Dvierka na vstavanú chladničk

Zdravím,je možné kúpiť dvierka na vstavanú chladničku aby bola ako klasická?Prípadne je to možné nejak vymyslieťC?Na pohľad vidieť pánty a nie sú tam rúčky.Chladničku sme dostali. https://www.atria.sk/teka-ci-342/
Odpovedať
Profilova fotka
Kazda vstavana chladnicka sa.montuje do skrinky a montaz dvierok je dvoma sposobmi zavislymi od typu chladnicky. 1.sposob je ze dvierka drzia na pantoch na korpise skrinky a k chladnicke.su primontovane plastovymi klzakmi. 2.sposob je ze dvierka sa montuju priamo na dvierka.chladnicky kovovou platformou. Paradox je ze sa to da zistit az po odbaleni chladnicky ... nespomina sa to vobec vo vlastnostiach spotrebica.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr prosim, je to velka nevyhoda, ten vami spominany 2.sposob? prave nam montuju linku a zistili po odbaleni, ze na chladnicke je prave ten 2.sposob a radia mi vratit ju a kupit inu... ale to je na nervy toto... ako to funguje pri tom druhom sposobe? vedla chladnicky bude aj vysoka potravinova skrina a mozno nebudu pekne sediet tie dvierka? alebo co?
Odpovedať
Profilova fotka
@saskah7 obe su dobre dokonca si dovolim tvrdit ze 2ka sa lepsie montuje. Co sa tyka licovania dveri nemoze byt problem pokial je vsetko v rovine na pantoch sa dnes daju robit divy tak nech chlapci pekne montuju.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@saskah7 obe su dobre dokonca si dovolim tvrdit …
@wolodymyr zdravim , mame novu vstavanu chladnicku a mam pocit,ze dvierka nedoliehaju.. pri otvarani nekladu ziadny odpor ,take to vcucnutie tam necitit a pri zatvarani to iste,mam pocit,ze otvaram oba skrinku kuchynsku a nie chladnicku. Akoby nedoliehali. Premerala som ram po kraj korpusu 4cm, dvierka po koniec tesnenia 3,5cm.... aj sa mi dost zraza v nej voda,mavam az mokre police orosene, pritom sa zadnej steny nedotykaju.. Ma signalizaciu otvorenia dvierok, ale to asi pisti az ked je otvorena riadne... potom piska... Vlastne chvilu piskala akoby stale, vypli a zapli sme ju a uz nepiska...ale to sme mysleli ,ze zblbla ,ked som ju mala dlho otvorenu a nakladala do nej veci. Ako zistim,ci je uplne zatvorena? Vidiet to nevidno
Odpovedať
Profilova fotka
Foto upevnenia dvierok
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Foto upevnenia dvierok
@katrin21 Dvere sa nesmu dotykat korpusu. Mala by tam byt 1az2 mm medzierka vtedy tesnenie poiadne dolahne. V navode by mala byt miera ako hlboko by chladnocka mala byt. Niektore typy maju skrabku s vyrezom ktory je na urcenie hlbky zabudovania. Premeraj ako hlboko je uplne hore naboku lebo podla plechu vyzera ze je to ok ale dolu moze byt hlbsie a uz to potom prieci.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@katrin21 Dvere sa nesmu dotykat korpusu. Mala b…
@wolodymyr bol tu stolar, mame ten 2.typ co si popisal vraj..a teda urcite to nedliehalo,hoci hore ta lista licovala s korpusom ( hlbka), ten podtlak sa nerobil... nemal moc casu, hral sa s tym, len musel odist a teraz to je tak ze zas tie dvierka ledva otvorim,co ich tak vcucne... akoze vazne az ma prsty boli od uchytky.... Ako zistime ten spravny pritlak?🤦‍♀️ chcelo by to nieco medzi tym, asi zas len hrat sa s tym, lebo merat to moc nejde... ze?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@katrin21 Dvere sa nesmu dotykat korpusu. Mala b…
@wolodymyr teraz ktore dvere sa nesmu dotykat korpusu? Asi nerozumiem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katrin21:

@wolodymyr teraz ktore dvere sa nesmu dotykat kor…
@katrin21 nábytkové dvierka sa nesmú dotýkať korpusu. Vtedy sú chladničkové dvere správne zatvorené. Ano, magnetické tesnenie na chladničke dokáže klásť riadny odpor, tým pádom sa to otvára trochu ťažšie, hlavne ak sú na dvierkach také úchytky, ktoré nevieš riadne chytiť.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od prirodokochac:

@katrin21 nábytkové dvierka sa nesmú dotýkať korp…
@prirodokochac uchytky mame taketo.. hm..no,ci sa dotykaju dvierka korupsu veru naviem .. nabytkove dvierka nabytkoveho korpusu..zhora fotene je to takto nad chladnickou...
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 skus dat uchytku zvislo. Ja mam vsetky uchytky vodorovne, ale na chladnicke zvislo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katrin21:

@prirodokochac uchytky mame taketo.. hm..no,ci sa…
@katrin21 podla fotky by to malo byť dobre.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katrin21:

@wolodymyr teraz ktore dvere sa nesmu dotykat kor…
@katrin21 ako citamm uz ti bolo odpovedane. Korpus a drevenne dvierka musi byt fuga vtedy dosadnu dvere chladnicky tak ako treba. Pricuc sa stelovat neda iba ak kratkou dobou otvorenia chladnicky nech sa nenaplni teplym vzduchom. Inak Samsung to ma uz poriesene odtlacacom tesnenia ked otvaras dvere. Uchytka co mas je tak ze iba pekna inak neprakticka no oblubena 😀 a podla mna ani zvislo nepomoze lebo ziskas o 5cm vacsiu paku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@katrin21 skus dat uchytku zvislo. Ja mam vsetky …
@lenkito10 Ona ma uchytku frezovanu do hramy kdezto ty mas skrutkovanu zozadu.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr nech ma, a nech si prida jednu zvislo. S akym prichytenim, to najde pri hladani. Lepsie ako si oskierat nechty 20x denne. Ale to uz jej mohol navrhovatel/zhotovatel kuchyne povedat, ze taketo spodne vycentrovane otvaranie je tazke.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@katrin21 skus dat uchytku zvislo. Ja mam vsetky …
@lenkito10 je to monoklimaticka chladnicka, a zvislo ju tam mat by bolo fest divne...hmmm. a prehodit ju nemozem suchala by o ruru, tam nie je 3mm alebo kolko priestor a uchytky su zafrezovane do zvierok, nie zasrobovane len tak.... je delena iba akoze, su to spojene dvierka...ale uchytka je ok, o to nejde, da sa dobre chytit..je zahnuta.len proste nastavit ten spravny pritlak
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@katrin21 ako citamm uz ti bolo odpovedane. Korpu…
@wolodymyr ona trci dostatocne, je to Ruisdesign... nie Lucaty od Tulipu tie su malo zahnute, tato je pekne zahnuta do L a aj dost vystupena drzi sa super. No neviem, chladnicka je Gorenje..hral sa stolar nieco s uchytenim dveri tam nejake sroby...uz to vcuclo,len zas moc.. ale nech je uchytka aka chce, mnohi maju zafrezovane uchytky ( vid foto),keby to neslo, tak si vylamu nechty😂 a neotvoria ju, takze nejako to ist musi... Len nerozumiem,ako mame zistit,ci dolieha ,alebo nie o korpus... vsak tam nijako nevidno ..je tam nejaka finta? Stolar este tento typ dvierok nemal hovoril...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@wolodymyr nech ma, a nech si prida jednu zvislo.…
@lenkito10 ja si nechty vobec neoskieram, dovolim si tvrdit,ze sa drzi lepsie,ako ta,co mate vy😉😉😉 vazne..poznam oba typy,dlho som vyberala ... Este raz, uchytka problem nie je...ono sa to otvaralo lahucko, len neboli dovrete asi dvierka... ta uchytka zacina 5cm od kraja takze uplne v pohode .. ved to nechytam v strede uchytky. Kopec ludi ma napr.Tulip Sofia alebo Lucata na chladnickach alebo zafrezovamu listu zvislo a chladnicka sa otvori... Akakolvek uchytka by tam teraz bola neotvorim to lahsie, je to z extremu do extremu,😂
Odpovedať
Profilova fotka
Tejto to ide ozaj lahko..ako nam predtym..len ti bolo az moc asi https://www.instagram.com/reel/CvMEyM...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?