Indukčné dosky - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Přemýšlím o koupi indukční varné desky do nového bytečku. Vím, že je k vaření třeba spešl nádobí a o to mi ani tak moc nejde. Spíš jsem se dočetla, že indukce při vaření vydávají divný pískavý zvuk. Budeme mít obývák spojený s kuchyní, takže si to neumím představit. Máte někdo s indukcí zkušenost? Díky
Odpovedať
@wtw Varna doska bude mat kabel so 4zilami (cierna, hneda, modra, zeleno-zlta) na konci, ten sa zapoji do sporakoveho spinaca. Zo spodnej strany je navod ako varnu dosku zapojit. Rozmer hrncov zalezi od velkosti platne. Ak ma uvedena varna doska platne s rozmerom 230mm, tak max velkost spodnej plochy hrnca by mala byt 230mm. Spojenie zon je vhodne pri vacsom (dlhsia jedna strana) hrnci. Napr., pekac. Tiez je mozne polozit aj tri mensie hrnce, ak vojdu
Odpovedať
@wtw zapaja sa to kablami .... @sala0791 @bohyska to su spojene varne zony a daju sa ovladat naraz . Je to na velky hrniec alebo skor pekac . Niekto vysmaza rezne v podlhovastom pekaci a vtedy sa proste tie dve zony tlacitkom spoja a maju spojene ovladanie takze nemusiete nastavovat vykon samostatne na kazdej zone. Rozmer hrnca treba dodrzat len ten minimalny . Hrnce mozu kludne presahovat varnu zonu a pojde vam to normalne. Minimalny rozmer treba dodrzat kvoli tomu ze dosky maju ochranu aby sa zona nahodne nezapla ked tam budu nahodou polozene mensie kovove predmety kluce noz atd.
Odpovedať
@riomaro hrnce mozu byt kludne vacsie ako varna zona nic sa nestane . Ak hrniec presahuje zonu tak bude ohrievane dno hrnca len v priemere 230mm napriklad ale pri modernych hrncoch so sednvicovym dnom sa prehreje postupne cele dno vdaka tepelnej vodivosti. Ma to dopad len na efektivitu a aj to len minimalny. Vobec nie ej nutne dodrziavat rozmery zon.
Odpovedať
ak bude mať plocha hrnca väčší priemer ako platňa napr. zavárací na dve malý no na jednu veľký , zníži sa účinnosť na varenie, potrvá dlhšie pokiaľ sa dostane do varu, stráca sa tak výhoda indukcie, bude fungovať ako činná sklokeramika, nepriamy ohrev
Odpovedať
ďakujem vám za rady milí muži, dobre že vás máme :-)
Odpovedať
@duzu ved som napisal ze to bude menejk efektivne ale nie az tak. Stale to bude ucinnejsie ako klasicka sklokeramika. Ziadnu vyhodu nestracas. Bude to o malinko pomalsie.
Odpovedať
chcem sa spýtať na indukčnú dosku whirpool acm 355/BA/WH. ďakujem
Odpovedať
Kupil som ako zastanca plynu tuto AEG HK6542H1FB. pretoze uz plyn nemame. A musim povedat, ze je to pecka. Polievka - vrie do minuty a potom uz len dovarit. Cibula neprihorela :). Akurat slidere asi nie su uplne idealne - ked chcem znizit o jeden stupen chce to trochu hrajkania sa. (samozrejme v porovnani s kliknutim +/- kedy je to hned). Este tak prepojit digestor s nou cez hob2hood. :). Ale aj to mozno bude. Horsie je ze digestor mam vysuvny takze aj ked by sa zapol sam, musim ho najprv vysunut :D.
Odpovedať
Ahojte, mohla by som poprosiť poradiť. Pozerám po týchto indukciách : https://varne-dosky.heureka.sk/bosch-... https://varne-dosky.heureka.sk/bosch-... https://varne-dosky.heureka.sk/electr... Prípadne aké by ste mi odporučili iné? Varím každý deň, dve-tri varné zóny budem určite využívať súčasne. Chcem aj možnosť spojenia zón. Ďakujem za pomoc.
