Poraďte dobré hrnce na indukciu .....

Profilova fotka
Poraďte dobré hrnce nerezovéna indukciu...dakujem
Odpovedať
1
2
len nie tescoma a podobne lacne hracky - pripeka sa na to.. nesetril by som na hrncoch... (ale viac ako 70-80 eurb y som za ne uz asi nedal, ale niekto kto rad vari asi ano) indukcia to rada horuce, extremne rychlo zdvihne teplotu na dne a trva, kym sa tato teplota presunie do celeho hrnca.. to co sa na panvici tescoma prilepi aj ked si davam extremny pozor... tak sa na kvalitnejsej (cenovo takmer totoznej, stala len 30e) nepripali aj keby chcem.. inak neviem.. tiez ma to caka, chcem tieto co mam vymenit, predam tieto tescoma hrnce aj s bytom.
Odpovedať
@dusantt 70 za ks alebo sadu? Lebo najlacnejsia tescoma sada stoji od 80e vyssie v akcii
Odpovedať
no, mal som kedysi plyn.. a neivem preco, kupil som nejake titanium hrnce za 70eur kus.. ale boli super.. take cierne.. potom som presiel na indukciu a kamarat mi poradil, ze ved kup lacne, setri.. ved staci hrniec zakladny... no nestaci.. aspon nie pre mna.. ono da sa s tym zit, len treba opatrne, neprehrievat, nedavat malo oleja a tak.. sada tescoma v kamennej predajni ma vysla tusim 110e... alebo 130 mozno.. 1 velky (4L alebo 5L), potom 1 stredny, 1 mensi, a 1 taky s ruckou najmensi, 1 panvica (ale uz bez pokrievky).. cize tusim "11 dielna sada" co je 5 hrncov s pokrievkou a 1 panvica, ale mozno to bola 9 sada, nie som si isty.. (ale za DIEL v sade povazuju aj pokrievku :D ) nuz.. polievka sa v nich vari dobre, super, ta nepotrebuje viacmenej nic (nemam skusenosti s tlakovymi, varim pomaly a dlho).. ale som amater.. no ale napr vajicko... na tescome som to radsej ani neskusal, no mozem raz, len tak zo srandy, potom mam taku neviem ci keramicku alebo co.. a potom tefal ci co.. (cena 30eur, priemer velka, 22cm tusim) a na nej sa nic nepripeka.. aj vajicko uplne bez oleja urobila dobre.. len bolo suche :D na tej starsej, ta je uz doskiabana, sa obcas prilepi nieco.. nic extremne.. no vyslovene prazit na tescome (klasickej) napr spekacky nejde.. (na kocky a oprazit ich), lebo sa to pripecie, pripali... ale zas, umyt to ide.. takze je otazne ci je to stylom varenia, alebo niecim inym.. napr ryza je kapanek nachylniejsia na prilepenie, ale zas, pokial sa vari tym spravnym tempom, tak je to OK. takze teoreticky tescoma moze byt, len by som si k tomu dokupil panvicu s dobrym povrchom na speciality.. polievky, zemiaky, dusene veci.. vsetko sa v tom da.. horsie je, ze sa do pokrievky dostane voda, tam kde je uchyt a moze sa clovek popalit, ale to asi na vsetkych, kde je srob a je uvolneny... potom je tu dalsia vec - a to tepelna zotrvacnost.. lacne hrnce, co vyzeraju ako plech, su strasne tenke a lahke, tj, malo malo hmoty, rychlejsie vychladnu (obcas dobre obcas zle).. ale zas, toto skor argumentuju ludia, co su gurmani a varia v 3kg hrncoch alebo panvici a neboja sa ze indukciu zlomia s tym :D cize tej tescome musim vytknut (obycajnej, lacnej) hlavne pripalovanie na PRUDKOM "ohni", inak sa zrejme da skrotit do stavu pouzitelnosti :) - co odporuje mojmu prvemu prispevku, no hodnotit nieco je tazke, kedze je vela sposobov ako docielit uvareny stav jedla...
Odpovedať
@brculka30 skuste berndorf, mam sice plyn, ale su vhodne aj na indukciu. Su dobre. Mam aj jeden tescoma, ale neda sa to porovnat, je ovela tensi a lahsi oproti berndorfu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Berndorf je kvalitný majú predajňu trošku ďalej ale osobne je to asi lepšie vidieť...dakujem :-)
Odpovedať
Mas niekolko moznosti...Na indukciu sa hodia vyslovene ocelove hrnce a panvice, bleskovo sa vedia ohriat. Ak chces s "teflonom", tzn. nelepive, tie su vacsinou hlinikove odliatky, s ocelovymi vkladmi na dne. Tiez su vyborne, ale ohrev trva o dost dlhsie ako pri ocelovych. Takze je to na tebe... Ja mam dizajnove hlinikove, su nadherne, ale ako vravim, na indukcii im to trvva dlhsie: http://www.hrnceapanvice.sk/index.php...
