Kuchyňu s ostrovčekom alebo do U

Ahojte, pomôžte mi, prosím, rozhodnúť sa, akú kuchyňu si dať do nového domu. Architektka nám navrhla dve I (linku a ostrovček), mne sa pozdáva skôr do U. (Tam je v návrhu na môj vkus príliš široká medzera - až 1500mm). Aké sú ich výhody, nevýhody? Čo si mám zvážiť? Môžete okomentovať aj zvyšok - jedáleň, obývačku, poteším sa vašim pripomienkam. Len na upresnenie - kuchyňa je od obývačky oddelená čiastočnepriehľadnou latkovou stenou. tá sa nám páči, tak sme ju zachovali aj v druhej alternatíve. Ďakujem!
Odpovedať
Ja osobne nedám na ostrovček dopustiť :) Takže osobne by som išiel určite do varianty ostrovu ... Akurát by som si vybral 3 tiu variantu, L ko + ostrov :)
Odpovedať
@lubk0 uhm, to je tiez dobry napad. Celkom sa mi to paci, este nad tym porozmyslam. Dakujem! Moj najvacsi problem s ostrovcekom je ten, ze potom "prejazdova cesta" ku jedalenskemu stolu ide az uplne napravo popri stene a zda sa mi to neprakticke, za sa tam vela nachodim. V kuchyni do U sa mi to zda lepsie riesene. Vo vasom navrhu je to tiez o kusok blizsie, cim ziskava plusove body. O velkej pracovnej linke nehovoriac 😉
Odpovedať
@lubk0 a predsa sa spytam - v com je samostatny ostrovcek lepsi ako rameno U-cka?
Odpovedať
Ja by som v tomto prípade asi volila akoby dve linky horizontálne. Akože linka a ostrovček, neviem či mi rozumieš. Tak sa vyhneš rohom, čo si myslím, že je super a budeš mať aj dosť miesta 🙂
Odpovedať
@spokojna_mamina To bude záležať od Vašich konkrétnych "návykov" resp. životného štýlu. My sme v kuchyni často dvaja, niekedy dokonca viac ... Takže mám "rád" keď je kuchyňa prístupná "dvomi trasami" a tak si oveľa menej zavadziame :) Ostrov máme čisto ako pracovnú plochu ... Nemáme tam varnú dosku, ani umývadlo ... Takže spracovanie "jedla" sa deje tam ... Výhoda je, že keď na tom pracujeme "viacerý" (tj nerobím to sám) tak ste za ostrovom spolu, tj oproti Vám, alebo z boku ... A vo finále, nemám rád rohové skrinky. Náš prípad je však trocha iný, ostrov mi pozerá priamo do obývačky. Tj, aj keď je u nás návšteva, tak aj v kuchyni som / sme stále súčasťou diania :) Je to v každom prípade na Vašom feelingu ... My sme U čko mali na byte, nebola to zlá kuchyňa, to určite nie, ale toto nám sadlo oveľa viac ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ak das aj L aj ostrov, na ostrov ti zostane 190 cm. Obe su fajn, spocitaj si miesto, uvaz kde chces mat varnu dosku a drez. Okno by som zvacsila, nech dosahuje do tej ulicky.
Odpovedať
Isto variant do U za mňa. Máš tam viac pracovného miesta, prípadne teda ak bude treba môže tam niekto pri tebe sedieť, pomáhať ti alebo keď ti prídu kamošky a budeš mať ešte nejakú prácu tak môžu pri tebe posedieť, mne sa to stáva často 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Mne osobne sa tiež viac páči varianta s U-čkovou kuchyňou 😉
Odpovedať
@spokojna_mamina mala by si si v prvom rade vybrat tu, ktora sa teba najviac pozdava. Ty tam predsa budes travit najviac casu a budes v kuchyni varit.
Odpovedať
v tej ostrovčekovej kuchyni máš podstatne menej pracovnej plochy.
Odpovedať
Mysli na to aby si mala dosť plochy na krájanie, pripravovanie jedla, lebo napríklad mám kamaráta ktorý moc toto neriešil, že pracovné miesto a nakoniec došli na to, že majú ho málo. Lebo dali na linku aj kávovar. Aj kuchynský robot a hneď je toho menej.
Odpovedať
Dakujem krasne za vase postrehy, este si to v pokoji rozkreslim. Ale vidim to na U alebo L+ ostrov... Vdaka! 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@spokojna_mamina Potom pridaj obrázok ako nakoniec to dobojuješ 🙂
Odpovedať
@betka8880 oki 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?