Indukčné dosky - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Přemýšlím o koupi indukční varné desky do nového bytečku. Vím, že je k vaření třeba spešl nádobí a o to mi ani tak moc nejde. Spíš jsem se dočetla, že indukce při vaření vydávají divný pískavý zvuk. Budeme mít obývák spojený s kuchyní, takže si to neumím představit. Máte někdo s indukcí zkušenost? Díky
Odpovedať
@dusantt mám ovládání jako je fotka výše, takže to fakt netrvá dýl jak kolečkem :-D 17 stupňů + boost a všechhno na jeden klik, jak je potřeba 8-)
Odpovedať
@dusantt Ja mam Neffku s kolieskom a je uzasna, objavila som ju uplnou nahodou kvoli niecomu inemu a to koliesko som brala ako bonus. Inu by som uz ale nechcela, clovek si na to velmi rychlo zvykne. Kupovala som ju cez ebay, ku koncu roka idu ceny modelov prudko nadol, na Slovensku su fakt za sialene ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt plus a minus je k prdu, to chapu tvou frustraci. lepsi desky maji tenhle slider a jeste lepe - maji slider pro kazdou plotynku zvlast. treba takto http://www.electrolux.cz/siteassets/c... pak je to super rychle....
Odpovedať
Profilova fotka
@jumpmans @dusantt presne toto mam
Odpovedať
Zaujimave problemy s ovladanim. Mi sme kupili Philco myslim stala 680€ a nieje žiaden problem. Vykonove stupne sa daju meniť v zlomku sekundy.
Odpovedať
Prosim vas, zaujima ma, ci vyuzivate najmensiu varnu zonu s priemerom 145 mm. U niektorych indukcii som napr. videla najmensiu varnu zonu s priemerom 180 mm. Vacsinou pouzivam panvice, hrnce s priemerom 20 mm. Oplati sa kupit varnu dosku s tak malou varnou zonou? Resp. ako to funguje v praxi, ked pouzijem hrniec s cca 20-30 mm priemerom vacsim ako je varna zona? Dakujem za vyjadrenia.
Odpovedať
@dusantt tipujem to na zly vyber dosky. Ked si kupoval trebalo zajst sem a nestalo by sa ti to ;-) Tie co maju slidre pre kazdu zonu zvlast ovladas rychlejsie ako koleckom. Inak takto ... ja mam uz druhu vlastnu indukciu a v rodine mame dalsie dve take mam natestovane habadej. Pred tym som mal AEG kde neboli tie slidre a musel som tukat +/- ale islo to velmi rychlo lebo kazda sa dala ovladat samostatne. Mastne, spinave, mokre ruky bolo jej to jedno ovladanie fungovalo. Teraz mam Electrolux kde mam slidre a musim mat ciste suche ruky lebo inak blbne. Staci ze pretriem ovladanie vlhkou handrou a uz pipa ako keby na nej bolo nieco polozene. Rodicia maju v podstate ten isty Electrolux co ja len trosku starsi model ale nie je v nich rozdiel a tam tiez nie je problem s ovladanimak suj aj mokre ruky. Proste vyrobcovia si model od modelu alebo mozno aj kus od kusu nedavaju zalezat na kalibracii a vsade je to ovladanie inak senzitivne.
Odpovedať
@deni44 neviem kolko mm ma ta mala co mam, ale davam na nu maly hrniec, napr 2 porcie ryze... hrniec co ma asi 14cm... mozno mierne menej, ale ta doska ma potom o 2cm minimalne viac z kazdej strany cize mozno to je 16-18cm... pokial to ten hrniec chyti, tak da sa... a niekedy tam dam aj obrovsky hrniec, ked chcem extra malo vykonu, napr polievka... vacsi hrniecn a varnu zonu nie je problem, lebo ono to musi chytit ten kov magneticky, cize ak chyti len polovicu hrncu (resp stred),tak funguje. horsie je, ak je hrniec mensi ako varna zona, to nechyti (napr 14cm hrniec na 24cm zone)
Odpovedať
@dusantt dakujem za info
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@dusantt aha https://varne-dosky.heureka.sk/f:5067...
