Indukčné dosky - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Přemýšlím o koupi indukční varné desky do nového bytečku. Vím, že je k vaření třeba spešl nádobí a o to mi ani tak moc nejde. Spíš jsem se dočetla, že indukce při vaření vydávají divný pískavý zvuk. Budeme mít obývák spojený s kuchyní, takže si to neumím představit. Máte někdo s indukcí zkušenost? Díky
Odpovedať
@plaintruth nahrievať či odierať? Tak som to nemyslela, ze by bol uplne po hranu sklokeramiky, ale mimo nahrievacu zonu, lebo v navode pisu ze to nesmie presahovat. Napr hrniec na zaváranie....ten je tiez vacsi.
Odpovedať
alebo je lepsia taka co sa da zlucit do jednej napr.Whirlpool SMO 658C/BT/IXL, uvazujem ju kupit.
Odpovedať
@mariannamy hřát..
Odpovedať
@mariannamy ahoj, ja mam taku kde sa daju spojit zony, pouzivam 30 cm panvicu a co sa tyka indukcie, ziaden problem. Problem moze byt len funkcia- napr. vysmazat, opekat sa na tych precnievajucich castiach neda, ale varanie v pohode. Ak chces pouzivat zavaraci hrniec apod. odporucam tie spojitelne zony.
Odpovedať
@maminecka2 Dakujem velmi pekne za vysvetlenie
Odpovedať
@mariannamy to je fakt niekde v navode napsiane ze to nesmie presahovat varnu zonu ? To je teda pekna hlupost. Ked bdue presahovat varnu zonu tak bude hriat dno hrnca o velkosti zony a vsetko co presahuje bude zohrievane len distribuciou tepla v samotnom dne hrnca cize tepelnou vodivostou . V kvalitnom hrnci sa ta teplota dostane ja tam. Mam electrolux a velke hrnce aj panvica mi bezne presahuju a nerobi to ziaden problem. Nemaj boja ;-)
Odpovedať
@pacho74 dakujem, objednala som tu whirpoolku, mali vikend -20%
Odpovedať
Pozdravujem vás, prečítal som si 3 úvodné stránky tohoto fóra, ale zatiaľ nijaká odpoveď pre mňa tam nebola. Skúsim to teda takto. Chcem si kúpiť varnú platňu , preto by som chcel radu. . Zaujíma ma funkcia asistent varenia a 6 zmysel. . Napriklad pri whirpool acm 847 be sam systém rozpozná položený hrnieca nadstavi max vykon. Ja potom môžem už len nadstavit čas a znížiť výkon. Ako to potom funguje u tých čo dokážu udržiavať aj nstavenu teplotu trebars 129°C. Tam si výkon nadstavuje systém sám .? . No a ešte ten malý dotykový display sa dobre ovláda? No a keď maximálna indukcia hrnca bude 1kW tak potom mi je na figu boost alebo jet s 4kW. Aj tak len 1 kW mi bude hriať hrniec. Budem povďačný za odpovede.
Odpovedať
@lezakhynek neviem odpovedat na tu inteligenciu, ale boost je dobry akurat tak na vodu v hrnci.. a preco? indukcia je taka zakerna, ze extremne prehrieva dno hrnca a neviem si predstavit kolko C stupnov tam je... cize boost by pripalil mnoho veci k hrncu ci panvici. Este mooozno olej, ale osobne mam Bosch taky priemer za 300e, a Boost nevyuzivam na bezne varenie. Ale tym netvrdim ze je to nepouzitelne, mozno su veci kde je boost dobry az nutny... Ale neviem o tom, ze by hrniec mal maximalnu indukciu.. podla mna kolko tam pustis, tolko tam bude.. Ale to je len moj nazor co som si prave utvoril :D Neviem si ani predsatvit siesty zmysel. On sice moze rozoznat hrniec, ale rozozona co je v nom? Napr moje obycajne tescoma hrnce (lacne), keby dam varit ryzu a dam to na stupnici od 1-9 na viac ako 4, tak s ryza pripali. Dnes som pripalil ryzu na stupni tri a pol (z tych 9). Neviem zarucit a podlozit svoju teoriu, ale podla mna je to tym, ze ten stupen zohrial dno viac nez je nutne a jednoducho sa ryza pripalila. Mozno keby to sleduje teplotu dna hrnca, tak to zreguluje same (inteligentne) na napriklad stupen dva a pol (z tych 9 stupnov) a ryza sa bez mojho dozoru dovari bez jednej jedinej pripaleniny. Tak to potom uz ano, potom by som taku vec bral a mal rad. Ale ci je tomu naozaj takto, to som z popisu na http://www.6-zmysel.sk/varne-dosky nevycital... Mozno nejake velmi drahe modely to uz maju... https://www.youtube.com/watch?v=x2jAF... alebo anglicky https://www.youtube.com/watch?v=JIDlM... nuz pride mi to ako marketing, ta 6th sense alebo siesty zmysel.. ak to robi jedine to, ze znizi vykon pri bodu varu, aby ho udrzal, tak nic moc, par negativnych recenzii aj tu: https://varne-dosky.heureka.sk/whirlp... Nehovorim, ze je to zla indukcia, vyzera byt dobra za dobru cenu. Je celkom flexibilna, lepsia nez moj bosch za 300e..Ale vyrobcovia vseobecne pouzivaju marketingove tahy ktore su dost odveci, ze o 20% uspora energie, atd. atd... ze 2L vyvrie za 4 minuty... To je len o vykone, ktory indukcia doda a hrnci aku ma tepelnu stratu, ci