Ako vyriešiť vývod recirkulačného digestora?

Prosím poraďte ako vyriešiť vývod recirkulačného vstavaného digestora, ak máme skrinky až po strop? Máte to tak niekto?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@akinom2108 možno by bolo dobré osloviť človeka ktorý vám navrhoval kuchyňu - ak ešte existuje, náhodou projekt kuchyne nemáte k dispozícii ?
Odpovedať
@akinom2108 prave preto som musel dat skrinky o 6cm nizsie. Stolar navrhol 3cm. To mi prislo ale malo na 600m3/h kedze z digestora ide 15cm rura.
Odpovedať
Recirkulacny digestor som myslel ze nemá vývod vonku, či ako?
Odpovedať
Profilova fotka
Jedine dozadu do inej miestnosti alebo v skrinkach do boku. Bez demontaze to nepojde. Presne pre toto neznasam kuchyne po strop lebo digestor chladnicka rura potrebuju vetrat a aj tak pod stropom skladujes bordel ktory nikdy nepouzijes.
Odpovedať
@dominik_galaba ešte nie je postavená, ale takto nám ju navrhli, vedia aj presne aký digestor budeme mať, kedže je už kúpený, ale teda absolútne neriešia túto otázku, že je to v pohode takto, ale mne sa to teda nejako nezdá. Tak sa snažím nájsť možnosti pri tom, aby mohla byť kuchyňa zachovaná ako je vrhnutá.
Odpovedať
@wolodymyr hej, chápem. Trošku ma zarazilo, že teda n´m to v štúdiu takto navrhnú a tvária sam že je to v pohode. Ja laik som to teda brala ako vybavenú vec, nakúpila som spotrebiče a kuchyňa už pomaly vo výrobe, až ocino len tak čo si pozrel fotky úplnou náhodou sa pýta, že kam pôjde vývod digestora.... ja som podobne myslela ako @daralbajdam , že to vývod nepotrebuje, až teda keď sme ho rozbalili a skúmali doma tak to fučí celkom dosť a teda som si nie istá, či to môže íst len tak do skrinky,
Odpovedať
Profilova fotka
@akinom2108 mne toto navrhli v Decodome, žiadne vetranie, ani len to nespomenuli. Ked som sa pýtala na digestor, tak povedali, že funguje aj v zatvorenej skrinke 😒 Riešime teraz stolára, ale tiež neviem čo s tým... niekde som čítala, že sa pri varení otvorí horná skrinka (výklop) a vzduch sa vracia z digestora von skrinkou. Ale to si celkom dobre neviem predstaviť. A skrinky máte ako vysoko? Lebo mne napríklad ani to nevyhovovalo, že montáž do jednej úrovne s digestorom je vo výške 155cm a viac a ja som na to veľmi nízka 😐
Odpovedať
@nikiki29 príde mi to dosť blbé vždy sa obmedzovať tým, že musim otvoriť skrinku. 😞 hlavne teda mám jedny dvierka až po strop. Stolár nám povedal, že hore zo skrinky sa spraví diera, aby sa mohlo odvetrať, ale tak je tam asi 1cm miesto nad skrinkou po strop, takže neviem, či to stačí a hej, v štúdiu povedali tiež, že nie je problém a odvetráva sa do skrinky. Neviem, či to teda tak môže byť, či teda môžem veriť tomu tomu, čo povedali v štúdiu. Čo sa týka výšky tak máme prac dosku na 88cm a 60 voľný priestor, takže vrchné začínajú na 148. Ja mam 158cm 😄 takže vysoká tiež nie som.
Odpovedať
Profilova fotka
@akinom2108 vetranie do skrinky je taka blbost ako voda v kosiku. Treba v skrinke podsadit vrch o 10cm dvierka skratit tam vyviest vyduch a vysok dveri dat ako blendu napevno s vyrezanou mriezkou. Inak to fungovat nebude a drbat si hlavu do otvorenych dvierok pri vareni je nonsens.
Odpovedať
Profilova fotka
@akinom2108 aj mne to prišlo blbé, stále otvárať skrinku 😕 my síce plánujeme dvierka rozdeliť, ale aj tak... som zvedavá čo tu poradia skúsenejší, budem sa aj ja inšpirovať. Mne sa zdá 1cm príliš málo. No vôbec neviem ako to ideme riešiť aj my... A inak čo sa týka tej výšky - teraz mi začína horná skrinka v 140cm a je to super, že dosiahnem aj na vyššie poličky, som podobne vysoká. No nová kuchyňa kvôli digestoru pôjde vyššie, v štúdiu mi navrhli až 70cm voľného priestoru, ale to bolo už dosť vysoko 😒
Odpovedať
Profilova fotka
Ved tam dajte varnu dosku s odsavanim a vyvedte cez spodne skrinky do exterieru... firmu co navrhovala kuchynu by som poslal do pecka ..
