Aký kávovar do nového domčeka?

Ahojte poraďte ohľadom kávičky. Mám vyhliadnuté dva kávovary ide o : Philips Series 2200 EP2221/40 a De'Longhi ECAM 22.110 B. Neviem ktorý z nich si kúpiť, lebo parametre majú viac menej rovnaké, tak asi by pomohla rada od niekoho zo skúseností s používaním. Ďakujem a doskávovenia 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@kamenozrut my mame ten de longi a je super, uz ho mame asi 4 roky
Odpovedať
...skusenost nemam ani s jednym,ja mam Jura Impressa C9tusim.Ale ak mozem odporucit,tak sa vyvarujte kavovarom s externou nadobkou na mlieho(...to umyvanie a rozkladanie komponentou,hrùza des,)Len pretoto som vzal Juru co sice ma Schumator(...to má ale každa co robi kapucino ,to sa samo rozumie),ale tu aspon vopchate len silikonovu hadicku do TetraPack krabice s mliekom,a hotovo,takze ùkon o prelievani.mlieka z krabice do,nadobky,no a potom ju este aj cistit,no a tie mastnè ,,kruhy "na nádobke su tiez nie velmi vábne ked pride návšteva,a všimnù si to.Asi tolko,to len z mojej skusenosti.Pekny den prajem .
Odpovedať
Do starého domčeka alebo nedajbože do bytu by bol výber iný? 🙂 Každopádne môžem sa vyjadriť len k DeLonghi. Je prakticky jedno, aký typ si vyberieš. Črevá (sparovacia jednotka, tamper, čerpadlo) sú viac menej rovnaké, ak nie rovnaké. Drahší DeLonghi ti neurobí lepšiu kávu ako lacnejší. Ide hlavne dizajn, ovládanie - teda či si želanú kávu navolíš kolieskom, mechanickými tlačidlami, dotykovými tlačidlami, či sa pozeráš na čiernobiely displej alebo farebný, či si dáš kávu robiť z mobilu cez wifi a podobne. Momentálne mám drahší model s dotykovými tlačidlami, ale nabudúce by som išiel pokojne do toho najlacnejšieho. Značka DeLonghi je dobrá voľba, ktorá nesklame.
Odpovedať
My sme tiež kupovali do nového domčeka kávovar, ešte ani nebývame, ale kávovar už fičí :D, obaja sme kávičkári takže kávovar sme chceli hneď kúpiť, máme Deĺonghi, síce vyššiu radu ako píšeš a sme veľmi spokojní. Philips majú kamoši a zdá sa mi hlučnejší, ale to tak isto závisí asi od konkrétneho typu.
Odpovedať
De'Longhi pouziva ocelovy mlyncek, ktory moze casom po opotrebeni mlynceka sposobovat pachut zhoreniny zomletej kavy. Philips ma keramicky mlyncek u ktoreho to nehrozi.
Odpovedať
@ralf364 s tymi cravami mas uplnu pravdu, su rovnake v kazdom modeli, akurat po 1000 kavach zacne strajkovat. 😀
Odpovedať
mlynček v kávovare by mal mať keramické nože, ktoré sa tak neprehrievajú a teda nespôsobujú pripalovanie už aj tak praženého kávového zrna. Za ďalšie - treba si zistiť hlučnosť kávovaru. Nemám síce ani jeden z tých uvedených značiek, ale máme Saeco S Small a je príšerne hlučný. Inak je skvelý, keramické nože, šlape ako hodinky už 10 rokov, možno aj viac už. Takže, je viacero faktorov, ktoré treba mať na zreteli pri výbere kávovaru. 😉 Ešte skúsenosť s profi kávovarom čo máme v páci - má už tu zmienenú silikónovú hadičku na mlieko - doma by som to nechcela ani zadara. Nikto v práci neriskne kapučíno, pretože udržiavať hadičku v hygienicky nezávadnej kondičke je fuška.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam delonghi neviem ktory presne typ. szal okolo 300€ moja pozadavka bola iba tryska na mlieko na spenenie. mlieko penim sama, som leniva čistiť vsetky tie zariadenia. svokra ma s nadobkou na mlieko tiez delonghi. to je ina otrava.
Odpovedať
Profilova fotka
Najlepsie je mat taky co mobilom si navolis aku kavu chces ale ten sprosty kavovar tu salku tam nevlozi 😉 Mam delongi .. neviem aky ale je tlacitkovy ... velka mala kava alebo dve a lungogrc slape 6ty rok a sme spokojny a to ja dam aj 6.7 kav a navstevy detto. Capicino nerobime 🙂
Odpovedať
My sme vybrali napokon podla moznosti rozoberania a cistenia. Mnohe kavovary nevies otvorit a tym padom okrem beznych cistiacich programov ani vycistit. Neveril by clovek, kolko bordelu z namletej kavy konci v utrobach masiny a casom zacne plesniet. Vyberali sme preto aj podla videi na youtube, ako to otvarali a cistili. Z dovodu cistenia sme zavrhli Juru, hoci ta bola zamyslana. Kupili sme Siemens EQ.9 plus. Viacare casti mozu ist do umyvacky, preto nie je problem ani s cistenim nadobky na mlieko. Teraz sme kupovali aj kavovar do Ferienhaus, tak tam sme riesili lacnejsi kavovar Philips 1200 Series tiez z dovodu, ze sa to da cele otvorit a vycistit. Ten nema nadobu na mlieko len napenovaciu trysku, ale bude stacit
Odpovedať
@wolodymyr Vieš čo ja mám takú debilnú myčku. Umývala by umývala ale riad si nenaloží. Preto by som chcel taký kávovar čo by s tou myčkou komunikoval a priamo použitú šálku by odoslal do umývačky. Je mi jedno či cez wifi alebo "blúúútúút" 😄
Odpovedať
Delonghi je spolahlivost podla mna, mam vela znamych, co ma tuto znacku a rozne typy a v pohode, robia niekolko kav denne, a nie je problem s nimi 🙂 @kamenozrut Take nieco by som ocenila veru aj ja 😄 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kamenozrut k tomu pracku s vesanim a pohoda mier zivot 😉
Odpovedať
@wolodymyr a ženu bez kecov až potom pohoda
Odpovedať
ja iba poviem - nevidel tam niekto moju kávu? A už sa varí - nesie. Kávovar ma nezaujíma aj tak pijem iba zalievanú, s bahnom na spodu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Mame presne ten De Longhi co uvadzas a zatial spokojnost. Mame ho asi polrok...
Odpovedať
@kamenozrut Nemá chybu!Zatial najlepší!Kvôli ženám,totiž robý všetky mliečne kávy na stlačením gombíka!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?