Kvalitná kuchyňa bez S do 3500 €?

Pozdravujem 🙂 chcel by som poprosiť užívateľov o doporučenie a radu. Zariaďujeme nový byt a začali sme riešiť kuchyňu. Máme zatiaľ návrhy od XXX Lutz a Siko. XXX Lutz páči sa nám návrh, prístup v predajni aj cena, ale po recenziách od ľudí neviem či do toho pôjdeme 😞. Siko lepšie, ale tiež o tom nie sme úplne presvedčení. Rozpočet máme cca 3500€ bez spotrebičov. Ideálne aby bola kuchyňa hotová do konca marca 2021. Chceme aby nám aj dlho vydržala samozrejme. Za každý konštruktívny názor budeme vďační. Ikea? Dalno? Stolár? Prikladám návrh ako chceme aby to asi vyzeralo a pôdorys. Ďakujeme 😉
Odpovedať
1
2
Stolár. . 3500 je dosť bez spotrebičov. Pozri môj fotoblog. Kuchyňa stála 3200 bez spotrebičov. Rozmery - 2,8x3,5 + ostrov 1,8x0,9m https://old.modrastrecha.sk/blog/btus...
Odpovedať
@palkov nejde mi to poslať do správy tie fotky tak dávam sem
Odpovedať
@palkov Ikea je bomba.. Mam ju 6 rokov a je ako nova /kuk album/, tak isto aj vela znamych. Nedam dopustit na Ikeu, maju to zmaknute.. Vsetko funguje ako ma, zlozite si sami. Navyse si mozete v ich planovaci navrhnut podla svojich predtav. Ked sa nieco pokazi, oskre, zlomi, kupite presne taky isty kus. Vacsinou vzdy vsetko skladom.
Odpovedať
@lubomird Dobrý deň, ďakujem za radu. Ikeu akurát pozerám a urobil som si aj ten návrh na ich webe a cena je super. Ako je to s montážou? Ponúkajú Ikea aj montáž? Linku si za žiadnych okolností nechcem skladať a montovať sám 🙂 Ak áno neviete náhodou približne koľko to môže stáť? P
Odpovedať
@palkov maju vela dekokrov, tak isto aj vnutorne vybavenie sa da rozne vyskladat, na to pozor. Co sa tyka montaze, myslim ze Ikea spolupracuje s firmami ktore Vam linku namontuju, zavolajte si tam a informujte sa. Alebo pohladajte niekoho na Facebooku, je vela ludi ktory sa tym zaoberaju. Alebo ak mate znameho stolara.
Odpovedať
@palkov tiez odporucam Ikeu. Vôbec neni o com premýšľať. Pomer cena výkon je top. Máme 10 rokov kuchyňu odtiaľ a je ako nova. Kovania top kvalita, dojazdy stale funguju ako na začiatku. Dvierka stále bez chybičky. V druhom dome mame kuchynu od stolara, sufliky sme uz X-krát dotahovali, vrchné skrinky co maju výklopné otváranie tak prestava fungovať dojazd.
Odpovedať
takúto veľkosť kuchyne ako na obrázku bez spotrebičov v pohode zvládne v tejto cene aj stolár. inak súhlasím s @akvi tiež máme Ikeu- síce iba krátko ale maximálna spokojnosť pomer cena/kvalita bezkonkurenčný. za niečo málo cez 3.500 € máme 7 metrov linky Metod s dvierkami Bodbyn béžová vrátane spotrebičov, v tých 7 metroch sú okrem bežných skriniek 2 vysoké skrinky a 4 závesné. (okrem umývačky riadu a kuch. drezu)
Odpovedať
@palkov jednoznacne by som vyskusal aj stolara!
Odpovedať
@palkov ak ju chcete mat hotovu do marca 2021, tak ikea nie. Staci si pozriet recenzie na ich fb a skladove zasoby na webe, vsetkeho maju malo, takze sa vam moze stat, ze si vyskladate kuchynu a pri nakupe zistite, ze polku veci nemaju a naskladnenie v nedohladne.
Odpovedať
@naparapty no neviem, keď som pozrel systém metod, tak s korpusmi a čelami som nijaký zásadný sladový problém nenašiel (všetky náhodne vybrané kusy mali skladom so zelenou guličkou bez upozornenia na nízky stav). Čo viem, poslednú dobu keď mala Ikea problém, tak to bol problém so zásobovaním spotrebičmi.
Odpovedať
@sousedekovci89 napriklad taky roh, co vidim na navrhu, tak ikea nema https://www.ikea.com/sk/sk/p/metod-ra... https://www.ikea.com/sk/sk/p/utrusta-... ale da sa to mozno vyskladat inak
Odpovedať
Odkiaľ si? Akurát mi stolár montuje kuchyňu, ak ti IKEA nevychádza rozmerovo napíš mi, pošlem ti kontakt.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@naparapty tak to je asi jeden z mála čo som nenaklikol 🙂 ale v nábytku nemávajú veľké výpadky so spotrebičmi to je horšie. aspoň čo ja viem.
