Kuchynský kút bez okna

Dobrý deň, prosím Vás, skúsenejších, pozreli by ste sa na moje návrhy kuchyne? Potrebujeme ju prerobiť, ale neviem ako... pretože tam nemáme okno a nechcem tam mať tmu. Okrem toho cez ňu prechádzame do ďalších izieb (riešenie z núdze). Ani jedno z mojich riešení sa mi nezdá dosť dobré. Rozmery užšej steny sú 2,5 m a dlhšej 3,6 m. Ďakujem za každý nápad a každú radu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Kde je drez? Chces mat stol v kuchyni a o 3 kroky vedla dalsi stol? Kadial cez nu prechadzate do dalsich izieb? Mozes upresnit? Voda, odpad, digestor sa daju dat hocikde? Mozno vysoke skrine dozadu na celu uzsiu stranu. Mozes pridat podorys... Kde su dvere, kde su okna...
Odpovedať
Stôl som dala len ako vzor... lebo izba už je prázdna, nábytok sa tiež bude meniť. Drez je v rohu, len v plánovači som ho tam nevedela vložiť... čiže zľava skrinka 40 cm, skrinka 80 cm s varnou doskou, umývačka 60 cm a potom rohová skrinka s drezom.
Odpovedať
Profilova fotka
Skusila si dat vysoke skrine po celej lavej strane pri vstupe a prac dosku na stene so spalnou? V kuchyni ma byt aj stol alebo bude pren miesto tam ako si zakreslila hnedy?
Odpovedať
Áno, presne tak... stôl by mohol byť tam v rohu, tým by bolo viac miesta pre "kuchyňu". A hlavne som obmedzená plynom a vodou... tie sú na tej užšej stene. A prerábka by ma vyšla dosť draho (jeden odhad 3 000 a ďalší dokonca 4 000 €). A to bolo vymaľovanie, pokládka podlahy a ešte nejaké drobnosti... bez materiálu. Takže som sa snažila to vtesnať do priestoru, ktorý mám.
Odpovedať
ako druhý návrh nie je nejak extrémne zlý a vedel by som si to tak nejak aj predstaviť. so svetlom vieš tiež vybrabrať dobrým osvetlením. chcelo by sa s tým teda len viac vyhrať
Odpovedať
ja mam kuchynu v tvare U, okno je pri vstupe, takze som bez okna v kuchyni. vobec mi to nevadi, mam ju otvorenu s obyvackou. mame otvoreny priestor aj hore, takze tramy vidiet. a kuchyna oranzova s tmavou doskou a zastenou, no vobec to nie je take zle. do noveho domu tiez bude okno zo strany, kde nie je linka, len pojde svetlejsia farba kvoli svetovym stranam, aby to nevytahalo.
Odpovedať
@sucho_22 vela urobi aj osvetlenie, ale aj zvolenie farby linky ako takej, ale myslim, ze teraz jej skor ide o to spravne rozmiestnenie 😉
Odpovedať
Áno, hlavne o to rozmiestnenie... linka bude biela (základ) a aj osvetlenie bude 😉 podľa mňa postačujúce... LEDkový pásik pod hornými skrinkami + digestor + stropné osvetlenie. Len s tým rozmiestnením sa trápim... celé dni (a občas aj noci). 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Ten prvy obrazok je fajn. Namiesto bieleho stola mozno kuchynske skrine hlbka 30 cm, vyska 110. Na misku s ovocim, ak je tam zasuvka, kavovar... Nevznikla by z toho az taka chodbokuchyna. Skusala si dat skrinu s rurou ku vchodu nalavo, potom skrinku 120 s varnou doskou a na dalsiu stenu drez a umyvacku? Potiahnut vodu a vyvody by nemala byt az taka velka polozka. Ak mas ine zobrazenie co si robila, kludne pridaj.
