Je cena 6800€ za kuchynskú linku so spotrebičmi OK?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte riešime kuchynu a chceme sa poradit , mame ponuku kuchynskej linky biela leskla , prac. Doska čierno šeda. V rohovych skrinkach dva otočne systemy na hrnce ,montaž , doprava , drez BLANCO +bateria. A kompletne všetky spotrebiče chladnička-Liebher , vstavana rura a mikrovlnka. Umyvačka riadu , Indukčná doska a digestor. A plus vysuvna potravinova skrina. Zasuvka s košmi na triedenie odpadu ,pribornik a oddelovač na taniere. Nosnost vysuvnych šuflikov je 70 kg. Kuchyna je Nemeckej vyroby.  Cena za toto všetko nam bola ponuknuta na cca 6800 €  Dajte Vaše nazory alebo kolko Vas vyšla Vaša kuchyna ?
Odpovedať
@jankazb aaaach zeny, ocividne su zeny uplne ide a zial cssti ehmmm nevuem ako slusne napisat, proste ine. ... su to dristy a hotovo. Pozeram sa teraz na klucku je tu asi aj 20 rokov je ako nova nich jej neni neni ani okolo nej spina a ti poviemnze tiebskrinky sa casto neutieraju. Ono ked ma vlovek normalnu kuchynie a nie leskle cierne skrinky a podobne praktickosti netreba nad tym onanovat a lestit 3x denne.
Odpovedať
Tu vidis derail napojenia neni v tom spoji ziadna spina a tipuje ze sa to necistilo kefkou asi nikdy len max utrie handrou raz za mesiac
Odpovedať
Mne sa velmi paci ako sa tu vsetci ohanaju kovanim Blum. Len treba dodat, ze aj Blum ma "low cost" kategoriu a stavim sa, ze vacsina z tu pritomnych ma prave tuto kategoriu... Takze nie je dolezite len to, ze je to Blum, ale aj aky ;-) @jurajivet A mysli, ze tie ladvinky su zbytocnost. Ja som ich mal a dali sme ich prec. Samotne zaberaju kopec miesta v skrinke a s klasickou policou je to ovela praktickejsie.
Odpovedať
@majo1979 mnohym staci blum a nic viac nepotrebuju. Blum je blum, co ti budem rozpravat. Ved to vidis aj sam :)
Odpovedať
@sysell Všetko je vec vkusu! A pravdupovediac, nedovolila by som si napísať ti, že si "iný....." a "drístaš", aj keď sa mi tvoj vkus vyslovene nepáči :)
Odpovedať
Profilova fotka
kazdy mame ine vkus. Kazdemu sa paci nieco ine. Nikdy sa na navrhu kuchyne podla mna nezhodnu spolu zeny a muzi. Vzdy proste zeny chcu tu kuchynu mat aj vizualne peknu, prakticku a vsetko. My chlapi to berieme tak trosku na lahsiu vahu. Ale to neznamena ze jeden alebo druhy nazor je zly :)
Odpovedať
Profilova fotka
@rs_nina zbytocne reagujes, ego je ego :)
Odpovedať
cudne a neprakticke riesenie a trosku drahe nato ze su tam neni temer ziadne vrchne skrinky
Odpovedať
@jankazb @rs_nina ego je ego fakty su fakty nepovazujem zapustenu klucku za nieco lepsie tak isto nejake bezkluckove otvaranie je to len ine nie kepsie, nie luxusnejsie len ine.
