Voda v komíne

Prikurujeme prvú zimu v bungalove krbovými kachľami, máme komin prespor a na dne sa nam tvorí voda, ako to riešiť ked nemáme odvedenie kondenzu z komina?
Odpovedať
@riomajo105 daj si tam nádrž podľa tvaru a pravidelne vylievaj,ak sa nestihne odpariť, lebo v bungalove je menšia výška komína slabší ťah, do komína so silným ťahom by vraj nemalo napršať, pokiaľ nemá veľký prierez
Odpovedať
@riomajo105 strč tam veľkú handru a pravidelne žmýkaj. Kúriť treba suchým drevom. Po nahriatí komína a vysušení tvorba kondenzu zmizne.
Odpovedať
... a dažďovú vodu porieši strieška.
Odpovedať
@viktor811 v lete nekúriš no najviac silno prší, prietrž, vtedy sa to nestihne odpariť, ozaj len prekryť zvrchu, no nezabudnúť pre kúrením,@dedo758 ak dáš na komín striešku, zníži ťah komína a budeš mať problém so zaudením v miestnosti , kachle i krb ak nemajú výsuv majú väčšinou veľké dvierka, menší odpor ako otvor do komína za studena, mám krb s veľkými dvierkami tak som si už niečo zažil, pokiaľ som sa naučil správne rozkurovať a kúriť, v kotolni ti je to väčšinou ukradnuté, no krb či kachle sú vnútri a naviac sklo, tak jedine správne kúriť tvrdým suchým drevom
Odpovedať
@duzu Nie je strieška ako strieška. 10 cm nad rúrou je problém, ale 40...
Odpovedať
Striešku na komine mame, takze to nebude zo zrážok zrejme to bude kondenz
Odpovedať
@riomajo105 máš komín na vonkajšom múre? ten rýchlo vychladne a vždy tak vzniká kondenz a zrejme tam nekúriš stále, ja mám komín v strede dvierka mám v bývalej kotolni , teraz je tam el. kotol,občas v lete vidím že vyteká tak tam mám nádobu
Odpovedať
Profilova fotka
@riomajo105 ja mám urobený aj odvod kondenzu a teraz som to bol pozrieť a ani kvaka vody, pozrel som cez revízne dvierka do komína a tiež žiadna voda (len trocha napadaného bordelu), striešku na komíne mám tiež, čiže to bude asi tým, ako píšeš, že sa ti tvorí voda z kondenzu.. medzi šamotom a tvárnicou máš niečo? (izoláciu, lebo na foto v pravom dolnom rohu ju nevidieť), máš zateplený komín v nadstrešnej časti?
Odpovedať
@riomajo105 čo keby si spravil odvod kondenzu dodatočne? Možno sa to dá, záleží len od umiestnenia komína. =-)
Odpovedať
@riomajo105 máš na komíne správnu striešku? Nie je to skôr napršané ako kondenz? Nemyslim obyčajnú striešku ale lepšia je Hubo hlavica.. Cez obyčajnú striešku ti naprší.
Odpovedať
@iamriso zatepleny komin v nadstresnej casti nieje, a izolacia vo vnútri to neviem, dom nam robili na kľúč a odvod kondenzu tiez nieje
Odpovedať
@duzu komin je v strede domu a vzdy zakurim poobede az do večera, toto mame ako dodatocne kurenie kachlami, hlavne kurenie je podlahove, elektricke
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petinko1982 to nebude naprsane, lebo som to vyutieral do sucha a opat sa vytvorila voda a nepršalo
Odpovedať
Profilova fotka
@riomajo105 ak nemáš okolo šamotu izoláciu, tak už vieš pravdepodobnú príčinu vzniku kondenzu (ak tam nie je, tak si myslím, že je to dosť veľký problém).. ja si myslím, že ju tam ozaj nemáš, lebo na fotke ju nevidieť, choď na strechu a daj dolu striešku, tak si hneď overíš, či tam je/nieje... neviem kto ti ten dom staval na kľúč, ale ak tam ozaj tú izoláciu nedal, tak to už musí byť iný ,,macher" .. keď už budeš na tej streche, tak daj dolu celý poklop a pozri sa, či tam máš v rohoch výstuhy komína (roxory)
Odpovedať
@riomajo105 Aká je vlhkost dreva?
Odpovedať
@iamriso este som nasiel tuto fotku zo stavby a tam je izolacia, dufam ze aj dalej pokracuje az po koniec komina, lebo mame aj reviziu komina a tam je tiez jasne napisane ze je to trojzložkovy komin prespor nov univerzal
Odpovedať
@iamriso A poklop myslis cely zlozit dole a tak bude vidiet tu izolaciu @iamriso
Odpovedať
Profilova fotka
@riomajo105 tak snáď máš po celej výške tú izoláciu (aj keď ju teda na tej prvej fotke u päty komína nevidieť).... ano ten poklop, stačí tam odskrutkovať tie 4 skrutky a zložiť
Odpovedať
to mu nejako teraz pomôže, keď zistí, že tam nemá izoláciu a roxory? Reklamácia, či zbúrať? Ja radím v úrovni tých dvierok osadiť nádobu - misku, zvonku do nej prevrtať dieru - 10-12 mm do nej trubku a vypúštat kondenz do mačacieho záchodíka, šerblíka, kýblika - keď už to niekto nedomyslel pri stavbe :-|
Odpovedať
@iamriso tak dufam že tam bude ta izolacia, na strechu tak poleziem už len na jar, ale dakujem pekne za radu
Odpovedať
@foox veru nedomysleli to ,,majstri''
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@iamriso sieťka - kléber to neudržala :-D len IDIOT primontuje sat anténu na komín. :-p Ja osobne nemám v komíne roxory a garantujem ti, že nespadne, ale zas ja nemám ani Značkový komín, to je pravda. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@foox keby tam tie roxory dal, myslím, že by ten satelit nebol až taký problém..ono tie 4 diery v tvárniciach a ani v tom poklope nie sú len tak zo srandy, ale hlavne že do tých otvorov dal skrutky (pravdepodobne ten poklop pripevnil k poslednej tvárnici, asi aby neuletel :D ) ak tomu veríš aj bez roxorov, tak fájn, ale pre istotu by som ich tam dal (ak tam teda máš tie otvory).. ja mám postavený dom na kopci, kde riadne fúka, takže som do každého rohu pre istotu dal až Ø12 roxor + ešte aj komín upevnil o väzník :D (čo je až prehnané, ale ide doslova o pár € položky) http://www.modrastrecha.sk/blog/iamri...
Odpovedať
@iamriso stavby sú poplatné svojej dobe. Máme dom hodne staršieho dáta ako je tvoj. Ale platilo a platí, že kto si dá stavať dom firme (cudzím) na kľúč a nekontroluje ich osobne, tak si potom tlčie hlavu o tú sfušovanú stavbu. Alebo aj nie, keď sa mimo mobilu nerozumie ničomu a ani nevie že mu to sfušovali. :-)
Odpovedať
@riomajo105 ten komín treba zatepliť aj v nadstrešnej rovine. Prečo ti.ho nezateplili?
Odpovedať
@riomajo105 aj na povale ho treba zatepliť
Odpovedať
@foox to máš pravdu, uz by ma nik nenahovoril na dom na kľúč
Odpovedať
@foox tak pokial tam zabudli dať izolaciu a v kolaudacii komina mame napisane ze je to trojzložkovy komín, tak potom maju poriadny pruser fušeraci
Odpovedať
@riomajo105 myslím, že bez izolácie sa taký komín postaviť nedá. Tak v tomto smere buť spokojný.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?