Nerezový drez a kompaktná doska Fundermax

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte, má niekto nerezový drez osadený zospodu, napriklad na pracovnej doske FUNDERMAX? dakujem 🙂
Odpovedať
@kreola dakujem za foto 😉 rozumiem, pri bledom (bielom? dekore) by ta cierna fazeta asi ani nevyzerala dobre (najma pri tom dreze), mozno compact s bielym jadrom by sa dal, pri dreze ani ja neuvazujem z fazetou, este by som chcel do compactu vyfrezovat odkvapkavacie drazky, ale po obvodovych hranach dam spravit fazety (naozaj len 1mm, aby sa niekde neodbilo a aby sa dieta na tom neporezalo), a mate compact aj niekde inde (dvierka, cela vysuvov, stol a pod.), ci len pracovna doska?
Odpovedať
@sgi320 Fiha, no taketo veci ako zafrezovanie mne ani nenapadli priznam sa, povodne sme chceli technistone, ale pri velkosti nasich 2 prac dosiek to presiahlo cenu 3,5 tis eur, tak sme zvolili fundermax. Mame ho iba ako pracovnu dosku. Zvysok mame egger perfectsense matt.alpska biela a k nej sa fundermax s bielym jadrom az tak nehodil, ako ma upozornila @qeszi_sk, doska bola trochu nazltla. Preto sme sa rozhodli pre cierne jadro, opticky bola belsia.
Odpovedať
@kreola ja som tiez povodne uvazoval o kameni 😉 v podstate len preto, ze som chcel varnu dsku zapustit do dosky a drez montovany zospodu, po obdrzani cenovych ponuk ma to celkom preslo 😉 tiez mam naplanovanu vacsiu plochu - jedna doska 2400x600 a ostrov 3018x1200, a ten kamen, ci uz je umely alebo prirodny tiez nie je nejaka vyhra, najma, co sa udrzby tyka, teraz zistujem, kde by mi opracovali compact na CNC podla mojich vykresov a modelov 😉
Odpovedať
@sgi320 no velmi podobne rozmery pracovnych dosiek mame, ostrov mame mensi 3000x1000 a zvysok 2100 x 700 + vyrezy na drez a dosku...vsetko predrazuje finalnu cenu. Ten fundermax je v pohode, dobre sa udrzuje, a ak sa nahodou nieco stane, vymenit nebude taka palka ako pri kameni. My sme zatial spokojni :-)
Odpovedať
@kreola tak, ci onak, musim kupit 2 compact dosky (4100x1300), jedna stoji okolo 500, tak rozmyslam, ze by som z tych zostatkov este nieco vystruhal, neviem, ci dvierka na strednych skrinkach z toho nespravime, tuto mam taky rychly navrh
Odpovedať
@sgi320 paradne 👍👍👍. My sme zvysok 1 dosky dali do technickej miestnosti ako pult nad pracku a susicku :-)
Odpovedať
@kreola to vôbec nie je špatný nápad 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za super tipy mne stolár povedal že sa na kompaktnú dosku neda dať drez zospodu lebo sa lepí a hrana sa nedá nabrúsiť sle vidím že to ide, môžem sa opýtať čo ste súši dávali vodným lúčom robiť otvor na drez - ssi ste si to objednali nikde vo firme doniesli ste dosku aj drez? Zvažujem že si to dám na ten drez urobiť a ostatne nechám na stolára len sa neviem rozhodnúť veľmi som túžila po dreze pod dosku @kreola ďakujem
Odpovedať
@zuzuula No ukotvenie drezu pod dosku bol boj, museli sme zohnat specialne plytke vruty, kedze doska ma len 120 mm hrubku. Velmi opatrne vrtat len do hlbky cca 7 mm. Drez sa kotvil na 4 miestach a je na silikone. Manzel so svagrom sa s tym riadne vytrapili. Do firmy co robi s vodnym lucom stacilo zobrat len dosku a mat presne vymerane kde ten drez ma byt.