Odpovedať
Ahoj mna kuchyňa na komplet aj so spotrebičmi vsetko Gorenje ,drez Blanco ,výsuvný systém vyšla 7500€
Odpovedať
Profilova fotka
Vidím, že sa to tu trochu zvrháva a preto mi nedá nereagovať. Kuchyňa vlastne "technická" miestnosť v dome s vysokou prevádzkou. Aspoň zatiaľ a je prevažne kráľovstvom žien. Preto nie je potrebné si na tejto téme riešiť svoje chlapské ego a používať tvrdé výrazy. Kuchyňa je jeden z najľahšie zostrojiteľných kusov nábytku a to hlavne technickému pokroku vďaka hlavne Nemcom. Tu však vstupuje práve ženský prvok a nastupuje dizajn, farby a aj jednoduchosť obsluhy. Ak si niekto myslí že o tom niečo vie tak sa hlboko mýli. Stačí navštíviť výstavu kuchýň v Miláne a zistí, že v týchto zemepisných šírkach žijeme pomaly na strome. Tam má možnosť človek vidieť čo to moderná kuchyňa predstavuje a každý si tam určite nájde to po čom bude môcť túžiť. Či už technické vychytávky pre chlapov alebo neskutočné množstvo rôzneho dizajnu a riešení pre ženy. Ak sa budúcej kráľovnej tohto budúceho kráľovstva niečo páči, niečo chce alebo marketing ju presvedčil tak má plné právo o tom diskutovať a nakoniec to dostať v podobe aká sa je bude páčiť. Či s úchytkami, či bez nich. Veď je to úplne jedno. A k tomu Blum kovanie. Neviem čo je to low a high level. Blum má rôzne systémy výsuvov. Najbežnejší je Tandembox z roku 1983 a to je systém, ktorý má aj Hettich a iný výrobcovia. Novší, modernejší a aj krajší je Legrabox a najnovšia novinka bol Tip-on blumotion. Potom je ešte Movento pre klasické zásuvky. A to všetko pre rôzne záťaže. A od tohto sa odvíja aj cena. Blum nemá low end. Ostatní výrobcovia majú tak isto kvalitné riešenia ako napr. Hettich. No Blum má u nás silné zastúpenie a dobrý marketing. Mať v skrinke kovanie Blum nikdy nie je zlá voľba, nech má na to hocikto akýkoľvek názor. Viem to, pretože som aktuálne montoval oba systémy od Blumu a ešte jeden skutočne lacnejší od iného výrobcu a môžem povedať , že Legraboxu sa u nás asi nič nevyrovná. A tip-on blumotion je fakt vynikajúca vec. Na záver ešte poprosím už kvôli tu prítomným dámam, trochu zdržanlivosti. Ďakujem
Odpovedať
@jiri_m prosim vas a kde mate dres? Inac kuchynka je krasna
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@durim ty si kňaz? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kdeže. Len puberta ma už prešla. Mladý, natrieskaný hormónmi som bol možno horší. A toto tu je taká fajn debata. Na čo ju kaziť. Tiež nie so všetkým súhlasím, no to neznamená že musím niekomu niečo dokazovať. Moje názory sa tiež mnohým nepáčia veď nik nemá patent na rozum. No dospelí ľudia by predsa len mali mať nejakú úroveň. Veď preto sme dospelí. Vrieskať na seba sme mohli ako detváky.
Odpovedať
Profilova fotka
@clean tak niektory tak aj zarabaju :( ja nastastie o trosku viacej ale realita je kruta a fakt si treba uvedomit ze niektory zarabaju 300 eur za mesiac
Odpovedať
Profilova fotka
@syslik27 ved v pohode,ale ked zaraba 300e, nebude si kupovat za 6800e kuchynu, vsakze 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@durim presne aj moj nazor,a o tych 300 eurach platu:prave kvoli tomu by som si dal do kuchyne blum,a cudovali by ste sa ale mozno by ma to vyslo este lacnejsie ako ta ista kuchyna "nadupana "cinskym kovanim.preco?jednoducho preto lebo by bola efektivne navrhnuta.priklad:videl som kuchynu s milion uzuckymi skrinkami a pod.vypadala ako zajacinec.Mozno miesto troch uzkych cinskych vysuvov by sa dal dat jeden siroky blum....
Odpovedať
Profilova fotka
@syslik27 kazdy si musi urcite kolko chce do danej kuchyne investovat. Vsak pokial nato nema tak nech si nedava taku drahu. Daju sa kupit aj o mnoho lacnejsie a taktiez pekne
Odpovedať
Ja si myslím, že fajn cena :)
Odpovedať
@jurajivet No, my planujeme nieco podobne a stolar nam kuchynu nacenil na cca 2 300eur, s dovozom a montazou. Samozrejmostou su tiche dojazdy suflikov a skriniek, vysuvatelny odpadkovy kos - taky standard, povedala by som. A verim tomu ze so spotrebicmi sa zmestime do 2 000eur, takze ano, 6 800eur za kuchynu sa mi zda fakt vela. Treba len riadne hladat a pytat sa... Nam dal prvy nastrel Decodom - rovnaka kuchny (nie na mieru, samozrejme) a o 800eur viac... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Kazdy z nas si moze inu kuchynu dovolit. Ine spotrebice, ine znacky. Ale to neznamena, ze nieco lacnejsie je hned horsie :) vsetko ma svoje pre aj proti a to rovnako aj vychytene znacky. Takze podla mna je to o tom na co clovek ma a co sa mu paci.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som zohnal napr.spotrebice siemens lacnejsie ako ktorekolvek ine znacky -aj tie smejdy.treba len hladat na nete.netreba kupovat veci so zbytoc.funkciami.radsej jednoduche ale overenu kvalitnu znacku.na druhej strane vstav.chladnicka to uz bola riadna palka lebo proste maju take ceny.urcite veci neovplyvnis...
Odpovedať
@arkadius111 vies ze v madarsku sa vyrabaju mercedesy alebo audiny a suzuki... Myslis, ze to suzuki je ako ten medak ci audina?? Sak su secky tri z madarska, tak asi su secky rovnake, sak?
Odpovedať
ivantausk Absolutne nechapem o co ti ide, jednak reagujes po funuse a okrem toho si uplne mimo, moj prispevok smeroval uplne inde.