Odpovedať
Mam indukcku, ale radsej som mal kupit kombinovanu indukcka 2 plotnicky a dve sklokeramicka. Pretoze vsetky hrnce, panvy su vyrazne drahsie. Ked som aj kupil v akcii v Lidli alebo Kauflande indukcnu panvicu, tak nefungovala na indukcke. A zavaraci hrniec mam obycajny, takze ho nemozem pouzit. Dalej napr. maly hrncek na mlieko nepredavaju na indukcku. Indukcka je super kvoli rychlosti varenia, ale radsej kombinovanu dosku podla mna.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@palosi co to je za nesmysl? nádobí je už taky za pár korun a i malej rendlíček na 250ml máme na indukci a no problem, tescoma má všechno...
Odpovedať
@palosi na indukcii idú i obyčajné staré plecháče, sú drahé?
Odpovedať
Máme indukci a nádobí z Ikey a stálo pár korun a jsem spokojená, mají různé rozměry nádobí od mini rendlíků až po velké hrnce.
Odpovedať
@palosi ten zavaraci hrniec mate urcite stary pozinkovany plechac . Ak ano tak na indukcii musi fungovat. Treba vyskusat. Tak isto vsetky zmaltovane riady na indukcii funguju takze aj smaltovany maly hrncek bude. Jedine ze by mala indukcia problem s moc malym priemerom dna ale to je uz zalezi od typu indukcie. Berhof, Tescoma, HK co. aj cele sady hrncov od Steinbachu funguju bez problemov . Keramicke teflonove panvice ao Tefalu ale aj od inych lacnejsich vyrobcov funguju a mas ich dozivotne lebo indukcia tich neznici a aj po rokoch vyzeraju ako nove.
Odpovedať
Dobrý deň, uvažujem nad zmenou spôsobu varenia. Chcela by som prejsť z plynu na indukciu. Hlavne ma zaujíma cenový rozdiel v nákladoch na energiu oproti plynu. Varím obden. Cca o koľko percent sa mi navýšia náklady na energie. (Viem,že je to individuálne, ale zaujímajú ma Vaše skúsenosti, aby som predišla tomu, že mi príde nedoplatok za energie 500 € a radšej si dám mesačne navýšiť platby. Ďakujem, potešia má vaše rady a tipy, prip. na čo by som nemala zabudnúť pri kúpe, prip. mi odporúčate nejaký konkrétny model.
Odpovedať
@mikavo elektrika stoji raz tak ako plyn cca ale su tam asi mesnie straty tazke rataj par korun navyse, v podstatre nemeratelne
Odpovedať
Profilova fotka
@asistent chcem sa spytat aka je to z acka hrncov z tej ikey.mame totizto problem z varnou doskou uz treti krat idd na opravu a dnes sme sa dozvedeli ze to bude asi kvoki hrncom. Tie mam znacku tescoma a zevraj oni mi kazia indukciu.
Odpovedať
@veronikaa1610 hrnce kazia indukciu? Na kazdom by si mala mat ikonu ci je vhodny na indukciu, alebo skus magnetom na dne hrnca. Mne uz odisli dve indukcie a pochybujem, ze to bolo koli hrncom.vzdy to bolo po skonceni zaruky.
Odpovedať
Profilova fotka
No ide o to ze mam origos na indukciu hrnce celu sadu a neboli velmi lacne..a dnes opravar nam povedal ze niekedy sa stava ze ked hrniec nesedi celym dnom dobre na plotinku tak ju moze pocase odpalit. A uz mi raz odiala lava strana a raz prava a vcera znova prava strana a ked to zapnem tak mi to hned vyjodi aj poistky. Uplne prava strana odisla. A povedal ze tescoma su najhoraie hrnce na indukciu a asi treba kupit ine.
Odpovedať
@veronikaa1610 Značka nevím, to je asi vše jednotná značka v Ikeii, ale vím že sada 4 hrnců s poklicemi stála 799kč, pak jsem si ještě nadrobno nějkaé malé rendlíky tam koupili a super i v myčce se dají mýt, protože ně všecky hrnce na indukci se mohou mýt v myčce a já chtěla, jedině aby je šlo mýt v myčce.
