoch použivania iba ako osvetlenia dosky úplne zrušila.

• @zdena_samaj  Oh, a nedala by sa zohnať nejaká fotka od tých kamosiek? Rada by som videla, ako to vyriešili.Bola by som veľmi vďačná.🙏

• @jankazb  hm, už niekoľko rokov žijem v domácnosti, kde nie je digestor a ver že chýba. Preto sa teším na môj nový dom, s digestorom 🙂

• Inak toto si všímam že je teraz také celkom vychytené, že sa proste ľudia rozhodnú skôr digestor nedať.

• Takéto niečo?

• @anavy89  Presne tieto fotky som našla na nete aj ja👍. Akurát ten digestor v ľavo stojí reálne cca €800. A ten na pravo je asi výmysel, lebo taký digestor do rohu na trhu nie je. Aspoň nie na Sk. Aké vďaka za reakciu 🙂.

• @mirkasab  hmmm tak to je pekna palka teda a tubovy digestor by sa tam nedal dat?

• @mirkasab  ohladne digestorov neporadim, my nemame ziaden, ale keby som tuto situaciu mala riesit ja, tak jedno okno proste zamurujem, pretoze varenie v rohu by mi nebolo z dohodobeho hladiska prakticke. Velka skoda, ze ste si nedali urobit navrh kuchyne este vo faze projektu domu, vtedy sa daju robit este mensie zmeny a uz len posun jedneho okna by ti vyriesil situaciu.

• Sponzor fóra
  • @kreola  No veď práve. To nás vtedy nenapadlo, že budeme mať takýto problém. A pravda, keby sme vedeli, tak okna posunieme určite ☹️

• @jankazb  toto mi presne napadlo, ci je vobec nutne mat ten digestor. vsak po oboch stranach su okna.

• @mirkasab  a naozaj su nutne obidve okna? Nemozete jedno proste zamurovat? Ste vo faze kedy sa to este v pohode da.... Nemyslim, ze by tam bolo kvoli tomu malo svetla a jedno okno na kuchynskej linke v pohode staci. Ak nie, budes sa musiet veru popasovat s rohovym umiestnenim varnej dosky aj digestora ...😞

• Zamurovať okno, ktoré vyzerá, že už je aj osadené? Tak to ozaj radšej bez digestora by som než bez okna. A keď slečna / pani píše, že varná doska v rohu jej problém nerobí...

• Popravde ked sme planovali kuchynu, tiez ani mna ani manzelku nenapadlo pozriet sa co to spravi s penazenkou ak sa rozhodnes dat si digestor do rohu 🙂 U nas bol problem aj v tom, ze sme chceli vlastny navrh kuchyne z masivu a tie drevene digestory na trhu su proste velmi slabe, tie lepsie su zasa len kovove a navyse stoja hodne viac. Vyriesil som to tak ze som kupil takyto digestor Electrolux LFG716X (sedi mi este aj prepojenie na indukcnu varnu dosku), a ten je vlozeny do korpusu vyrobeneho stolarom ktory mi robil kuchynu. Tiez som musel robit kompromis lebo som mal 93cm od rohu po okno, a ako vravim v case ked som si kreslil navrhy mi to prislo ako dostatocna vzdialenost 🙂 az neskor ked realne zacnes stolarovi kreslit co chces a pozries si ake rozmery maju digestory na trhu clovek pochopi ze nieje 🙂
    Varenie v rohu nieje absolutne ziaden problem, ved preco by aj mal?

• a to chcete teda takyto masivnejsi to nazvem? 🙂

• @marrad  presne to ma teraz napadlo. Že ak by sa to tam hodilo, nebolo by to možno zlé riešenie. Alebo teda potom kúpiť klasický a dať si stolárovi vyrobiť skrinku priamo na mieru

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Vyberte si z ponuky krásnych kobercov do obývačky, spálne alebo detskej izbičky! 🙂
    Kreatívna tvorba nápisov a dekorácií.
    Výroba: pečiatky, reklamné logá, drevené výrobky.
    Je krásne byť doma! ♥ Bývanie, stavba, rekonštrukcia, záhrada a ešte niečo navyše... 🙂 Navštívte náš web a inšpirujte sa!
    Články od našich partnerov
    Pri práci s tvárnicami Ytong dajte pozor na tieto chyby
    Myslite na svoju bezpečnosť aj peňaženku a skúste solárne svietidlá
    Riešenie svojej škody na dome či byte môžete v Allianzi sledovať ako doručenie balíka
    Archív článkov od partnerov