Je lepšia lesklá alebo matná kuchynská linka?

Ahojte strechaci idem po radu chcem kuchyňu bielo čiernu a dub len váham či tu bielu matnu či lesk .ako vidím už ta biela lesklá upadá a začína ísť matna aká je údržba vidno na tej matnej viac fľaky?a čo ta matná čierna tu by som chcela na horné skrinky ak máte niekto takú kombináciu hoďte foto akú máte podlahu pri takej kombinácii. foto som si tu stiahla takéto niečo by som chcela len podlahu by som skôr betón alebo aspoň sivsiu
Odpovedať
1
2
kuk album my mame bielu lesk a sivu podlahu
Odpovedať
@1234anicka jooj tvoj album mám už napozerany s každej strany je nádherný len ty nemáš v tej kuchyni drevo a lesku moc nechcem podlahu podľa teba mám kúpelku keď bude hotová pošlem ti foto aj tie zasuvne dvere v chodbe chcem také ako máš ty
Odpovedať
@pirhina no v kuchyni nie,ale dala by som ho urcite viacej...budem sa tesit na foto🙏
Odpovedať
My si ideme dat mat. Tiež myslim že to uz vyšlo z módy a keď sa oprie slnko poväčšine vidno viac fľaky a chytanice. Tiež idem dat do domu veľa drevoddkoru matného a tak aj ten biely mat v kuchyni bude určite. Plus som sa informovala ci mi ten mat nezožltne a pod. časom. A stolár mi to všetko potrebne vysvetlil a ukázal,ktoré lepenky zožltnú aj čo je lepšie na údržbu. Tak ja vsádzam na ten supermat úplne hladk_ plus drevo dekor a doska z kameňa.
Odpovedať
@tentoroknamalte9088 aha takže ta biela mat je viac druhou budem sa pýtať na to najlepšie 😉
Odpovedať
@pirhina Mam biela lesk a cierna mat akoze bezotlackova. Na bielej nevidis otlacky a ak mas masne prsty tak na ciernej matnej spravis otlacky. Vyberaj kvalitny znackovy material, nie smejd co ti nejaky stolar ponukne.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj na super mate napríklad čiernej je vidno hlavne tie mastne odtlačky, ale nie je to nič čo sa nedá dať dole. No tiež by som sa v tvojej kombinácii priklonil k tej matnej
Odpovedať
@pirhina ja to vidim tak ze upada cicilizacia a ludsky mozog, co ti upada na lesklej; pretoze upda to zrazu neches? A co ked upadne matna? Co to menis ako ponozky? Fakt len krizu na ludi.
Odpovedať
@pirhina kuk môj album za mňa biela lesk paráda,máme čiernu lesklú komodu aj nočné stolíky,keby mi to nebolo ľúto vyhodila by som to cez zatvorené okno,desss a to sme doma iba 2 dospelí ľudia.
Odpovedať
Profilova fotka
ono je to skor o tom co sa ti viac pozdava. tazko sa tu budes pytat co je lepsie, lebo tu bude milion nazorov a nebudes sa z toho vediet vymota
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina pekne bude vyzerat isto aj mat aj lesk. Len trochu sa obavam toho, ci na tych matnych a hlavne na tej ciernej nebudu furt packy. Z toho dovodu by som sa skor rozhodla pre lesk.
