Plynová varná doska Bosch Phg 102 Deu. Čistí sa dobre?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti so sklokeramickou plynovou varnou doskou - teda dole je sklo, na tom su plynove horaky. KOnkretne sa mi paci Bosch PHG 102 DEU. Kus sa bojim, ako sa to cisti, a ci velmi nezateka do gombikov, ked nieco pretecie, kedze su v jednej rovine s horakmi (nie su vyvysene)... Totiz nerez velmi nemam rada, aj sa mi tiez zda, ze sa zle cisti, tak hladam alternativu.... Dakujem.
Odpovedať
technicky by to problém být neměl, vsechny varné desky by měly splňovat standardní parametry
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
ahojte, ja mám nerezovú varnú dosku a už som to 1000 krát oľutovala :( samé čmuhy a už som vyskúšala všetko. Momentálne uvažujem nad ELECTROLUX EHT 60435 K. Máte ju niektorá z vás doma? Ďakujem :-)
Odpovedať
ahoj Janka :-) my mame toto http://www.vestavne-spotrebice.cz/ply... a som nadmieru spokojna - je to taky rustikalny styl a nic na tom neni vidno ;-) obcas pretriem a mam pokoj ;-)
Odpovedať
ale ta tvoja je tiez pekna - akurat nefym nefym cierny povrch.....
Odpovedať
Čau Ľubi, ale mne sa jedine hodí nerez alebo čierna, my nemáme v byte nič medené, nie je to rustikálny štýl... väčšina kočiek tu vo fóre uprednostňujú čiernu pred nerezou, tak uvidím...
Odpovedať
Profilova fotka
A co bile sklo? ;-) Je uzasna, s drbanim nerezu nebo smaltu se to neda srovnat.
Odpovedať
biele sklo som ešte nevidela... alebo si na to vôbec nespomínam. Nevieš či aj elektrolux robí biele sklo?
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa to biele sklo nepaci osobne, je to take divne... aj ked jeden sporak som raz videla a ten nemal chybu,ale tie nozick yna hrnce mal chromove a to bola ina trieda aj cenovo... :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@chanella Nevim, mam Moru (a nozicky klasika masivni litinove :-) ). Videla jsem jeste Fagor a tu dalsi znacku si nepamatuju..
Odpovedať
My máme plynovou sklokeramiku od Fagoru...vypadá krásně...když se na ní nevaří :-D ...jako čistit jde krásně, o to nejde, za to by se musela čistit pořád, aby vypadala...teď to nějak neřeším, nemám na to čas, ale vezmu jí prostě jednou za týden pořádně, ale nevydrží to pořádně ani den...je tam fakt všechno hned vidět...ale na druhou stranu naši mají elektrickou sklokeramiku a ta podle mých zkušeností jde čistit o dost hůř, když se tam něco připálí, na plynový se to nepálí aspoň na tom skle...
