Menu Forum

Ako spraviť zástrčku v skle za kuchynskou linkou?

19. feb 2011  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
pipinka17
Registrovala sa 6. novembra 2010 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
pipinka17
Registrovala sa 6. novembra 2010 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky.
 Ahojte,prosím Vás máte niekto skúsenosti so sklom za kuch.linkou + zástrčka? My sa bojíme aby nám to nepuklo.
18. feb 2011 o 14:37  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
farbiak (35 r.)
FARBIAK kuchynské štúdio
Miroslav Farbiak PRO

Interiér - kuchyne, kúpeľne - Okres Bytča
124
fotoportrét
fotoportrét
farbiak (35 r.)
FARBIAK kuchynské štúdio
Miroslav Farbiak PRO

Interiér - kuchyne, kúpeľne - Okres Bytča
124
 ahoj! sklo za linkou v podstate nie je problém, avšak je pár detailov, na ktoré treba dať pozor.
výhodou je hladký a teda veľmi dobre udržiavateľný povrch, čiastočné odrážanie svetla na pracovnú dosku a väčšinou aj zaujímavý efekt, ktorý to kuchyni pridá. nevýhodou možno odtlačky (v závislosti od farby skla a "zababraných" rúk). emoticon
čo sa týka puknutia, ktorého sa obávate, záleží na kvalite skla, väčšina firiem však ponúka tieto zásteny z tvrdeného bezpečnostného skla, ktoré znesie pomerne dosť. treba sa ale vystríhať umiestnenia sklenej zásteny za plynovou varnou doskou. pri nich sa odporúča odsadiť linku viac od steny a použiť hlbšiu pracovnú dosku (napr. 70 cm), aby medzi plynovou doskou a zástenou bol aspoň 10 cm voľný priestor. pri elektrických doskách tento problém odpadá, keďže tam nie je priamy oheň a teda ani taká teplota. pri nich akurát treba dať pozor, aby sa pri varení v nejakom väčšom hrnci nedotýkal skla.
zásuvky, vypínače a pod. tiež sami o sebe nie sú problém. skôr pri vyrezávaní otvorov na ne je riziko a väčšina sklenárov sa tieto bezpečnostné sklá "bojí" rezať alebo vŕtať. sú ale zase firmy, ktoré za príplatok dokážu dodať sklené zásteny s už vytvorenými potrebnými otvormi. nutné však je vopred dobre premyslieť, kde a koľko zásuviek / vypínačov bude a presne ich zamerať, lebo dodatočne na stene sa to už dorobiť nedá (pravdepodobne).
niekto si nechá na dodatočné zásuvky "poistku", ak v nich nemá vopred jasno a nakombinuje sklo s drevenou zástenou (napr. vo farbe prac. dosky), čo tiež nevyzerá zle a do nej potom v prípade potreby nejakú tú zásuvku a pod. bez problémov dorobí. a ešte ma napadla jedna možnosť: zásuvky zapustené do pracovnej dosky, alebo zabudované v osvetlení pod hornými skrinkami.
ďalšie riziko puknutia, resp. rozbitia hrozí pri silnejšom náraze nejakou ostrou hranou, keďže aj tvrdené sklo je len sklo, ale to sa prihodí len veeeľmi zriedka (česť výnimkám emoticon ) a takým nárazom sa poškodí aj obyčajná zástena alebo keramický obklad.
ak sa vám sklo páči a dokážete vyriešiť vyššie uvedené "neduhy", skla by som sa nebál.
19. feb 2011 o 12:33  •  sníva o dome  •  www.farbiak.sk  •  Páči sa mi to