ma pokryvku alebo nema, aku ma hmotnost.. (dlhsie sa ohrieva hrniec s 3cm ocelovym dnom, ako 2mm tenky plechovy hrniec)... Cize vyhody by som bral s rezervou... Tu je ceske video https://www.youtube.com/watch?v=bC0GM... Ak sa ti paci, tak kup :) Ale varit to samo nebude :D Bohuzial... :D Ani Miele to nema tak, ako popisujes, napr na 129C https://www.miele.de/en/m/tempcontrol... Ale rozdelene do troch kategorii, 160C 200C a 220C Co moze byt celkom fajn, lebo osobne tazko odchadnem teplotu a obcas zohrejem olej viac nez treba... Avsak obavam sa, ze na ryzu je aj tych 160C privela :D ale nato to ani nie je urcene, to bude asi tym.. Ale veru neviem, ci som odpovedal na to, co si sa pytal :) Osobne som siesty zmysel, ani whirpool nikdy nevidel, takze pisem len tak teoreticky... K poslednej otazke, na mojom bosch sa dotyovy ovlada dobre, obcas ale nereaguje, obcas reaguje na dlhsi dotyk a obcas reaguje napr na alobal, alebo polozenu mokru handru.. Avsak velmi na vyber nemas... V zasade podla mna reaguje dobre, otazne je, na co si zvyknuty a ako si zvyknes.. ovladanie vykonu je tam podla nejakej stupnice, osobne mam len plus a minus, to neodporucam, stupnicu som nemal, ale bude to asi o dost lepsie nez + a - co mam ja...
Odpovedať
@lezakhynek @dusantt co myslis tym maximalna indukcia hrnca ? Inak booster ja vyuzivam casto ked neico ohrievam a potrebujem to rychlo. AK sa jedna o nieco co moze prihoriet tak miesam ale mam to ohriete k jedeniu za 20 sekund. ANo treba na to davat pozor pokial sa tym neohrieva len voda. Ryzu zalejem vriacou vodou a necham dovarit na stupni 2 ...nikdy ryza neprihorela. Proste to chce nejaku prax ale tu je potrebne mat na vsetko. Cos a tyka ovladania podstatne je aby mala kazda zona svoje vlastne ovladanie + a - alebo kazda svoj vlastny bezec ako maju AEG a Electrolux je to praktickejsie. Mal som tlacitka aj bezec a vyhovovali mi obe. AEG co som mal mala asi najelsie ovladanie +/- lebo som mohol mat ruky aj od masti a reagovalo skvele.
Odpovedať
@lezakhynek mne predvcerom prisla tato https://www.vstavanespotrebice.sk/p25... Ale este nieje nahodena. Ma to vraj aj 6 zmysel.. Tak po nahodeni dam info. :-)
Odpovedať
@megdesign to ma kolko zon? co otvaras restiku? :D inak strasne sa nudim pri "sporaku" ked robim palacinky, kym sa jedna urobi, nemam viac panvic aby som robil 2-3 naraz, to by bola sranda, ale s 10A toho asi vela neurobim :) a ked som videl to co si poslal :D na co je vlastne ta najvacsia zona? tam sa da varit na plechu z rury ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@medvidek jasom dostal pred dvomi rokmi sadu hrncov od sestry, bol to jej svadobný dar, sada stala 600 Kčs ;-) ;-) kúpená V roku 1986. A som max spokojný. :-) :-) :-)
Odpovedať
@dusantt presne tak. Plech z rury. Gril. Nas je vela. :-)
Odpovedať
@megdesign jaaj, no jasne... ono neznasam varit na malo porcii, aj ked varime kazdy den po robote... lebo ako chlap mam rad navarit masivne vela a jest a jest a jest... ale nie vzyd sa dari, neni cas... ale inak ked sa nad tym zamyslam, ale to nie je kritika, skor taka otazka na zamyslenie :D nie je lepsie ist grilovat na dvor na realnom ohni, nez na indukcii? :D alebo je ta induckia napr zdravsia voci ohnu ? :) ale tak, aspon menej cistenia potom :)
Odpovedať
@megdesign Paradna x-)
Odpovedať
@megdesign tam rozhajcujes aj dekel od kanala :-D
Odpovedať
@pacho74 no ja si chcem kúpiť varnú dosku. No a nechcem len taku obyčajnu. Je sv et digitálnych technologi. Tie s lcd displeom som už zavrhol cena je tam cez 1300€ ale videl som na youtube take 600€ s detekciou hrnca. Položiš hrniec hocikde a ona automaticky zapne tie zony na ktorých je hrniec a aj nadstaví maximalny stupeň; ,povedzme , že na prvej.zóne 3 a na druhej zóne 18. Potom to len potvrdiš tam kde je vačsia časť hrnca sa dá zapnúť aj P - jet-boost. . No a ten výkon do panvice ma zaujima. Doma mam len tu halónovú čo svieti na červeno, . Nie indukčnú, ale infra ci ako sa to volá. Vždy začínam 9 sthupni. Keď vyrážam na panvici tak z 9 to ani neprepnem nižšie. To jedine keď sa polievka dlho varí tak na 3 alebo 4. Preto tu vyrobcovia pisu, že dokážu sustredit vykon az 4200W do jedneho hrnca, alebo ako píšete vy uvariť 4 litre vody za menej ako 2 min. No a chcem to tak zapnem dosku položím hrniec ona nsama nadstavi ktora zona to je a maximalny vykon. Ja to len potvrdím a varím. Potom keď vrie alebo sa už vypráža stiahnem výkon. . Idem popozerať odkazy.
