Akej farby obklad do kuchyne?

Ahojte, akej farby by ste vybrali obklad do kuchyne, spodné skrinky dekor dub sonoma, vrchné skrinky biela matná, úchytky čierne, pracovná doska čierne drevo. Rozmýšľala som nad čiernym obkladom, aké máte osobné skúsenosti? A hlavne aký tvar obkladu? Radšej vo väčšom formáte, alebo malé kocky, obdĺžniky, šesťhranné, mozaika ..? Ďakujem za odpovede Janka
Odpovedať
Vieš čo my máme obdĺžniky ale ako je to na tom, čo sa ti páči a teda nebude to potom čierne už veľmi tmavé?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som volila presny opak. Ked tam das ciernu, bude to vyzerat pekne, ale bude to moc tmave, ci to neprekaza? My sme napriklad vsade volili co najsvetlejsie podlahy, obklady, steny.
Odpovedať
ha, vyzera to ze mate podobne farby ako my, len my nemame horne skrinky (ale zato bielu stenu). My sme objednali cierne leskle sklo. Este nemame, tak neposluzim fotkou zatial - len ze ideovo su aj ini taki, co isli do ciernej 🙂 Tvar si podla mna vyber, aky sa ti paci - ja by som si v zivote nevybrala malu mozaiku; ale vacsi format, alebo leskle metro obklady, to by sa mi tak nepriecilo. Uplne naj su podla mna velkoformatove. Ale v minulom byte som mala biele skrinky a cienu mozaiku a slo to tiez. Inak myslim, ze k vasim bielym skrinkam by siel aj biely obklad, alebo este mozno aj dreveny vo farbe spodnych. Ale aj ina farba, ak sa vam v interieri este nejaka opakuje, alebo sa vam paci.
Odpovedať
Skôr by som na presvetlenie nejaký bledý volil, prípadne aj biely, záleží aké veľké chcete. Mám známu čo má obklad na štýl mozaiky, píšem to za to, že vlastne je jedno akú veľkosť, myslím, že nejako zásadne sa nemusíš báť problémov s čistením špárovky.
Odpovedať
Ďakujem všetkým za tipy. Žiaľ, nie ske moc fanúšikmi bielej, v podnájme sme mali bielu sklenenú zástenu, za sporákom bola neustále zamastená a pri umývadle ofrkaná, všetko na nej bolo vidieť. Radšej sa preto prikláňame k čiernej, buď k čiernemu obkladu, alebo nejakému čiernemu, alebo veľmi tmavosivému drevodekoru. Žiaľ si to moc predstaviť neviem, preto si ani vybrať nevieme. Kuchyňu máme síce malú, ale je to najsvetlejšia miestnosť v dome kvôli veľkému oknu, a orientácia okna je taká, že prakticky od nejakej 13tej svieti slnko stále až do večera.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan5595 tak na čiernej bude deto vidieť..a ak bude podlaha? Ja by som išla asi do zastenu s toho dubu Sonoma...alebo možno napodobenina betónu
Odpovedať
nad velkoformatovym obkladom, imitaciou kamena alebo mramoru si neuvazovala?
Odpovedať
Profilova fotka
do tmaveho obkladu by som uz len pri tej tmavej pracovnej doske nesla. podla mna by sa to len zlialo dokopy a nevyzeralo by to v konecnom dosledku asi dobre. sla by som cestou isto niecoho svetlejsieho
Odpovedať
Profilova fotka
najviac sa mi pozdava ta moznost ist farbou spodnych skriniek teda do nejakeho duboveho decoru
Odpovedať
Ďakujem všetkým za odpovede.. nakoniec sme teda našli dve nasledovné možnosti, ktoré zvažujeme: zástenu v dekore dub sonoma (ako spodné skrinky) prípadne veľkoformátový obklad v svetlo béžovej farbe (niečo, čo by sa hodilo k dekoru spodných skriniek)
Odpovedať
dub sonoma je taka overena volba co si tak vsimam 🙂
Odpovedať
@mirec_9 U nás to bola jasná voľba, dub halifax a podobné iné odtiene dubu sa nám až tak nepáčili, a sonoma je taká jemná
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ci na bielej alebo na ciernej bude vidno frkance a vsetko rovnako si myslim. Ale chapem, ze nechcete ist do bielej znova. Tiez by som sa priklonil k tej ciernej. Podla opisu a toho ako som si to predstavil, by sa mi tam ziadal nejaky obdlznikovy obklad. Do tych typickych stvorcov by som nesiel. Len ak zvolite ten dub, nebudu tie cierne uchytky vytrcat?
Odpovedať
Tmavoseda je ok, to mame, pripadne moji rodicia maju svetlo hnedu rovnako aj svokrovci. Nevidno keby bola velmi spinava, alebo nejake odtlacky.
Odpovedať
tieto duby, to je parada, je ich tolko podla mna ze si kazdy dokaze vybrat typ a odtien aky sa mu pozdava,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?