Odpovedať
Ahojky my na strým baráčku máme Fabor nerez a po pár letech to vypadá.... moc čistit to nejde nebo denně. Ale v novém máme plyn zase a mám vše nerez spotřebiče, tak jsme si dala od Whirlpoolu desku černou skleněnou a doufám že se bude čistit lépe, má i lepší mřížky dají se dát do myčky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte, má tu niekto plynový šporák na bielej sklokeramike??? Láka ma to hlavne kvôli údržbe, lebo nerez u mňa nepripadá do úvahy a čierna sklokeramika - no, najradšej tiež nie....ešte možno niečo takéto, neviem, ako sa ten matriál nazýva, ale najradšej predsa len bielu sklokeramiku... http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/pro...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte... mate nejake skusenosti s http://www.hej.sk/vstavane-spotrebice... alebo http://www.shoppie.sk/bosch-ppq716b20... je lepsie mat samostatne pavuky alebo celu mriezku? Dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@holubicaaa mozno uz je neskoro, ale napisem... ja som v stadiu tesne pred objednanim. velmi som zvazovala, co vlastne od dosky chcem a dospela som k zaveru, ze chcem nerez, velku mriezku a gombiky na boku. nerez je sice o cosi horsia na udrzbu, ale ak ti nieco nahodou vykypi, nemas to po celej linke, ale len na sporaku /hoci varne platne nemaju taku hlboku vanicku oproti klasickemu sporaku/. ak sa nahodou komusi vysmykne hrniec /predpokladam, ze dcerka sa bude chciet cim dalej tym viac zapajat do varenia/, nerez sa ti neodbije ani nerozbije. velku mriezku kvoli stabilite hrncov. co som pozerala, tak tie samostatne pavuky su pomerne male, tazsi hrniec na bok jednoducho nepresuchnes a viac ludi ma upozornovalo na to, ze tie male pavuky sa lubia posuvat, proste nemaju taku stabilitu. gombiky som chcela na boku hlavne kvoli manipulacii. ak budem mat vpredu na horakoch hrnce, gombiky sa tocia proti smeru hod. ruciciek, takze pri toceni si mozem popalit ruku, pretoze ako som vyskumala, su velmi blizko k varnej ploche. okrem toho, ak sa mi bude na najmensom prednom horaku varit vo velkom hrnci polievka, dno hrnca bude velmi blizko gombika, takze horucava z hrncoveho dna pojde aj na gombik. to neviem, ci by sa rozpustil ci co :-p a v neposlednom rade sa mi zvacsi predozadna plocha na varenie. zatial som teda naklonena gombikom na boku. ALE zatial som nenasla varnu dosku, ktora by splnala tieto poziadavky vratane dizajnu :-N vacsinou sa mi nepacia gombiky :-| zacala som teda hadat aj medzi doskami, ktore by mali gombiky vpredu, no co najdalej od varnej plochy. resp. mam este jednu alternativu, ktora sa coraz viac pozdava: http://andreashop.sk/internetovy-obch... je sice sirsia /68cm/, ale na zabudovanie staci rozmer obycajnej 60cm skrinky. zas by ale nelicovala s digestorom, ktory bude 60cm vysuvny. a teraz, "babo rad" :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, tak já po dlouhém hledání a zkoumání nakonec vybrala tuhle http://static1.asmira.com/photo/35/19... taky bych raději knoflíky v čele,ale to se skoro nedělá, digestoř budu mít taky klasiku 60 cm,ale s hodně vysokým odtahem,aby to pobrala ;-)
Odpovedať
@maruskab ...este nieje neskoro :) dakujem za dlhy prispevok, vidim,ze ma caka este tazky vyber...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
mam na vas otazku ohladom zapojenia plynovej varnej dosky na plyn. potrubie. dosku mam zatial nenamontovanu, to urobi plynar. pozerala som do navodu, ako sa doska zapaja a priznam sa, prekvapilo ma, ze na plyn. potrubie, co je vyvedene zo steny, sa ma nasrobovat hadicova koncovka, na ktoru sa nasunie hadica a utesni sa sk-paskou alebo hadicovou svorkou. druhy koniec hadice sa rovnakym sposobom pripoji na privod plynu do dosky. je takyto sposob napojenia bezpecny? ako mate dosku napojenu na plyn vy? ja som si povodne myslela, ze plyn sa napaja len zavitom... este som potom kdesi citala, ze hadicu treba kazde 2-3 roky vymenit. takze k cene dosky mozem zapocitat pekne naklady na plynara + hadicu á 2-3 roky :-| ach jo...
Odpovedať
Profilova fotka
@maruskab na zapojenie plyn. varnej dosky si zavolaj plynára, ktorý má na to papier a pečiatku, lebo Ti neuznajú záruku. A zapája sa to pomocou hadice na plyn. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@roman77 vdaka. ved ano, ako som pisala, zapojit to pride plynar, aj so zapisom do servisneho listu. mna len prekvapilo to napojenie hadicou. sak plyn nie je voda v zahrade... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@maruskab ale to nie je obycajna hadica, ale specialna a je obmedzena napr. jej dlzka, tusim max. moze byt 1,5m..... sa mi mari...