Odpovedať
@megdesign no a mate ju doma ? je to síce skoro 800€ no je to bosh tak dobre. 7.4 kW. Niektore whirpoolky maju aj 8 kW tu vie sustredit vykon 3, 7 kW so jednen zóny. Tak skoro ako plynová by mohla variť. 4kW plynového ohňa budu asi tak isto ako 3, 7 kW indukcie. . Len keby mi mal kto o nej povedať. Skusenosti. Ďakujem.za typ.
Odpovedať
@dusantt no aj tie palacinky. Ja mam tu čo svieti infra . Palacinky robím na dvoch panviciach obe platne na 9 a na menšej ešte ako tak sa pečú, :-( ale na tej večšej panvici dlho. To aj 2 x nalejem na tú menšiu a na vačšej len obraciam. Nanič to je .,;sa nejdem dopiect. Na plyne oveľa rychlejšie. Preto hľadám takú indukčnú čo dobre hreje.
Odpovedať
@lezakhynek to nebude výkon udávaš porovnateľný no indukcia má 2x vyššiu účinnosť do hrnca ,ohreje preto obsah v hrnci rýchlejšie, od plynu sa viac ohrieva miestnosť no nevyužiješ to teplo všetko , horením plynu sa spotrebúva kyslík vytvára CO2 a musíš vetrať ak máš sklokeramiku ktorá svieti na platni je to činný ohrev špirálou,nie indukčná cievka
Odpovedať
@dusantt keď budem mat kusok času popozerám tvoje linky a ešte sa ta popýtam. Ďakujem
Odpovedať
@lezakhynek neviem čo si konkrétne videl,lenže ak chceš takú indukciu na ktorú môžeš položiť hrniec na ktorékoľvek miesto na platni , musí mať viac cievok a tá je cenovo inde i 3000 Eur, to čo spomínaš ty môžeš položiť väčší hrniec na dve zony
Odpovedať
@dusantt keby len čistenia , grilovať môžeš len na horúcej pahrebe na žeravých uhlíkoch , nie na plameňoch tam to len horí, ináč sa priotráviš od splodín
Odpovedať
@duzu Áno ja to beriem . Len nemam kde v reále sa opýtať. Predavač v obchode mi nevie nič povedať a kým načerpám nieco z netu tak mi to bude dlho trvať. Preto sa pýtam tu. No a.ceny indukčnych dosiek klesaju . No a vyrobcova , ktory si chcu udržat cenu musia dať do ovladania niečo Ja som sa velmi zameral na whirpoolku a možno aj zle som urobil. . Keď je toho také kvantum.. lenzetento rok musime urobit kychynu stoj čo stoj a spotrebiče potrebujem ako prv5e mat doma .
Odpovedať
Dobrý den, já jsem do nového domečku koupila tu nejlevnější indukční desku AMICA DI 6001 TU. Máme ji dva roky a je to super věc. Mnohem rychleji se vše uvaří. Je to teda velká rychlost. Občas si musím připravit ingredience dopředu, aby se to vůbec stíhalo - krájet během vaření skoro nejde. Z mě: nezáleží na ceně. Mám obyčejná dotyková tlačítka a dá se vařit super. Jen to nádobí, ale vytáhnout se staré hrnce po babičce a jede se dál.
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt Ahoj :) varis na indukcii?,, mam jednu otazku :) ked das na plochu tanier s polievkou a do polievky das nieco vodive, nejaky plech,, zohreje sa polievka? priamo v tanieri?
Odpovedať
@lezakhynek za 600 eur to co opisujes nekupis . Tak prepracovane to robi len Gaggenau ato je cena od 3000 vyssie .
Odpovedať
@jblaze ano da sa to . Urobil som pre teba video . Nedal som ale zovriet lebo nechem testovat odolnost taniera :-D https://youtu.be/qdC84SdydvU Niektore dosku su ale citlive na vzdialenost kovu od zony a hned hodia chybu AEG a Electrolux to hravo zvladaju .
Odpovedať
Profilova fotka
@pacho74 noo parada ide mi o absenciu mikrovlnky ;) diky ;)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?