Police do spajze

Ahojte. Uvazujeme nad tym, ze do spajze a malej technickej miestnosti objedname daky policovy system. Druha alternativa je, ze by sme police v spajzi dali robit stolarovi, ale tam sa bojim, ze sa to zbytocne predrazi. Mate niekto takyto policovy system (na mieru), s ktorym ste spokojny? Ide mi hlavne o to, aby bol stabilny a konfigurovatelny (aby som si vedel aspon sirku polic upravit). Dakujem za inspiraciu a rady.
Odpovedať
1
2
@chorchito police? stačia zdravé ruky, pílka, vhodný materiál a priestorové myslenie aby si využil čo najviac priestoru, na veci ktoré tam chceš uložiť
Odpovedať
@chorchito Tu si môžeš nakonfigurovať rôzne rozmery a zostavy. https://www.policoveregaly.sk/ Lacné to nie je, v hobbymarketoch sú podobné police o tretinu lacnejšie, ale nemáš taký veľký výber veľkosti. Ja som kúpil na povalu 2 regále, lebo som potreboval presný rozmer. Ak chceš niečo lacnejšie a na mieru, potom jedine z dtd laminovaných dosiek nechať narezať diely a doma poskladať.
Odpovedať
Mozes si nakupit stojky v hobbymarkete, maju ich na vyber celkom dost. Aj police mavaju, pripadne si nejake vies nakratit na potrebnu dlzku alebo dat narezat na mieru. No a stabilitu zabezpecis kotvenim o stenu krizovymi vyztuhami v kazdom druhom, pri najhorsom v kazdom tretom poli a policami s primeranou nosnostou.
Odpovedať
len dnes je problém ked je všetko zavreté u nás je pomerne dobré hoby , no už pol roka zavreté, jedine pozrieť niečo na nete a tam treba všetko dopredu spočítať aby nekupoval na x krát
Odpovedať
@chorchito ja som kupil kovovy regal v ikei stal tusim 150-€ a je super pevny a je aj pekny.
Odpovedať
My sme v obi kupovali sa mi vidi a zatial dobre sluzi je to na tebe kolko do toho chces zainvestovat, ale ked si to das urobit aj stolarovi, tak si vezmi, ze nemas to na chvilu ale to mas na roky rokuce, takze to myslim, ze ta bude ta suma menej boliet, ked si to tak uvedomis.
Odpovedať
My sme si dali spravit na mieru - kovove, zvarane. A pouzili sme OSB dosky napustene lakom. Brutal pevne, maximalna spokojnost.
Odpovedať
ako píše @chrobák máme tiež tak nakonfiguprované a spokojnosť. Nemusíš čakať za stolárom. Príde balík, poskladáš si a máš. V prípade potreby vieš dokúpiť samostatné police.
Odpovedať
Ja som si spravil sám za 60€/2m s tým že som si nakreslil a dal napíliť a potom som len zoskrutkoval podľa toho ako chcela manželka police
Odpovedať
Profilova fotka
S manzelom sme robili zo zbytkoveho dreva. Mame drevodom, nejake drevene stojky sme len obrusili, osb dosky na to a bolo.
Odpovedať
My mame malu spajzku, kupili sme 2 regaly jeden z obi a druhy z nejakeho ineho webu a napasovali tam. Da sa nastavovat vyska jednotlivych polic.
Odpovedať
@chorchito policovy regal si viete aj sami spravit a vyjde vas to cenovo najlepsie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jumt pozeral som tvoju fotku, na prvy pohlad som si myslel, ze su to moje 😄
Odpovedať
sikovni ste ako tak pozeram, k regalu go spajze fakt netreba nejake velke zrucnosi, podla mna sa to v pohode a spravit svojpomocne
Odpovedať
stojky sm urobil z hranolov zo špajskasne a napriec dosky z roliet a naklad- pohladat popri kontajneroch - 0
Odpovedať
Profilova fotka
@chorchito najlacnejsia verzia ako ti aj ostatni radia, spravit si to sami. uz ked to date stolarovi, tak budete platit dalsich ludi za pracu a isto to bude drahsie ako ked si vy kupite material a spravite sami.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@kamilka22381 prosim ta, nemas aj nejaku foto zo spodneho uhla tych regalov? Zaujimalo by ma ako je rieseny ten roh, uchytenie tych polic co idu popod okno. Tiez totiz budem riesit rohovy regal do spajze a dumam ako uchytit ten rohovy spoj bez stojky/hranola v tom vnutornom spoji. Dakujem
Odpovedať
za mna odporucam regalsistem pekny vyber, v mojom pripadne hlavne 3,3m vysoke a 30 cm siroke so super stabilitou.
Odpovedať
Profilova fotka
@ameliabundy takto to mam. Drzi ako ďas. Mam police plne zavaranin.
Odpovedať
Profilova fotka
@kamilka22381 toto sa mi paci ako riesenie, aj u nas to budem momentalne riesit, teraz mam viac casu, tak to urobim doma svojpomocne, nechcem nejaky regal kupovat. Mas na policiach nieco aby sa dosky neuspinili?
Odpovedať
My sme kedysi na byte mali spravený také drevený regál asi s 5timi policami. Len také laty zbúchané spolu.
Odpovedať
Taketo nieco si zvladnete spravit aj doma svojpomocne a nemusis nikde behat a zhanat. Ked budes kupovat material, vedia ti ho aj rovno napilit, takze doma len zmontujete dokopy.
Odpovedať
my sme si s manželom spravili police sami a ako nemôžem povedať, že sme neviem akí zruční, no v pohode sme to zvládli
Odpovedať
To presne hovorim. Staci si to len poriadne vymerat a kupit material. A spravite si pekny spolocny vecer pri montovani police 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som kúpil laminovanú drevotriesku - bielu / najlacnejšiu a dal som si narezať a ohranovať dielce. Zložil som si to sám doma za 3 poobedia. Cena s materiálom, porezom a hranovaním cca 250 € (bez tej pracovnej dosky, to bolo nejakých 70 € naviac).
Odpovedať
Ked mozem poradit, tak skor s upraveneho dreva alebo takeho materialu aby si vedeli police pripadne cistit 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Hej no jasne, tiez uz som mal skusenost s policami s neobracovaneho dreva a to bolo peklo, tam ked sadne prach to neumyje nikto.
Odpovedať
Do špajze určite z dreva železo by som tam nedaval.
Odpovedať
Profilova fotka
Nám robil Stolar na mieru
Odpovedať
my sme tiez robili sami, manzel kupil v hornbachu take upravene fosne, hrube, pevne https://www.hornbach.sk/shop/Doska-BU... a spravil zostavu. Dosky nie su nicim natierane, zatial po viac ako 2 rokoch je to uplne v pohode
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?