Odpovedať
Ludia co si najpr nepozriete ci tu uz nie je taka diskusia ? http://www.modrastrecha.sk/forum/kuch...
Odpovedať
Profilova fotka
@pacho74 snažila som sa nájsť ale nedá sa tu nič poriadne vyhladať preto som dala otázku a zas každý tu nesedí nonstop
Odpovedať
@brculka30 http://lmgtfy.com/?q=hrnce+na+indukci...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Ahojte. Su najlepsia volba na indukciu titanove hrnce? Hladam nieco fakt top, aj za viac penazi
Odpovedať
https://eshop.tescoma.sk/suprava-riad... my máme tieto a sme mega spokojní. Veľmi praktické
Odpovedať
@onsa1908 dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Poradite my, teraz mam doma zepter hrnce velku sadu a titanove nieco ako ametyst ale top slovakia. Budu ok na indukciu do domu, kde nebude plyn?
Odpovedať
@martuska2 OK budú všetke na ktorých sa udrží magnet
Odpovedať
@martuska2 Stačí prevrátiť hrniec a zistiť kde sa dajú použiť ;-) .... Také kvalitné ako popisuješ vlastníš, tak tam musí byť napísané-musia tam byť značky.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu @technik007 dakujem za radu. Ppskusala som magnet a je mi do placu. To mam vyhodit viactisicovy Zepter aj titanove..joooooj. Magnet sa udrzal jedine na Delimane. Aj Tefal mozem vyhodit darovat v rodine. Ci mam radsej kupit len klasicku sklokeramicku nie indukcnu dosku? Obrazok piktogram je jedine ba delimane ba inych nie je nic len znacka
Odpovedať
@martuska2 šak marketing zaberá, kupuje titánové a zepter to sa predsa oplatí ..
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell nexhapem. Zepter mi sluzi uz 20 rokov a titanove 10rokov a pekne sluzili na plyne. A staviame a plyn nebude...to sme pred 20timi rokmi netusili
Odpovedať
@martuska2 tak doma mame hrnce co sluzia 40 rokov a su zoi zeleza... tak zial musis upgradovat.. a nemusi kupovat hrnce za stovky az tiusice eur
Odpovedať
@martuska2 https://eshop.tescoma.sk/adapter-na-i...
Odpovedať
@martuska2 Čerte starého musíš vyhodiť ;-) Existuje tkzv. adaptér ktorý dostaneš v obchode domáce potreby.. Je vyrobené zo Fe a dáva sa to pod hrniec.. :-) Neviem cenu ale drahé to nebude že by Ťa to zruinovalo... ;-)
Odpovedať
@martuska2 Poteším Ťa. :-) :-) .. Tescoma ich predáva za 32€ alebo pozri si aj iné lacnejšie na tejto stránke... https://www.google.com/search?q=adapt...
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 dakujem kuknem. Ale tak dam ich mamke. Ona mi kuppvala Zepter. A titanove sme kupili zo svadbovych penazi a su uzasne. Asi si kupim Delimano. Mam zopar a su tiez super.
Odpovedať
@martuska2 Je to už na Tebe ako sa rozhodneš.. ;-) Keď máš na to "lóve" tak prečo nie??? :-D
Odpovedať
@martuska2 ja pouzivam delimano rajnicu a vok asi 2 roky, doteraz spokojnost, akurat, ze to ma byt “kameninova” uprava, tak sa zacali obe olupovat, ako teflon 🤔 u mna velke sklamanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@stavitelka8888 fiiha..u mna su zatial ok po 2 rokoch. @technik007 ty rad podrypavas 🙂 hehe. Je vela dat 10e za kvalitny hrniec ci panvicu delimano? Cca tak som kupovala v kauflande.
Odpovedať
@brculka30 ja som kupila BLAUMANN, pouzivam ani nie pol roka, ale zatial spokojnost. jedine ma vytaca, ze vzdy, ked vyberam z umyvacky, z usiek vytecie voda a zafrkam si podlahu a skrinku 🙁 😬
Odpovedať
@martuska2 To si ako zistila?? :-D Prezraď... ;-) Voči Tebe to ale nebolo :-N
Odpovedať
@martuska2 Delimano urcite nie su hrnce "navzdy".. Skor ci neskor sa zacne ta vrstva odlupovat. Mam od nich nejake panvice, musim povedat, ze som spokojna, ucel plnia, aj drzia celkom dobre, jednu som vyhodila po 2 rokoch, dalsie drzia uz 3 roky, ale beriem to tak, ze ani najdrahsia panvica nevydrzi vecne.. Hrnce som si kupila v Ikei, som s nimi maximalne spokojna, postupne som si dokupovala vsetky velkosti a co na nich ocenujem uplne najviac, su uska, do ktorych v UM nenatecie voda. Lebo predtym som mala Tescomu a mala ten isty problem, co pise @stavitelka8888 ..
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som kúpil toto. https://www.premiummarken4u.de/kochen.... Dúfam, že to nie je reklama. No inak to neviem ukázať.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?