Odpovedať
@borja v podstate dobry vyber .. skoda ze ten BOSH nema praktickejsie ovladanie. Mozno by som pozrel este toto. https://varne-dosky.heureka.sk/electr... https://varne-dosky.heureka.sk/aeg-hk...
Odpovedať
@pacho74 Ďakujem za radu. Mohla by som ešte poprosiť váš názor na Siemens, prípadne ktorú. Ďakujem
Odpovedať
@borja bosh a siemens je jedno a to iste . Trosku sa lisi dizajnom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ak s ňou budeš spokojný, přečo nie....aj tak na nej bude variť manželka, že?
Odpovedať
Ahojte, potrebujem poradiť. Prechádzam z plynu na indukciu, cca okolo 400-500€ mam rozpočet čiže taká stredná trieda. Predbežne som vybrala https://varne-dosky.heureka.sk/aeg-hk... co poviete? Kritériá mam žiadne naznacené kruhy, samostatné ovládanie pre každú časť, možnosť spojiť zóny pre veľké zavaracie hrnce atď. asi toľko. Ďakujem
Odpovedať
Vie sa k tomu niekto vyjadriť prosím? Chcela by som objednať a ešte mám pár otázok. Prepáč že označím teba @pacho74 zdá sa mi že máš najlepší prehľad ;-)
Odpovedať
@suzanna1904 dobry vyber ale chod sa na to este niekam pozriet kvoli tomu ramiku. AEG mava pekne ramiky z matnej ocele ale aj tak by som to chcel vidiet pred kupou.
Odpovedať
@pacho74 ano to si pôjdem pozrieť aj keď ten rámik mi tam až tak nevadí, beriem to ako nutné bezpečnostné opatrenie. Ale nie je mi úplne jasný ten výkon, vedel by si mi to vysvetliť? Pri tomto type píšu že príkon má 7,4kW a na jednotlivé zóny to teda vychádza.: Ľavá predná zóna: Indukčné, 1800/2600W/180mm Ľavá zadná zóna: indukčná, 1800/2600W/180mm Pravá predná zóna: indukčná, 1800/2600W/180mm Pravá zadná zóna: Indukčné, 1800/2600W/180mm. Teda pre mňa to znamená že na všetkých zónach sa dá variť s rovnakým maximom, teda okrem P? Viem že dve a dve na fázach majú po 3,6kW. Ale neviem v rámci toho nastaviť jednu výkonnejšie ako druhú? Napr. 2,3 kW a 1,3kW. Alebo keď budem variť iba na jednej tak dosiahne vacsi výkon? Neviem či mi rozumieš. Ide mi o to či to nie je obmedzujúce mať 4xrovnaké zóny. A ešte keď porovnám s tu tiež odporúčanou https://varne-dosky.heureka.sk/electr... tak tam má zóny síce tiež rovnaké ale výkonnejšie. Ľavá predná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm Ľavá zadná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm Pravá predná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm Pravá zadná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm. Hoci celkový príkon je rovnaký 7,4kW. Ako je to možné? Plus tu sú zóny az po 21cm a pri AEG len 18cm. Vieš mi to objasniť? Či to nie je nejaké menej výkonné. Ďakujem vopred :-D
Odpovedať
@suzanna1904 tak velkost zon bude asi taka ako pisu. Ta s tym ramikom je rozmervo mensia a este tam berie nieco ten kovovy ramik tak sa im tam asi 21 cm nepodarilo napratat. Co sa tyka vykonu tak 7400 je maximalny bezpecny vykon. Kazda zona sice dokaze ist na 3200W ale naraz ten vykon nedovoli pustit lebo by zhorela a nezvladlo by to ani tvoje elektricke vedenie. Ak mas 400V tak ti dovoli pustit jednu zonu na 3200W lavej strane a jednu zonu na pravej strane plus dalsie zony pusti na znizeny vykon. Dosky maju v elekronike riadenie vykonu a tie sa staraju o to aby sa nic nepokazilo. 180x210 pravdebodobne znamena ze kazda zona ma dve nezavisle cievky mensiu a vacsiu. Doska rozpozna velkost dna a podla toho pusti bude obe cievky alebo len tu mensiu. Na starej AEG som to tak mal aj ja.