Odpovedať
@veronikaa1610 tak to by ma zaujimalo ako moze hrniec odpalit indukciu ??? Opravar asi nema rozmune vysvetlenie tak to hodil na hrnce. Tescoma su uplne v pohode hrnce na indukciu kopec ludi to na diskusii na nich vari bez problemov . Vedela by si mi napisat presny typ indukcnej dosky ? Ako mate dosku zapojenu ? 230V alebo 400V Dakujem @mikavo ziadne navysenie ee nebudes mat. Nasa domacnost 2 klimaticazie indukcia susicka pracka chladnicka s mrazakom TV ide kazdy den aspon 6 hodin PC ide aj 18 hodin denne kedze na nom pracujem. Mesacne ucty za EE mame 38 eur a ziadne nedoplatky. Len aby si bola v obraze tak v rodinom dome kde sa kuri plynom bol rozdiel len pri vareni plyn vs indukcia 5 eur v prospech plynu rocne ! Takze smelo do indukcia na uctoch si to ani nevsimnes a este usetris na plyne ak mas plyn len na varenie .
Odpovedať
Profilova fotka
No ja mam indukciu znacky Beko HII 64501T a ako je zapojena neviem presne to by muz vedel. Ale je nieco asi pravda lebo dokupovala som si aj nejake hrnceky s mag.dnom a napr.dobre nrjdu na indukcii..maju kryve dno. Takze ja teraz neviem co robit.
Odpovedať
Veronika ak vam to vyhafzuje aj poistky, tak moze byt aj inde problem.. ci to je dobre zapojene, aj elektrina urobena.. ci to stiha.. Mikavo, nebudete to ani citit. Iba tie pludy co to ma :)
Odpovedať
Profilova fotka
@pralinka86 no ja normalne indukciu zapnem ale len lava strana mi ide ale ta prava vobec. A ako sa pokazila tak pokazde vyhodila poistky ale po chvilke ale vcera ta prava strana hned to vyhodi. Aj s elektrikarom sme volali..riesime to a uz nam to ide na nervy. Podla mna ta indukcia je zla.
Odpovedať
@veronikaa1610 Uz len ta turecka znacka vyrabana v rumunsku sveci ze to je smejd na 1 rok. Treba to vyhodit a kupit indukciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx hmm ale ja ju pouzivam od aprila takze ani rok to neni s uz treti krat pokazena. Aj ja myslim ze kupit novu indukciu.
Odpovedať
@veronikaa1610 no proste Beko ... za tu cenu ste mohli mat kvalitnu a lepsiu Electrolux alebo aj inu znacku. Co je to krive dno ? Podla mna hrnce co maju sendvicove dno nemozui mat dno krive ved to by sa muselo roztavit aby sa skrivilo. Krive dna maju hlinikove a plechove hrnce ale ale sendvic velmi ojedinele. Muselo by sa s nimi velmi hrubo zaobchadzat. A este jedna vec Indukcii mierne krive dno nevadi a ak jej to vadi tak sa ani nezapne lebo nedetekuje dostatocne velku plochu a vyhodi chybu. Na mojej AEG som mohol varit aj tak ze som mal hrniec 1cm nad povrchom a este hrniec normalne fungoval. Testoval som to kvoli tomuto foru. ;-) Proste to Beko mozete hodit rovno do kosa. Vyhadzuje to hned ako ju zapnete alebo az ked tam polozite hrniec ? Inak 3x reklamovana to uz je na vymenu alebo vratenie EUR nie opravovat ak sa nemyslim tak je to v zakone. Pytajte vratenie a potom vam tu nieco dobre vyberieme . :)
Odpovedať
Profilova fotka
@pacho74 toto uz je tretia reklamacia. Takze musia ju opravit a ked sa pokazi potom ux mam natok. O tom uz vieme. No a ja zapnem indukciu a na lavej strane dve plotinky idu a ked pravu zapnem aj d hrncom uz tak hned vyhodi poistku.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?