Odpovedať
@sysell "len na margo uchytov neviem preco by mali byt zafrezovane lepsiebalebo krajsie, podla mna je to hnus, naklepsia a najkrajsia je poriadna vystupujuca klucka, o takuch blbostiach ako bezkluckove a ood ani nehovorim" Toto sú proste perly fakt. Najlepšie a najkrajšie je to čo máš doma ty a hotovo. :-N :-N :-N :-N :-N Myslím, že veľké percento ľudí by sa k tomu čo je na tvojej fotke vyjadrilo tak, že toto isto mať doma nechce ani omylom. Ty sa potrebuješ nasilu vyjadrovať len preto aby si napísal, že len tvoje riešenie je top. Trendy - nemám na mysli vizuálne smerujú k uľahčovaniu a komforte fungovania. Týka sa to spotrebičov, použitých materiálov, vystupujúcich úchytiek, spôsobu otvárania, elektrická podpora otvárania, ... dalo by sa o tom písať pomerne dlho, len ty si myslíš, že tvoje technicky aj morálne zastaralé riešenia sú naj. Je lepšie nechať na ľudí to čo chcú mať. Mňa napr. neprekvapí cena za kuchynu 25 tis. eur, neprekvapia ma v nej technické riešenia, ktoré uľahčia fungovanie, zjednodušia a skomfortnia postupy. Pokiaľ ten človek na to má a neľutuje tie peniaze, prečo si to nedopriať? Samozrejme každý podľa svojej penaženky. Hlavne ale nasilu nehodnoť čo je ok a čo nie. Všimla som si to u teba pri viacerých príspevkoch a to sem chodím pomerne málo. Vyznieva to minimálne úsmevne, ked sa vyjadruješ k niečomu čo doma nemáš. ;-)
Odpovedať
@stolverka je to uchy stary mozno 20 rokov a fotka ukazuje ze sa na uchyte namontovanom na povrchu v tom spoji nedrzi spina spina co bola reakcia na to ze sa vraj horsie udrzuju. Nepisal som nic ze ten uchyt jebmoderny pekny a pod. Nauc sa potom citat alebo citaj vlakno cele so suvislostami aby si sa vyjadrila k veci a nerobola seba .... vyjadrovat sa k niecomu co nemam... mali sme zafrezovane uchyty, nevidel som pridanu hosnotu, hivorim ze ci zafrezovany alebo nie je jedno je to len vec vkusu. Audi ma "zafrezovanu" klucku bmw nie... to v bmw sa zle orvara? Je zle riesnie,....? Kde sa vyjadrujem k veciam co nemam? Ze tak nepises ludom co sa tu pytaju uplne sprostosti.
Odpovedať
@sysell ok, tak pokračuj, aspon sa človek pousmeje. Inak ty asi moc často kuchynu neupratuješ, inak by si fakt hento nemohol napísať. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@stolverka mrhas energiou :)
Odpovedať
@jankazb Janka, ja nebudem pokračovať v debate, len mi nedalo v stručnosti to nenapísať. Tu na MS je skupina ľudí, ktorá vždy bude súťažiť v tom ako najlacnejšie zrealizovať to alebo ono. U nich je to tá správna a jediná možná cesta. Ja sa len vždy divím ked toto "stretnem" ako tí ľudia žijú, lebo si myslím, že sa im tieto postoje prenášajú do celého ich fungovania. Nie je umenie kúpiť lacno a nie je umenie kúpiť draho ked nemá človek finančné obmedzenia. Umenie je kúpiť dobre a za optimálnu cenu. Ale to už zbytočne teraz spamujem tému.
Odpovedať
Profilova fotka
ja sa pridavam k skupine ludi, ktori chcu vsetko zrealizovat co najlacnejsie ale pritom nezarabam 300 eur. ale nie som ochotna vyvalit 7000 eur za kuchynu, lebo viem, ze 20-30rokov nevydrzi a ze po case budem chciet nieco na nej vymenit. takisto spotrebice - mam aj drahe ale aj lacny - tam, kde sa drahy neosvedcil. ak sa tu ohovori o cenach, tak sa tu chce usetrit alebo ukazat, kto si co ake drahe moze kupit? ;-) vsak nech kazdy hlada co mu vyhovuje, ale potom sa nepyta, ci je to drahe. v trhovej ekonomike to funguje tak, ze ked ludia za to platia, tak sa to za taku cenu predava. v kuchynskych studiach v kazdom nacenia tu istu zostavu s rovnakych materialovpriblizne rovnako, vsak material ma nejaku cenu a od toho sa potom odvija vsetko dalsie. tak naco sa tu hadat o cenach? kazde studio a aj stolar ponukne rozne materialy a neda sa porovnat laminat s cistym drevom a pod. inak tie ceny, co tu hadzete za kuchyne su uplne sialene, ja osobne nie som ochotna vyhadzat tolke prachy, teda som ani nevyhodila ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?