Odpovedať
Ja mam digestor v byte, a nema ziadnu ruru, proste vysava to filter v digest ore.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akinom2108 Ahoj:-) Ja mam podobne rozlozenie skriniek ako ty, tiez som mala ten isty problem. Tiez mi bolo povedane, aby som otvarala skrinku pri spusteni digestoru, alebo dala hore otvaravu malu skrinku alebo mriezku. Kedze dvierka skriniek som nechcela delit a ani ziadnu mriezku, tak nakoniec som dala v hornej skrinke tesne pod stropom vyrezat dieru. Povedala som si, ze bud mi budu buchotat dvierka pri vareni, alebo ich fakt budem musiet otvarat alebo posledna moznost, vyvrtam dieru poza skrinky smerom do exterieru. Fungujem cca rok a vsetko pekne slape pri zavretych dvierkach, nic nebuchoce. Ono mozno zalezi aj na vykone digestora. Nevravim, ze toto je spravne riesenie...ale ako vravim, bola som pripravena vrtat cez obvodovu stenu, ak by bol problem.
Odpovedať
@akinom2108 A teda ako vidis, tiez to mam hore natesno, 1cm fugu nad hornou skrinkou
Odpovedať
Profilova fotka
@endzi30 waaaw aj takato skrinka sa da vazne predat?? Musim sa zamysliet nad svojim biznisom naco to ja deklujem cele.
Odpovedať
@wolodymyr :-D Tak ja to mam zbuchane z ikei...a musela som si sama pomoct
Odpovedať
Celkovo digestor, z ktorého sa vzduch vracia späť do kuchyne, je blbosť jak boda v koši. Para musí ísť von.. tie uhlíkové serepetičky, čo akože niečo filtrujú... a para je vždy v kuchyni...
Odpovedať
@milos35 taká možnosť však bohužiaľ nebola, inak by sme si recirkulačný nevybrali. Teraz sa snažíme vyriešiť okolnosti, ktoré reálne máme a nie dumať, čo mohlo byť inak. @endzi30 ďakujem veľmi krásne za skúsenosť, som trošku menej zúfalá 😄
Odpovedať
@milos35 digestor paru nefiltruje, ale z väčšej časti zachytáva na tukových filtroch spolu s mastnotou. @akinom2108 a dať si dorobiť mriežky do hornej časti dvierok by nebola možnosť? Len návrh
Odpovedať
@wolodymyr @akinom2108 fuha to keď nemam komín v kuchyni ani neplánujem chcem riešiť len ten recyklacny či ako sa tomu hovorí to čo budem potrebovať otvor s hora v hornej strinke ? Mám v pláne kúpiť zabudovaný podstrinkou
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina ked nedas skrinky pod strop nemas problem bud budes mat spatnu alururu alebo peknu kapotaz.
Odpovedať
@wolodymyr aha takže tu na tej fotke čo si dal je akože schovaty za tou políciou to je super na korenicky napr to je také plytké však .a ešte ma napadlo ta časť čo trčí ten digestor mohol by byť vyššie aby bol v jednej úrovni z ostatnými skrinkami?myslím keď mám 3 skrinky 90 a v strede je digestor 90 aby ten digestor nevytrcal .tak ako to vyzerá pri tých nie vysuvnych digestoroch. Hádam som to napísala zrozumitelne
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina ano dava sa to zarovno spodnej linie skriniek no vyskoci to na dvierkach a tu som to urobil preto tak lebo 100cm skrinka a 60cm digestor a dvierka su vyklopne takze sa nedali delit aby isiel digestor zarovno a nemalo by to vyznam davat po krajoch dvoje 20cm dvierka. Trosku salamunsky som to vyriesil a zakaznicka je hotova z toho a ako pises aj z tych policiek na korenicky.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, pridám sa s otázkou. Mám navrhnutú kuchyňu po strop. Nad skrinkami je cca 17cm medzera a priestor bude len zaslepený. V tejto lište bude mriežka, digestor vyvedený na vrch skrinky. Nie je potrebné vyviesť rúru priamo do prednej mriežky? Ide mi o ten zelený kúsok. Nebude sa hromadiť zvyšná mastnota za tou lištou na skrinkách? Ospravedlňujem sa za skicár 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Nevie nikto poradiť?
Odpovedať
Dobre som sa pobavil ..ked citam ze vam co mate recirk.odsavac doporucuju varit pri otvorenych dvierkach :). Niekedy mam pocit ze ludia uz nevedia co od rozkose, a namiesto pokroku sa vratime zas do jaskyne..
Odpovedať
@nikiki29 a nebolo by lepsie mastnotu a paru odviest von cez stenu-nez zas do kuchyne?
Odpovedať
Profilova fotka
@dent to by bolo úplne ideálne, ale bohužiaľ nie je možnosť...
Odpovedať
@nikiki29 ahoj, z akeho dovodu nie je moznost? Nie je to obvodova stena?
Odpovedať
Profilova fotka
@numinoso obvodová stena je vpravo, tam je okno. Stena, na ktorej je umiestená linka je vnútorná. Je to byt a vzhľadom na susedov a domový poriadok je zásah do fasády takmer nemožný, keďže pomaly na všetko spisujú petície a sťažnosti. Plus teda riešiť posudok a nejaké stavebné povolenie na zásah do nosnej steny bytovky ma odradilo. Teraz digestor nevyužívame takmer vôbec, lebo je neefektívny, chcem aspoň lepšie riešenie ako máme teraz, čiže riešim toto ...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?