Dá sa zohnať 5 metrová pracovná doska?

Profilova fotka
Ahojte. Da sa prosim vas niekde zohnat aj 5 metrova pracovna doska? Riesil niekto take nieco? Budeme mat dlhu linku a neviem si predstavit zeby tam niekde bola spojovacia lista.
Odpovedať
1
2
@smajla27 napríklad ja mám žulovú dosku a tá je zlepená bez lišty, všímal som si to zo začiatku, teraz som si na to spomenul len vďaka tvojmu príspevku. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jano2007 jaj, zabudla som dodat ze by to mal byt drevodekor 😁
Odpovedať
@smajla27 ale vsak dosky sa uz davno nespajaju cez listu. Spajaju sa na tupo, t.j. davaju sa hrana ku hrane, medzi to silikon a stahuje sa to dole takymi speci svorkami. Najlepsie spajat nad spojom skriniek a tam kde to bude daleko od vody
Odpovedať
@smajla27 mam pocit, ze max je 410 cm. Ale ako pise zita, da sa to vyriesti aj bez listy. My sme tak mali v byte v rohu spajanu dosku, ze bol medzi nimi len silikon.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 no vidis, to som napriklad nevedela. Ani som to nevidela tak na nete nikde. Dakujem, som opat mudrejsia.
Odpovedať
@smajla27 stolar bude vediet ako na vec. Len mu stoj pri riti, ked tam bude placat silikon, nech to tam naplaca dost a po celej ploche
Odpovedať
@smajla27 ahoj. my máme 5,5 dlhu linku, a museli sme ju v rohu rozdelit, lebo max dlzka je 4,7m tusim. je to ale spojené hrana o hranu, nie je to skoro ani vidiet 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola kvoli tomu som sa pytala lebo vsade su max tie 4100mm. U mna to bude tak ze cca 2m doska, potom 80cm dvojumyvadlo, potom 80cm doska, 60cm varna doska a asi dalsich 60cm doska.
Odpovedať
Profilova fotka
@en_em vdaka. ked mas fotku, hodis prosim ta? Ja budem mat iba dlhu rovnu linku.
Odpovedať
@smajla27 skúsim odfotiť a večer pridám fotku 🙂
Odpovedať
@smajla27 ahoj. Posielam fotku ☺️ my mame ciernu pracovnu dosku ale takto to "nevidiet" podla mna na kazdej ☺️
Odpovedať
Profilova fotka
@en_em super, dakujem, zlata si. Tak opat mozem spokojne vecer zaspat 😂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@smajla27 takyto spoj robi v dnešnej dobe uz kazdy, a myslim ze sa ho nemusis bat ☺️
Odpovedať
@smajla27 myslim, ze to bude fajn, len naozaj treba dobre rozmysliet kde dat spoj. Podla tvojho rozdelenia na prac doske by som dala predel vedla varnej dosky, pri tom 80 cm kuse pac. plochy (asi 360cm v kuse) druhy kus pod varnu dosku a ten kusok pracovnej plochy. Mozno si stolar nauctuje dve cele dosky, ale spoj nebudes mat pri vode a ani nebudes mat nejaky nestabilny slizik nadpajany na konci.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 vdaka, porozmyslam veru ako to spravit. Lebo napriklad drez bude trcat von a za drezom je okno kde nebude parapeta ale tiez pracovna doska. Cize nejake riesenie rozumne musime vyspekulovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@smajla27 treba to konzultovať so stolárom, ktorý vám to bude robiť. Ale ten spoj bude najháklivejšie miesto pracovnej dosky, nech tam dá hocikoľko silikónu. Tam treba s vodou dávať veľký pozor. Ber to ako radu od stolára
Odpovedať
Profilova fotka
@prirodokochac dakujem, urcite budem davat na to bacha, teda, teraz uz urcite vacsi ako mi sem pisete 😉 linku budem mat vyskladanu, cize nie od stolara. Akurat asi iba tu dosku s nim budem riesit.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 no to si poradila s tym statim u riti ... to by som ti dodatocne nauctoval.
Odpovedať
@wolodymyr a viez ze by mi to nevadilo, hlavne ze to bude spravene poriadne...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kavar ci boze...ty si....., nie si nahodou manzel ciganikovej z SaS? Ona mala tiez take dristy.
Odpovedať
Profilova fotka
Max. rozmer pracovnej dosky, ktorý je dostupný u nás na SK je 5200mm. Vačší problém, ako takú dosku zohnať, je ju dostať v celku na miesto osadenia... v dome ešte ako tak, v panelaku mission imposible...
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar No, myslím, že tento komentář ukazuje na to, kdo je debilek... I ta hypotéka se musí splácet a splácí se poctivě vydělanýma penězma!
Odpovedať
@qeszi_sk Mne az skoro oci vypadli, ked som si tento koment od neho precitala. Nechapem, ze niekto dokaze cosi taketo vobec vypustit.
Odpovedať
Profilova fotka
@ojmajster dakujem, najde sa aj niekto kto presne odpovie co clovek zistuje 😉 takze idem hladat snorit pytat sa..
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar dakujem ti za prispevok, no radsej si si to mohol napisat doma na papier, pokrcit a zahodit do kosa. Uzi den 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@vladka372 Ano, také jsem nevěřila vlasním očím...
Odpovedať
Profilova fotka
@ojmajster prosim ta kde???
Odpovedať
Profilova fotka
Vieme urobit pracovnu dosku akejkolvek dlzky, sirky, tvaru a hrubky bez viditelneho spoja. Pocet dekorov na vyber cca. 90. S drevodokorom je dost problem, najblizsie sa tomu podoba ten na prilozenom obrazku. Spoj sa da vyriesit aj pri ostatnych nasich materialov tak, aby co najmenej narusal dosku - napr. sa urobi cez vyrez varnej platne alebo drezu.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr Teraz neviem, ako mám čítať 3? ale to jedno... ...určite nepíšem dristy... možno táto info Ti niekedy pomôže. @smajla27. Obráť sa na firmu Dextrade a kontaktuj Ing. Grmana - ten by to mal mať na starosti, je to ochotný človek a pomôže. 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?