Digestor s odvetravanim - s odtahom min 750m3/h

Ahojte, prosim poradte aky mate digestor (presny typ znacku) s odvetravanim cez sachtu von aby mal odtah min. 750m3/h. Budeme mat spojenu kuchynu s jedalnou a obyvackou , objem celej miestnosti 88m3, chceli by sme digestor s dobrym odtahom. Dajte prosim typy ake mate, ako ste spokojni , ako s hlucnostou atd. Vopred dakujem 🙂 ps. viem, ze niektori aj v takej velkej miestnosti neriesia taky silny odtah, ale je to pre nas podmienka. dakujem za pochopenie
Odpovedať
@sofkabarbie Väčšina dnes už ani digestor s odťahom nerieši, lebo to má vyriešené rekuperáciou.
Odpovedať
@sofkabarbie my mame sirius sltc a spokojni sme. Okrem usmazenia cibule pouzivame stale iba 1 stupen a to je s hlucnostou v pohode. Neviem uz na kolko m3 je nas digestor, ale mame obrovsku obyvacku spojenu s kuchynou aj chodbou a po vareni necitit nic. V druhom dome mame bosh na 730m3 vysuvny z pod linky a neda sa to porovnat, ovela viac huci a ta vytahovacia cast nema velky efekt...
Odpovedať
@ruren ako? 😁 Digestor a rekuperacia sú dve odlišné veci.
Odpovedať
@igor256 Áno sú to dve odlišné veci, ktoré v spomenutom prevedení nejdú dohromady. A bez rekuperácie dom je dnes už len pre tých, čo zaspali dobu. (To som sa slušne vyjadril)
Odpovedať
@sofkabarbie asi myslis max. 750 m3/hod, resp. na plny vykon min. 750 m3/h. Na plnom vykone taky digestor narobi riadne fukoty a malokedy pobezi na taky vykon. Náš by mal pri odtahu na powerbooste vykon 734 m3/hod , ale máme ho na recirkuláciu a to má 620 m3/hod. Hučí to už dosť no. Každopádne ak vyprážaš rezne alebo robiš chleba vo vajci tak ti ani plný výkon nepomôže. Máme rekuperáciu, ale aj tak pre rýchle odvetranie otvorím okno a pohoda. A to máme predelenú kuchyňu.
Odpovedať
@ruren práveže dom s rekuperáciou by bolo vhodné skombinovať s kvalitným odsávačom, aby odsávač zadržal (vyfiltroval) maximum mastného vzduchu, ktorý by inak skončil v rúrach rekuperácie.
Odpovedať
@stowasser V rúrach nemá čo skončiť, lebo každý recilkuračný digestor má tukový filter.
Odpovedať
@sofkabarbie filter na alza.sk používať vieš? Ano 750 Kubíkov. dom 100m plocha má objem koľko 250? Takže chches vymeniť vzduch v celom dome za 1 hodinu 3x, odkiaľ ho tam dáš? Otvoris okná a pustím zimu? Cez reku bude ťahať chladny? Jasné na plné gule tam budeš tahat pri tom reve? Či tam vyvaras zdochliny zenti to tak treba, porozmyslaj, asi nemáš moc predstavu ako to je..
Odpovedať
Profilova fotka
@sofkabarbie presný typ odsávača Ti sem je zbytočné dávať lebo je toľko variácií že sa do Tvojej preferencie ťažko niekto trafí (ostrovčekové, komínové, integrované, 60cm,70cm, 90cm.....) Mám Siemens odsávač.....m3, ktoré požaduješ niektoré modely Siemens určite spĺňajú alebo aj prekračujú, hlučnosť je prijateľná....(ale sú drahé). Hlučnosť nájdeš u každého v technickej špecifikácii....pri plnom výkone je každý odsávač už pomerne hlučný. Viac ako samotný parameter ventilátora v m3/hod by som riešil odvod vzduchu.....lebo na účinnosť odsávania má významný vplyv priemer odsávacieho potrubia, dĺžka a prípadne počet kolien v potrubí....a tiež priemer prestupovej škridle. (Zbytočný je výkonný odsávač ak 50% jeho výkonu sa stratí v potrubí, ktoré je pridlhé, zalomené a malého priemeru 🙂 )
Odpovedať
@ruren práve preto som na vas reagoval, lebo ste pisali, ze dnes uz ludia digestory ani neriesia, lebo ja si myslim, ze k rekuperacii by automaticky mali byt instalovane recilkulacne digestory s uhlikovym filtrom
Odpovedať
@stowasser Zle si pochopil môj príspevok na začiatku. ,,Digestor s odťahom" Myslel som tým odťah do exteriéru.
Odpovedať
@ruren no lebo každý je mamonár jak ty... milujem také sprosté reči...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milos35 Najprv povedz o čom melieš a potom sa vyjadruj. A keď myslíš na to, že dnes dom bez rekuperácie je myslenie z minulého storočia, tak to je dnes fakt. Ale na SK je ešte veľa takých, čo rozmýšľajú ako sedliaci.
Odpovedať
@sofkabarbie Ahoj, ja mám digestor značky SilFim a som s ním veľmi spokojná. Výkon má cca 760m3 a na prvých dvoch stupňoch ani neviem že ide. Ako pise @rabakadt o sirius digesotre, tak ten som mala tiež ešte v byte a bola som s ním rovnako spokojná. Len pre info. ten digestor SilFim čo mám teraz som kupovala od rovnakej firmy ako predtým sirius. Ta firma sa venuje digestorom a sirius prestali predávať lebo mali dáke problémy s elektronikou. Ale majú čo ponúknuť. Ak chceš pozriem v papieroch ako sa ta firma vola, lebo na mna komplikovaný názov 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ruren omyl
Odpovedať
@milos35 Ako vidím, trafená hus zagagala.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?