Odpovedať
Ahoj. áno skúšala som aj vysoké skrinky zľava (to by bolo určite pekné), ale je tam problém... na stene vľavo dole je plynový ventil, ktorý musí byť dostupný (raz za rok ho prídu skontrolovať) a ešte je tam aj zakrytý otvor do komína (máme v byte kotol). Ten otvor by asi nerobil problém, lebo za 15 rokov som ho ani raz neotvárala... ani nikto iný. Hlavne ten ventil. 😞
Odpovedať
Aj preto som do rohu vľavo dala skrinku so šuflíkmi, aby sa tam pri kontrole vedeli dostať s meračom.
Odpovedať
Ahojte, dnes som bola v Siko a tam mi jedna milá pani vymyslela toto... niečo podobné, ako mi navrhovala lenkito10 😉 ... veľmi sa mi to pozdáva... asi už nebudem toľko vymýšľať. Čo vy na to?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pre doplnenie, povedala mi, že keby boli tie tri vysoké skrinky na ľavej stene, tak by to bolo veľmi stiesnené... hlavne pri vchádzaní z chodby by vznikol taký "tunel" do kuchyne. A takto je to "prevzdusnene".
Odpovedať
Profilova fotka
Pekne. Umyvacka je vpravo od drezu? Ked stojis pri dreze aby umyvacka mohla byt otvorena. Uzky vysuv by u mna neuspel, iba ak by to bolo nutne na vyplnenie miesta. Zavesene skrinky v kuchyni su super desing, hodia sa tam. K uchytkam - pozri na ne, aby nemali ostre hrany.
Odpovedať
Umývačka je v rohu vľavo od drezu... a úchytky nie sú ostré, to len tak vyzerá (je to len vizualizácia).
Odpovedať
Posunuli sme sa... linka je v kuchyni, ale nedorobená. Chýbajú niektoré spotrebiče (len ich osadiť do linky), ale hlavne ma trápa úchytky. Neviem aké, len viem, že musia byť, lebo nemám zafrézované dvierka ani nič iné. Vedeli by ste mi, prosím, poradiť? Linka je z Ikey a dvierka biele (Ringhult). Ďakujem
Odpovedať
Ked sa nevies rozhodnut tak chod pozriet napriklad do mm viem, ze kamaratka tiez nemala vybrate, nevedela co take, tak v mm vybrala, boli cenovo dostupne a mala to hned, ze nemusela dlho cakat a trpnut ci sa jej tam budu hodit.
Odpovedať
Naša kuchyňa funguje... a v podstate som s ňou spokojná. 😉 Jediné, čo neviem vyriešiť, je zástena (problém aj s lockdownom)... a potom ešte táto užšia stena. Je tam zatiaľ len digestor... máte nejaký nápad čo s tým, ako to vyriešiť, aby to nebolo také "nedorobené"? Ďakujem za všetky nápady... 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@vevjur Vlavo keby si dala nejaku policku na koreniny, tak myslim, ze by to hned inak posobilo 😉
Odpovedať
Aj na to som myslela, lebo je tam celý roh prázdny (aj 60 cm stena vľavo). A ešte som chcela dať vpravo medzi digestor a skrinky tie hodiny na fotke, ale to mi dcéry "neschválili". 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. No super. Ako sa hovorit, vyckaj casu.... Nevesaj hned... Mozno obrazok, kalendar nad vypinace. Zastenu vymenis, ci das vyssiu, ci ...? Lebo ak bude vyssie, zase to inak ukaze. Nadohou, dobre vyzeraju aj hodiny.
Odpovedať
@lenkito10 Ďakujem za pochvalu... od Teba si to vážim... naozaj. 😉 Zástena bude iná, neviem ešte presne aká... stále sa rozhodujem. Toto sú len nálepky... kvôli tomu, že som pred Vianocami už nič nevedela vyriešiť a hlavne preto, aby to vyzeralo trochu "normálne".
Odpovedať
Profilova fotka
🙂 tak uvidis po zastene... A ci ju das na celu stenu s digestorom alebo len pod digestor.
Odpovedať
@vevjur na nietore veci treba cas a ono sa to na 100% vsetko hned ani neda. Ale podla mna ste zatial na tom dobre
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?