Vybetonovany podklad pod komin

chcem sa spytat, ci je takto vybetonovany sokel dobry. Jedna sa mi o beton. Sokel je sirsi ako tvarnica komina, len teda ci tie dierky nie su problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@nesnivaj Podla mna bez problemov, pri salungu bol slabsie zvibrovany predpokladam.
Odpovedať
@jjaannoo No vybrovany nebol, nemal som s cim. Robil som to dost na rychlo priznam sa, snazil som sa ten beton aspon dobre utlacit. ( moj prvy salung v zivote 😄 )
Odpovedať
Profilova fotka
@nesnivaj Nemusel si mat na taku patku original vibrator, stacilo palicou lebo roxorom postuchat do betonu a po salungu trochu kladivom pobuchat.
Odpovedať
@jjaannoo no tak toto ma fakt nenapadlo. Ja som to z vrchu zatlacal s doskou. Len ma to zarazilo ze to nieje tak ,,dokonale,, ako som si predstavoval. No nabuduce uz budem znova mudrejsi
Odpovedať
Profilova fotka
nie je to problem. polovica majstrov v zivote vibrovaci geret ani nevidela. bud to nahradzaju priklepom na dosku, alebo stuchanim s roxorom. vysledok je v podstate rovnaky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
mne tam chýba hydroizolácia pod betónom...
Odpovedať
ahojte, hrozi nam, ze si budeme musiet sami spravit komin. murari stihli dat penetrak a IPU, cize hydroizolacia je spravena. tento tyzden dovezu komin. co musime pred jeho polozenim spravit? som zufala z tejto situacie, preto budem za kazdu radu vdacna.
Odpovedať
Do maltoveho lozka usadit prvy diel kominu: https://www.modrastrecha.sk/blog/epto... niekto pod neho este dava aj penove sklo pre prerusenie tepelneho mosyu. Avsak my mame komin v strede domu, preto som penove sklo nedal.
Odpovedať
@epto prečo sa penové sklo nedáva do stredu domu?
Odpovedať
@tom329 No, nema tam velmi z coho byt zima. Je to stred domu, aj ta zem pod platnou je pomerne dobre chranena pred zimou. Prakticky vyznam toho skla je minimalny.
Odpovedať
@epto aha cize keby bol ten komin pri obvodovom mure, co by sa zmenilo?
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 Musela by byt zakladova skara zakladu pod kominom v nezamrznej hlbke. Podla oblasti na SK od 600 do 1200 mm pod terenom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja mam zaklad pod komin robeny rovno so zakladmi pre dom, spodok je cca900mm. Platna je 3DT nad terenom, cize sa este bude prisipavat/zvysovat pozemok. Preto som nepovazoval za nutne davat pod komin hocico na prerusenie tepelneho mostu. Ak tam aj nejaky bude, tak iba maly.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?