Odpovedať
my sme boli tento týždeň v Ikei, urobili nám návrh, spolu to je na dĺžku cca 7,5m kuchyne a vyšla nám cena už aj so spotrebičmi do 5000€ (myslím že to bolo konkrétne 4800€ a nejaké drobné). Páči sa mi že v cene je už všetko, samozrejmosť je tiché zatváranie všetkých skriniek a šuflíkov, a aj led osvetlenie pod vrchnými skrinkami, a takisto svetlá vo vrchných presklených skrinkách 🙂 za mňa veľká spokojnosť, akurát nás upozornili, že najdlhšie trvá u nich pracovná doska na mieru.. takže keď budeme chcieť napr aj my kuchyňu na marec/apríl, tak máme prísť už vo februári aby nám začali vyrábať pracovnú dosku 🙂 no a čo sa týka montáže, tak tá je neskutočne drahá - sám pánko nám poradil že keď sme stavali lego, tak ich kuchyňu zvládneme 😄 nám vyrátal skoro 1200€ k tomu montáž .. tak si to zmontujeme bez nich 🙂
Odpovedať
@kikus267 my sme si tak skladali sami, fakt to bolo easy, ak si niekedy skladala hocjaký nábytok hravo to zvládneš. mnohé veci majú dokonca ešte vymakanejšie pri skladaní. Takisto sme mali dosku na mieru, takže sme to robili tak, že sa objednala doska, a keď ju mali na sklade tak nám zavolali prišiel som, kúpil som zvyšok kuchynskej linky (mali výpadok v štandardných pracovných doskách a umývačkách) a rovno sme zaplatili aj dopravu. bývame cca 35 km od BA ale doprava celej linky nás stála okolo 150 €. To jediné by som asi vytkol 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@veronikah293 mne sa najviac osvecili stolari, mam s nimi najlepsiu skusenost a aj najlepsie ceny nam dali.
Odpovedať
@1renata101 asi si sa pomýlila neviem prečo si man označila 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@naparapty. Ak zhanas rohovy metod 60205517, tak hned za rohom vo viedni ho maju (dokonca o euro lacnejsie). Rovnako Gior, Brno,Ostrava, aj ked teraz je to ofuck s cestovanim. Ale zozenies, prinajhorsom das na back-order a do tyzdna-dvoch ho mas. Problemy so spotrebicmi IKEA ma uz davnejsie, ale to ma nikdy netrapilo, lebo za cenu A++ spotrebica (IKEA=Electrolux/Whirpool) som namontoval o triedu lepsi A+++ Bosch za rovnaku +- cenu. Pracovnu dosku a serepeticky som vzdy riesil mimo Ikeu (len dosku si treba kupit 65cm, na to pozor). Ale v zaklade, ku IKEA korpusom a dvierkam nemozem povedat ani makke N. Za tu cenu nic v podobnej kvalite nezozenies. + Kuchynu mas hotovu do tyzdna (ak teda nejde o custom veci, tam je to vzdycky trosku o sikovnosti navrhara).
Odpovedať
@mgx nezhanam, ja kuchynu mam. To bol len priklad, ze nemaju vsetko na sklade.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám ikea a som brutálne spokojna. Hlavne týždeň od objednania som ju mala doma
Odpovedať
Profilova fotka
@naparapty - jasne, ale to nie je ani problem, lebo aj tak ak mas viac ako 3modulovu kuchynu a nemas velku dodavku, aj tak to na 1 raz neodvezies. Ak pri prvom navoze objednam len korpusy a nejaky nemaju, tak pri druhom (dvierka, doska, haraburdy) uz ho vacsinou maju. Ak aj nie, dam do back-orderu a hned ako naskladnia pipne mi mail. Skor som to myslel tak, ze ak nejaku skladovu polozku ikea nema, tak do tyzdna-dvoch ju urcite naskladni, ak nie je problem u dodavatela. Ak je, je to dlhodobe (rataj 3-6mesiacov) a treba sa poobzerat po alternative (SK,CZ, PL) alebo iny dodavatel.
Odpovedať
@123choco123 a koľko ťa u nich vyšla kuchynská linka?
Odpovedať
Profilova fotka
3500 za taku kuchynku je dost, u stolara by ste sa do 2500 urcite vmestili.
Odpovedať
Ďakujem pekne za reakcie. Bol som si dať urobiť návrh aj v Dalno a celkom sa mi to pozdáva. Páči sa mi že sa nedopláca keď je nejaká skrinka iného rozmeru ako bežne (40,60,80 atď.) nacenili mi to za 3600 s tým že rúra alebo umývačka v cene, montáž a doprava v cene). A prísahal mi pán v štúdiu že kvalita tip top, 5 rokov záruka, 10 rokov na hrany a že majú naozaj šikovné partie...
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasjur 4300 bez dosky ale ja mám dosť veľkú kuchyňu s veľkým ostrovcekom
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@123choco123 to bola fajn cena aj keď na ikeu by som počítal že to bude aj menej.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasjur kuchyňa má 5,5m x 2,50 a ostov 3mx1m ... party sú blum a dvierka boli z tých drahších
Odpovedať
@ivan2020 A to máte odkiaľ?
Odpovedať
@kikus267 dobrý deň, prosím Vás , vedeli by ste mi poslať návrh Vašej linky. Tiež rozmýšľam nad ikeou a metrovo budeme mat podobnú .. Ta cena za tak veľkú linku je dosť dobrá 😊
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?