Odpovedať
@sysell ja keď som pred 12 rokmi zariadovala byť bola móda kalvados a vanilka na kuchyni bola som spokojná len trendy sa menie a už je to zastaralé teraz bola móda biela lesklá skoro každý si to dáva je to pekné ale keď tak pozerám najnovšie trendy keď aj tu u vás na modrej streche tak vidím že už ta biela upadá a ide dub v kombinácii s bielou,sivou ,čiernou ......tak.uz podľa fotiek koľko krát vieš odhadnúť rok výroby raz je móda farebná raz biela raz tmavá ....ja viem že nech si vyberiem mať či lesk za 10 rokou to bude zastaralé a nemoderné .len chcem nech je to čo najdlhšie in .Aj keď chapem že to dlho nebude .Proste som tip že sa mi páči to čo je moderné .človek zariadime dom raz možno 2 x za život tak si to chcem vychutnať a urobiť čo najlepšie a viem že to není až tak podstatne v živote ale pre mňa teraz dosť dôležité
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Mela jsem bilou lesklou kuchyni a byla jsem spokijena. Do dimu jsme ale chteli zmenu, proto mame bily mat a je kuchyne je uzasna. Neni na ni nic videt, takze na udrzbu snad kepsi nez kesk - ale udrzovat se samozrejme musi vsechno. Ceho bych se bala, je cerna. My jsme zvolili material s upravou proti otiskum prstu a byla to dobra volba. Mame tedy kombinaci jen bile a dreva, cerne je pouze jadro pracovni desky, do dvirek bych nesla 😉
Odpovedať
@qeszi_sk tej tmavej tam budem mať iba na horných skrinkách tak to prežijem ešte to musím dať niekomu do vizualizácie keďže chcem aj digestor čierny tak aby toho nebolo veľa možno takto
Odpovedať
Profilova fotka
@qeszi_sk Fakt mat lepsi ako lesk? Myslel som, ze v matnom prevedeni sa bude viacej drzat mastnosta aj prach na tom nie?
Odpovedať
@tad8 ja mam rovnake skusenosti. mala som lesklu, teraz som dala matnu, mam ju 1,5 roka a nic nevidiet, ziadne capance. staci ju len obcas pretriet. za mna je matna lepsia
Odpovedať
Profilova fotka
@tad8 Ano, za mě mat lepší. On se lesk udržuje dobře, to ano, ale je na něm vidět každý otisk, což na matu ne (máme tedy mat s úpravou proti otiskům - lamino Egger Perfekt Sense Matt). Většinou používám jen vlhký fialový hadřík Vileda, pokud je nějaká mastnota, stačí kapka jaru. Ale moc mastnýma rukama nic nechytám, dali jsme el. výsuv odpadkového koše, což je úžasná věc, a jinak si ruce otřu ;-)
Odpovedať
@qeszi_sk Ten výsuv ťa prosím ťa čo vyšiel? To ti neznie ako nezmysel 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Elektricky vysuv kose stal cca 3,5 tis. Kc a je to dobra investice, urcite jsem za ni rada - staci tuknout kolenem a otevte se a zase tuknes a zavre se 😁
Odpovedať
@pirhina ahoj, záleží aj od toho, či ti na kuchynu svieti slnko, respektívne, či ju máš veľa presvetlenú. Napríklad moji rodičia majú biely lesk a keďže je kuchyňa v tmavom kúte, tak vyzerá stále čisto, aj keď je dopackaná. Naopak ja mám v dome tiež lesklú v kombinácii s drevom a teda už by som dala mat, máme kuchyňu dosť presvetlenú, takže na lesku všeetko vidím, tak som rada aspoň za tie vrchné skrinky, ktoré sú maximálne praktické, keďže sú v dekore dreva. 😊 a akú chceš potom dosku a zástenu?
Odpovedať
@romanaer drevo dekor aj dosku aj zastenu
Odpovedať
Ja mam striekany supermat, je to pecka
Odpovedať
@represent17 krásna len tie barové stoličky mi tam nesedia ,a prosím ťa to je strina to tmavé na pravo pri vernej doske a aká je veľká ťa časť kde je verná doska a umyvadlo
Odpovedať
@pirhina to napravo je vstavana mraznicka a doska s umyvadlom a varnou doskou ma 4 metre
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@pirhina jej to je nasa linka😊teda byvala, uz sme dom predali a staviame druhy..a idem riesit kuchynu a rozhodujem sa ci lesk alebo mat..tu na tejto som mala biely senosan cistil sa uplne perfektne ale ten cierny mat otras, to by som uz nedala..teraz uvazujem sice nad matnou ale odtien grey..pre co ste sa rozhodli vy nakoniec?
Odpovedať
@represent17 prosim aky mate ten matny odtien?
Odpovedať
@henyka86 jej sranda to čo som chcela pre boha 🤔 Nakoniec som dala úplne iné mám sedu matnu a vrch dub halifax a som spokojná
Odpovedať
@pirhina Haha aj ja to menim na 300x😀a nemas foto? Kukla by som si ju
Odpovedať
@henyka86 takto nakoniec
Odpovedať
@pirhina moc pekna. tak nakoniec ste to dobre vymysleli. farebne to pasuje aj ulozenim. parada
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?