Odpovedať
@pacho74 aha rozumiem. Rozmýšľam teda či to nebude malé, keď chcem naraz variť na viacerých hrncoch či sa pomestia :-| naživo som ju nakoniec nikde v okolí v obchodoch nenašla tak mi bude musieť stačiť video. bez rámika majú lepšie rozloženie aj sa mi viac páčia ale bojím sa že by u nás dlho neprežili. Ešte sa opýtam, keď píšu hrúbku dosky na zabudovanie 5,5 cm a ja mám od vrchu dosky po vrchnú časť zásuvky pod ním 6,5 cm bude stačiť ten 1 cm priestoru medzi nimi na odvetrávanie? Mám tam príbor. Ďakujem
Odpovedať
@suzanna1904 mne sa zda ze na odvetravanie staci AEG doskam len 0,5 cm. Ved nedavaj nad pribor ziadnu oddelovaciu dosku a cely ten preistor priborom bude sluzit na odvetranie . Tak to mam ja .
Odpovedať
Máme dosku a nikdy som žiadne pískanie nepočul, keď manželka varila.
Odpovedať
@pacho74 Ešte som nepočul, že by niekto mal varnú dosku oddelenú od šuplíka oddeľovaciu doskou.
Odpovedať
@ruren ja hej a dokonca tu na fore to tak niekto riesil . Pri niektorych doskach to je tusim aj v navode na montaz. Mne osobne to pride ako hlupost a zbytocnost. Ked tam predsa necham cely suflik tak vytvorim vacsi priestor na odvetranie a chladenie.
Odpovedať
@kawahi to nepiska ta doska ale hrnce ... niektory riad takto reaguje a halvne ak sa pouzivaju lahke plechove pokrievky.
Odpovedať
@pacho74 ano presne tak to chcem aj ja, len som mala obavy aby ten príbor nejak nereagoval s indukciou alebo čo, keď bude moc blízko. Žiadnu dosku neplánujem. Ďakujem ešte raz za rady, už som objednala, dúfam že bude dobrá. Potom dám info
Odpovedať
@suzanna1904 budes mat prijemne teply pribor . Ak by si tam dala velky suflik na taniere tak po vareni budes mat prijemne zohriate taniere pripravene na servirovanie ;-)
Odpovedať
a co hovorite na tuto kombinovanu sklokeram/ indukcia ELECTROLUX EHG 46341 FK v recenziach su len vyhody
Odpovedať
@nikasik zbytocnost...... urcite by som nekupoval
Odpovedať
@pacho74 preco?
Odpovedať
@nikasik Objednala si kombinovanu a snazis sa to pred sebou ospravedlnit, vsak? :-) Uz ti to tu v inej teme pisali. Jednoducho ked zacnes varit na indukcii, tak prides na to, ze tie sklokeramicke platne su ti uplne na prd, ked nieco vykypi hned to tam prihara, ohrieva to tiez strasne pomaly v povnani s indukciou, regulacia tiez nie je najrychlejsia. Cely cas si budes buchat hlavu, ze si ju nevratila. Takze sup sup, vratit, kym sa este da. Recenzie som necital ale zaujimali by ma tie same vyhody lebo varit na sklokeramike je najhorsia moznost zo vsetkych (plyn, indukcia, sklokeramika). Ja varim casto a rad ale sklokeramiku by som si nedal nikdy v zivote, bud indukciu alebo plyn.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?