Odpovedať
@kreola este sa to da odspodu zaliat aj epoxidom a vybavene 🙂 @zuzuula na kompakt sa hrana nelepi, drez sa da dat odspodu, ale je to trosku "tricky" ako pise @kreola, do kompaktu idu take, no, ako to nazvat, zapustene matice, na malu hlbku, do ktorych sa potom skrutkuje normalna metricka skrutka ja by som chcel tu dosku hodit na nejake CNC, kde by sa vyfrezovali 3-5 mm aj odspodu, na rozmer drezu, aby drez zapadol odspodu falcom presne, jednak sa to bude lahsie chytat (nejake rovne platnicky), resp. podlozit to nabytkarskou vzperou, a hrana kompaktu by mala nad drezom len nejakych 7-9mm, samozrejme, bud silikon, alebo to este zaliat epoxidom odspodu
Odpovedať
@sgi320 vidim, ze si v obraze .-). My sme sa s tymto materialom stretli prvy krat, stolari nevedeli co s tym, dokonca ani chlapik priamo z Blanco nam nevedel poradit s montazou drezu, vraj to nerobia. Takze cosi sme zistili na nete, nieco sme sa poradili v JK schrauben a tak... Doma to manza najskor skusal na kusku vyrezaneho fundermaxu, aby si nacvicil hlbku vrutu a fasa bolo ze ta matica tam nechcela dobre drzat. Nastastie sa do nakoniec podarilo vyriesit. Nabuduce uz budeme mudrejsi ;-)
Odpovedať
@kreola praveze ani nie som 🙂 hladam vsetko, co sa da, ani stolari nemaju vela realnych skusenosti, mozno nejake studia, takze hladam, kde sa len da, existuju aj nejake sady na osadenie drezu pod kompakt: https://www.jafholz.sk/shop/Materialy...
Odpovedať
Článok sa načítava...
este zopakujem - z Fundermaxu aj Pfleidereru Vam vedia poslat vzorky zdarma (myslim, ze je potrebna registracia na webe) - a poslu aj vzorku kompaktu 😉 da sa potom na tej vzorke skusat, ako rezat/vrtat/frezovat 😉
Odpovedať
@sgi320 no super to som ani nevedela ze take existuje a to sme prehladali vtedy cely net :-). Aj pisali do jafholzu. Mozno pred rokom tie sady ani nemali, netusim.
Odpovedať
@kreola je to mozne 😉 ale ved ste to dali paradne 😉 funguje to a to je hlavne
Odpovedať
@sgi320 Dakujem moc :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@sgi320 @kreola no veď to ani moj stolár si s tým nevie rady a ja to strašne chcem tu dosku som vybrala len preto sby som mala ten drez zospodu 😉 ďakujem za rady už som sk zisťovala ten vodný lúč vraj mi ten drez vyrežú a cena je od 60-250€ môžem sa opýtať koľko vás to stalo ? Či je to reálna cena ? @kreola
Odpovedať
@zuzuula mna to este nestalo nic, ako som pisal, chcel by som to dostat na CNC, co sa tyka vodneho luca, tam sa cena pohybuje od 1bm rezu, pokial si dobre pamatam, a neviem, ci netresnem, ale zda sa mi, ze pri dlazbe to bolo okolo 7-8 eur/1bm
Odpovedať
@zuzuula fuha co sa pamatam, tak to bolo 50-60 eur tusim Uprimne ale ak ti to bude vediet niekto vyfrezovat, vyber si tuto moznost. Fundermax obsahuje kde tu mini bublinky, ked to vodny luc trafi, tak tam zostane mierne vystiepene. Nam sa to stalo na 2 miestach a je to malicko vidiet, aj ked sme sa to snazili zabrusit do hladka co to islo.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola ďakujem moc za cenne rady dnes idem do jafu so stolarom tak to nejak dáme dokopy
Odpovedať
