Pracovná doska z prírodného kameňa

Zobraz úvodný príspevok
mate niekto kombinaciu: kuchynska linka - skrinky z Ikey a pracovnu dosku z prirodneho kamena. Niekto tu niekde spominal, ze kedze kamen je velmi tazky, skrinky treba spevnit. Treba alebo netreba? a tiez ak treba spevnit, ako? cim? mate uz niekto skusensti? tiez, ak mate prirodny kamen, lutujete alebo nie? dali by ste radsej ten umely kamen? ja som najprv rozmyslala nad nim, ale potom vela ludi hovorilo ze sa zosucha, a vraj cenovo to je jedno, alebo dokonca lacnejsie dat kamen. Pacilo by sa mi nieco do hneda. a linka bude bielo/siva. dakujem.
Odpovedať
Zdravím, chcem sa prosim opytat, co mate kuchynsku dosku zo žuly ako ju cistite? mam žulu leštenu galaxy black, a ked chcem aby bola vylestena tak to je min. polhodinova zalezitost pri kazdom beznom upratovani kuchyne. Najskor standardne ju pretriem so spongiou s jarou, potom pouzijem dalsiu mokru handricku aby som tú penu dostala z linky, pretieram to min. 5krat vzdy cistou mokrou handrov a nakoniec to este do sucha utriem so švedskou utierkou. Neviem vobec co mam pouzivat na to, lebo takto ma to naozaj uz nebaví. samozrejme okolo dresu mam stale uschnutú vodu 😞 budem rada za napady, dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@linuska77 Postup je celkom jednoduchy. - spongia a Jar, ako opisujete - suchou handrou alebo papierovym obruskom do sucha - pripravkom na zulu, (pomoze aj pripravok na cistenie okien ak nemate po ruke nic specialne) posprejujete a vytriete do sucha ako pri cisteni okien. Ak chcete medzy tym mokrou handrou umyt saponat, tak kludne, no podla mna staci 1x a nie 5x. Pripravky na cistenie zuly su vynimocne tym, ze vam dokazu zulu aj impregnovat. Vasa Galaxy Black vydrzi bez impregnacie vela mesiacov. Je to dobry kamen ;-)
Odpovedať
@slavoducar az na vystrelujuce zrniecka, co ziadny obchodnik nepovie. 😀
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx Mozno vo velmi zriedkavom pripade, no my nemame skusenost s tak nekvalitnou Galaxy Black. Mozno stastie, mozno kvalitny zdroj. Desiatky pracovnych dosiek zo spominaneho materialu a ani jeden problem :)
Odpovedať
@slavoducar Dakujem, viete mi odporucit pripravky na zulu? resp. kde ich viem objednat, pripadne kupit? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@linuska77 Nech sa paci: Cistenie: http://akemi.sk/cistenie-kamena/50-cr... Bezna starostlivost+ochrana: https://www.diamantovykotuc.sk/block-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@slavoducar neviem ti napisat spravu... mam par otazok ohladom technickeho kamena..vies mi poradit ??
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@kamenarstvostone okej 🙂 tak sme pozerali an stranke tvojej a samozrejme ze to najkrajsie co tam je je callacata 😄 co je aj neksutocne drahe... hladame nieco s podobnym dizajnom ale asi polovicnou cenou 😄 mam tam 10m2 vratane drezu ktory by bol z rovnakeho materialu a tiez ostrovceka. vedel by si mi poradil nejaky konkretny model ? aj s cca cenou za material ?
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kamenarstvostone aký typ žuly je to prosím vás? 😊 Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav Je to zula Rainbow White
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kamenarstvostone vdaka. Ak budem mat cestu tak sa urcite zastavim.
Odpovedať
Profilova fotka
@kamenarstvostone Vau, pravda ta je krasna 😉
Odpovedať
@linuska77 ja mam čiernu a uplne žiadny problem, umyjem s obycajnou jarou a naleštim s Clinom na okna,je jak zrkadlo, rychlovka.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?