Indukčná varná doska na 380 V– vaše odporúčanie.

Čaute. Zaujímalo by ma pre aký model indukčnej varnej dosky ste sa rozhodli a s odstupom času aké sú vaše skúsenosti (výkon, poruchovosť, spokojnosť, servis...) A ešte by ma zaujímalo aká funkcionalita na indukčnej varnej doske vám uľahčuje život (napr. 6sty zmysel, nastavenie teploty na topenie masla a čokolády, rýchly ohrev, kombinácia plôch na varenie, tlačidlo na zvýšený výkon atď.) Ďakujem za rady a postrehy. Ľubo
Odpovedať
Mame Moru presne typ neviem ake spokojnost. Tie funkcie co pises ani neviem ze indukcne dosky maju,ono to bude asi ako s mikrovlnkou,kupis ruru so 100 funkciami ale aj tak vzdy len strcis tanier a natukas 2min
Odpovedať
@topsprezent1 Ja mam teraz indukciu Whirlpool najdrahsiu od nich a to je strasne citlive. Neviem ako je to s inymi znackami ale nabuduce si dam asi elektricku varnu dosku, na nu som mohla dat hocijaky hrniec a nebola tak citliva.
Odpovedať
@klara321 A čo je citlivé?
Odpovedať
@ruren napr. ovladaci panel, staci ze sa ho dotkne nejaky kuchynsky nastroj alebo je tam kvapka vody a hned to vypne celu dosku, elektricka to nerobila. Tiez musim casto riadne drhnut spodky panvic a hrncov, lebo mi potom bud hlasi nejaku chybu elebo nedetekuje hrniec, ale to je asi logicke. A neviem preco, ale ked napr. smazim na panvici, tak to nie je rovnomerne, najskor sa jedlo usmazi v strede, co je divne, pritom mam kvalitne panvice na indukciu tefal, zda sa mi ze pri elektrickej som taky problem nemala., tam to teplo bolo rozlozene rovnomernejsie. Jedina vyhoda je, ze sa rychlejsie zacne varit voda. A indukcna doska za prevadzky bzuci, co je normalne a mne to trocha vadi.
Odpovedať
@klara321 Nuž mi máme Philco, ale so žiadnymi takými problémami ako si opísala som sa pri nej nestretol. A panvice používame keramické od Delimano
Odpovedať
Profilova fotka
@topsprezent1 mala som Miele a teraz mam Siemens, je lepsia. Nebzuci, miele strasne bzucala, aj ked sa. I zdala trosku rychlejsia. Miele mi prehrievala suflik pod nou- varesky naberacky boli horuce, Siemens nie, Siemens mam taku, ze na hoaciktorom mieste moze byt hrniec..
Odpovedať
@virnik27 Miele nie su urcite take spickove aby stalu 1000 eur a viac . Cele je to len o napise Miele a nie je na nich nic vinimocne len mozes susedom hovorit ze mas Miele. Ma saj dosky na 400V a myslim si ze prave Bosh ma v navode az 3 druhy zapojenia a to 1X230 2x230 a 400V ale ani zaboha sme neprisli na to aku vyhodu poskytuje zapojenie 400V ked to ma len 2 generatory . :-D @klara321 uz len z principu nemoze obycajne elektricka doska zohrievat rovnomernejsie. Problem bude asi vo velkosti a materialu panvice.
Odpovedať
@ruren No ja mam asi blbu znacku, panvice mam kvalitne, najdrahsie od Tefalu.
Odpovedať
@klara321 Skor máte vadnú dosku ... Whirpool indukčku som mal pred tým, mám ju aj teraz ... IKEA ju predáva pod svojou značkou ... Takéto problémy nemáme ... Jedine, že máte na panvici centimeter bordelu, to by som možno pochopil :D @topsprezent1 Fukncie sú na dve veci, ako bolo spomenuté, je to pekné, možno to aj chvíľu budeš používať, ale tam niekde to končí ... Pre mňa je najväčšie plus len BOOSTER (na každej zóne) a širšia verzi varnej dosky ... Máme tuší 76 CM ... Konečne si nezavadziame medzi veľkými hrncami a panvicami ... Máme aj spojenú zónu, pre nejaký väčší pekáč, ale nemám to takmer na čo využiť, takže by som sa bez toho zaobišiel ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@bambula626 ako dlho ti vydržala miele indukčná doska? ktorú konkrétny typ od siemensu máš teraz? vdaka za odpoved:)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?