@zuzuula modem sa opytat ako ste dopadli? Dakujem. Tiez chcem kompakt.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@riava123 dobrý deň dali sme kompaktnú dosku a name granátový dres nakoniec stolár lepil a dal malé šrobiky a je to super už bývame 5 mesiacov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@kreola ahoj. Mám zopár otázočiek k tomuto materiálu, a ty máš praktické skúsenosti s pekným výsledkom. Dá sa do tejto dosky zafrézovat varná doska ( do úplnej roviny)? Nevieš, ako je to s nadpájaním jednotlivých kusov ? Vychádza nám linka do L. Je potrebná nejaká konštrukčná podpora pod túto dosku? Predsa len je to tenké, či sa to neprehýba. Montáž dosky ste riešili sami, alebo s firmou, čo vám robila linku? Ďakujem 😉
Odpovedať
@gretka2 nič sa neprehýba. Na doske mi stali dvaja dospeli chlapi a udržalo ich to. V mieste kde mám linku hlbokú ju vzadu zospodu podlepili kusom dreva, pre istotu, ale povedali mi, že to určite udrží aj tak. Pri montáži dosku podlepili lepidlom normálne na hrany linky položili a hotovo. Nadpajanie na doske priamo síce neviem, ale keďže mám aj pracovnú dosku aj zastenu, tak si myslím, že to bude to iste. Nalepili a keď lepidlo uschlo, dali do špár silikón a hotovo. A do roviny dosku si myslím, že nebude problém, záleží od indukcie akú budete mať, ale je to v zasade to iste ako keď vyrezávali otvor na drez.
Odpovedať
@gretka2 suhlasim s @alenaf34 , je to material, kde sa da pekne dorovna vyrezat hrana, tak si myslim, ze s tou indukciou nebude problem. Ja to zafrezovane nemam ( viac som sa obavala usadzaniu necistot v strbine, takze mame klasicky polozenu indukciu navrchu. Nadpajanie neviem veru, ono to asi bude vidiet, kedze povrch a hrana nie su farebne rovnake (vraj aj ta biela je na boku viac zltsia, ale neviem naisto, nevidela som). Podporu pod dosku nemame, normalne je polozena na skrinkach a upevnena len v rohoch. Fundermax na ostrove namontovala firma, ale druhy kus kde je umyvadlo sme uz montovali sami, lebo tam bolo treba ist dat vyrezat otvor na drez vodnym lucom, pretoze je pod urovnou dosky.
Odpovedať
@kreola asi záleží aj od farby dosky pri tom nadpojení. My mame čierno-čiernu, takze tam by nebolo vidieť nič aj tak, ale myslím, že šikovný majster to urobí, aby tam bol len minimálny prechod. Nám tam ozaj nie je vidieť skoro nič pri prechode pracovnej dosky a zásteny, sedí to asi aj na mikrometre 😅
Odpovedať
@alenaf34 tak pri cierna/cierna verim ze nic nevidno. Napr. my mame bielu s ciernou hranou... tam by to uz vidiet bolo si myslim. Mali ste na stolara stastie. My sme sikovnych majstrov bohuzial nemali, linku sfusovali, fundermax nepoznali, viacere veci sme si potom dokoncovali sami 😞. Takze @gretka2 treba dobre vyberat aj stolara na kuchynu 🙂
Odpovedať
@kreola áno, ja som neskutočne šťastná za takých stolárov, to je robota, za ktorú neľutujem jediný cent. Ono ťažko takto, keď nepoznajú ten materiál, naši si všetko robili sami, verila som im a aj to, našťastie, dobre dopadlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola ahoj, vedela by si mi napisat ake skrutky ste pouzili,my si to tiez budeme bohuzial montovat samy.
Odpovedať
@lilecek ahoj, boli to take skrutky hlbka len 10 mm, nazov presne neviem, manzel to pracne zhanal... skoro nikde to vtedy nemali. Ale ako je vyssie v diskusii spomenute, existuje uz taka sada, ja by som to asi pouzila https://www.jafholz.sk/shop/Materialy...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?