Indukcna doska napatie 220-240

Dobry den, chcem sa opytat,ci mate niekto skusenost s indukcnou doskou tak maleho napatia a ci ste spokojni. Rozmyslam nad elektroluxom EHH4654HFK .Potesi kazda rada,vdaka.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Ide na 2 fazy, treba 400 V privod alebo 2 x 230V privody , inak nebudete moct vyuzivat vsetky 4 platne sucasne.
Odpovedať
7,4 kW na 230V... To je 32A na jednu fázu. Keď indukčnú dosku, tak určite najprv 400V prívod do kuchyne.
Odpovedať
@pksoo ano,tak mi bolo povedane,ze staci na jednu fazu zapnut (mame stare rozvody),ale teda nebudem moct varit na 4 platniach naraz.Co ale asi nebudem,najviac varim na troch...Takze mate ju niekto aj realne doma??Rada by som mala indukciu,ale ked to nepojde,dame plynovu varnu dosku....
Odpovedať
@dedo758 no,to je prave u nas nemozne,rozvody mame stare,tak sme to chceli riesit takto...
Odpovedať
Pri zapojení na jednu fázu sa bude dať používať tak jedna zóna, na nižší výkon s odretými ušami dve...
Odpovedať
Profilova fotka
@zyza mame podobnu elektrolux ale kupovanu v Ikea. 3 platne na 230 nedate, bude to pravdepodobne vyhadzovat istic, teda zalezi na akom vykone to budete mat zapnute. Ak mate starucke rozvody mozno ani to nie, niekedy sa davali 10 A istice na zasuvky a 6 A na svetla, cize aj toto treba preverit. 16 A = 3kW
Odpovedať
@pksoo vdaka,tak si to teda este preverim,skoda,uz som sa sla tesit,ze namiesto plynu bude indukcna...
Odpovedať
@virnik27 nestraš hliník nie je horľavý , no treba mu venovať častejšie prehliadky, skôr oxiduje , mäkne, ak nie je zalisovaný, kontrolovať hlavne zásuvky a vypínače, i medené vodiče sa musia kontrolovať, len kto robí pravidelnú prehliadku každá indukcia ide na 230V, čo sa týka el zapojenia, rozdiel je len vo výkone na 1 16A istič samostatne môže byť max 3680 W, tak na polovičnú je to akurát, v čase pokiaľ ide na plný výkon, to je vždy len zo začiatku , napr. pokiaľ zovrie ostatok času pri varení ide na oveľa nižší výkon , stačí len doplňať stratu energie, napr v tlakovom hrnci minimálne
Odpovedať
@zyza Ja mam elektriku spravenu na tri fazy a kupila som si zlu indukciu (aspon si myslim, ze je to tak). :-D Ale normalne ficim na 4 platniach, len maximalny vykon naraz ide dat iba na dvoch. Bezne varim na 2-3ke na troch platniach a na jednej vysmazam na 6-ke. Ziadny problem nemam. Tiez mam electrolux. Electrolux EHH 46340 FK - 259 €
Odpovedať
@fuska prečo si myslíš že je zlá? má nízky výkon, nedosiahne sa max teplota podľa parametrov?nejde regulácia?zistila si si max výkon každej platni?
Odpovedať
@duzu Zlu som myslela preto, lebo som kupila na jednu fazu a mohla som na tri. Inak som spokojna, staci mi to bohato. Mozno ta trojfazova este rychlejsie zovrie, neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zyza Predpokladam ze ste v panelaku a mate stare rozvody s jednofazovym pripojenim. Nechcete zbytocne platit za plynomer, alebo sa mylim ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pksoo ano,presne tak,len co sa tyka plynu a indukcnej-tak ju chceme hlavne koli tomu,ze je lepsia udrzba ako stale cistit mriezky+ziskam suflik(zasuvku) v kuchynskej linke pod nou.Ked dam plynovu dosku,tak ten suplik musi byt koli bezpecnosti zapecateny...
Odpovedať
@zyza naco nova tema na to iste ? http://www.modrastrecha.sk/forum/kuch...