Odpovedať
mame plyn zapojeny na hadicu uz roky, uz sa dlho nezapaja priamo na trubku. a dlzka moze byt aj 2m, taku mame :-)
Odpovedať
@maruskab na naší plynovou desku se přišel nejprve podívat plynař, změřil délku hadice, kterou bude potřeba a připravil si zakončení té hadice (je nějaké speciální) a nasledně zapojit a upevnil pomocí svorek. A bezpečné zapojení to je, on to kontroluje pomocí "čuchátka" že plyn neuniká..
Odpovedať
Profilova fotka
vdaka za komenty :) @katrin21 ved jasne, ze nie obycajna hadica :-p , taky kusok obycajnej by nestal 20 eur =-) a mas pravdu, aspon v nasom navode je obmedzena dlzka na 1,5m. @fifina86 no toho zapojenia sa ja prave obavam. na byte nam sporak zapajal "peciatkovy" plynar. tyzden som chodila ako cmuchaci pes a vida. ked sme zapojenie kontrolovali s muzom, videli sme, ake pekne mydlove bublinky nam unikajuci plyn robil ]-( tak potom zavitovy spoj dotiahol hasakom a bol klud. ale ako vidim, hadicove zapojenie je bezne, tak snad sa problemom vyhneme.
Odpovedať
@maruskab náš plynař přišel s tm "čuchátkem" na plyn a tak to kontrovoval a bylo to ok (stála jsem u plynaře a chtěla to vidět, taky mám z plynu respekt). Vám to při zapojení plynař nekontroloval, že pak šly bublinky?
Odpovedať
Profilova fotka
@fifina86 vraj kontroloval, ale nie pristrojom. len pozeral, ci idu bublinky. ja som mu cez plece nepozerala, ani ma nenapadlo, ze to plynar nejako spacka. ved s plynom nie je ziadna sranda. a takto to dopadlo. tak len dufam, ze hadicove pripojenie nam urobia tak, ako sa patri.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@casy aku znacku tej sklokeramika mas?
Odpovedať
@haslerka91 mame Moru ... mame ju uz takmer 4 roky a ja stale nelutujem... aj cistenie som si za tie roky zjednodusila :-)
Odpovedať
@holubicaaa uz si kupila tu varnu dosku?? Krasne varne dosky. Ja vsak urcite preferujem celu mirezku- posuvanie hrncov je lepsie. Ale vizualne vypadaju tie varne dosky velmi pekne. A Bosch je dobra znacka. @maruskab pekne si to rozpisala...ja mam podobny dizajn ako sa tebe paci http://www.kitchenaid.com/flash.cmd?/... Tie plynove varne dosky so sklom vypadaju ozaj uzasne. Ja si vsak nemozem pomoct, ale mne sa moja varna doska (co som mala predoslu) velmi tazko cistila. Preto som od skla upustila. Mala som tam par zaschnutych pasikov, ktore sa nedali vobec vycistit a boli tam aj roky.... Taktiez, ked sa mi nieco vylialo, tak samozrejme to bol velky bordel. Ale zase citam, ze ani ta nerez nie je vyhra, co so sa cistenia tyka.... Mna ta moja varna doska zaujala uz iba z toho principu, ze opisovali, ako sa lahsie cisti, nez tie ostatne :-N :-| : "The industry's first 30" gas cooktop with 5 burners, all sealed to prevent spills and drips, it gives you more cooking surface with less cleaning hassle. Other cooktops simply can't compete." No uvidime.....kazdopadne nemenim...lebo ziadne sklo-cierne/biele sa mi do moje zostavy spotrebicov nehodi |-|
Odpovedať
@digysa ... kuuupila :) asi pred tristvrte rokom... nakoniec indukcia, lebo tu co som mala vybratu som nemohla zohnat a dalsia,co som chcela bola uz nehorazne draha. Tak uz varim na indukcii.
Odpovedať
Profilova fotka
@lyongirl ahoj, ja mam bielu sklokeramicku dosku Bosch PPP612B21E
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?