Odpovedať
Profilova fotka
@zyza A nechcete skusit este pred tym ako hodite flintu do zita oslovit distributora el.energie poziadat o 3faz ? Ked idete rekonstruovat linku, rozvody za nou by som aj tak vymenil, predsa len dnes je viac spotrebicov ako niekedy, cize to budete mat v suchu. Nie je to az taka narocna uprava.
Odpovedať
@fuska ziadna indukcia nie je na tri fazy ;-) a ziadnu 7400 W indukciu nepustis na plny vykon vsetky zony. Power ti dovoli vzdy max na dvoch aj to jeden na pravej strane a jeden na lavej strane. Mas dosku max na 7400 W. Keby sa dali pustit boostre naraz na vsetkych tak by to bol maximalny vykon 11800 W a to by tvoje rozvody asi neuniesli . Dosku mas zapojeny riadne na dve fazy z trojfazoveho privodu. Vsetko je OK dosku mas dobru neboj. ;-)
Odpovedať
@pksoo nechat si rozburat cely byt?podla mna to je narocne,aj financne...
Odpovedať
@pacho74 Fakt? :-D Ja som bola cely cas v tom, ze som kupila blbu... Tak preco su tie 400 voltove ovela drahsie ako tie na 220, ci kolko? Ale potesil si ma, velmi. :-)
Odpovedať
@virnik27 "blbé kontakty" môžu byť s každého materiálu neexistujú žiadne spoľahlivé , len jedny viac a iné menej
Odpovedať
Este mozte vyuzit jednu fazu, ale zmenit istic na 20A namiesto povodnej 16A, ak dalsi istic v rade je vyssi (u nas v Petrzalke je 25A).
Odpovedať
Profilova fotka
@zyza Nie cely byt, iba 2 kable do kuchyne v liste nad vchodovymi dverami a cez toaletu, jeden 5 zilovy na 400V jeden 3 zlovy na zasuvky. Bez vymeny isticov to aj tak nepojde a pripojenie na 400 V je len diera do stupacky mimo bytu. Teda ak to mate riesene ako 90 % panelakov, neviem, nevidel som.
Odpovedať
projekčne sporak akoby 3kw ved všetky platne nejdu naraz aj ked sa zapnute takze 4 -ka hlina je ok
Odpovedať
prosím vás chcem si kúpiť jednoplatničku indukčnú,a chcem na tom variť príklad polievku,ale hrniec budem mať cca 15 litrový,podľa mňa ten hrniec bude presahovať indukciu teda bude akoby mimo nej,má význam si ju kúpiť?bude sa to tam variť,či?dík
Odpovedať
@marta2610 prenosna jednoplatnicka z lidla za 29,90€ ja na nej varim aj v 20l hrnci kapustnicu.. presah hrnca nevadi hlavne aby ovladanie.nezakrýval. nasa ide uz 5 rokov
Odpovedať
@jano2007 píšeš o indukčnej?dík.
Odpovedať
@marta2610 ano do temy o indukcii pisem o indukcii
Odpovedať
@jano2007 ...indukčka ale iste vzdychá ak na ňa navalíš 20l hrniec+ kapustnicu...aby sa raz nerozpadla od váhy...máš ju podopretú zospodu??? :-D :-D :-D
Odpovedať
@technik007 idem si kúpiť,budem ju mať doslova na terase,akoby na zemi ,jasné niečo dáme pod ňu,ale čo?
Odpovedať
@marta2610 Ja som myslel, váhu / hrniec+obsah/ ktorá pôsobí na imdukčku..Je to len predsa plast a môže sa Ti stať že plast povolí a hrniec padne z indukčnej dosky... Ak to budeš mať na terase, tak je dobré ak pod veľký hrniec dáš okrúhlu podložku /kraje medzi tehly/ a potom priložíš indukčku...Skrátka tak vypodložiť aby si nemala hlavnú záťaž na indukčke... ;-)
Odpovedať
@technik007 hehe :-) podopreta je stolikom z ikey tym lacnym z pqpundekla x-) ale fakt za tych 30€ je to ozaj parada mam ju v letnej kuchyni ked bude zase akcia v lidly kupim este jednu
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?