Vlhký komín strecha

Ahojte, začalo mi počas zimy prerážať vlhkosť do domu, a hľadal som príčinu. Na 99% to ide z komína, keďže to sedí s tým, že vlhkosť je tam kde je komín a po obhliadke komína som stav viď foto. Tehle už povoľuje špárovka, a celé to tam je vlhké. Tá tehla hore je OK, ale tá dole už nie. Komín nechcem robiť komplet nový, keďže plánujem nadstavbu, ale potrebujem zastaviť prenikaniu vlhkosti. Momentálne je tehla vlhká. Máte tip na to, ako to opraviť?
Odpovedať
Profilova fotka
Nechat preschnúť (buduci tyzden) potom FKD (naj 30-50mm v závyslosti od presahu krycej dosky), sieťka, vorspritzer 2mm, omietka, v prvom rade si zatmelte, okolo prestupu popri plecharine strecharskym tmelom (nešetriť tmelom)
Odpovedať
Profilova fotka
Mozno postaci len zatmelit strecharskym. Za vyskusanie nic nedate prvy prispevok bol keby ste to chceli eňoňuňo. Pekny vecer prajem.
Odpovedať
Niektoré tehly sú uvoľnené, takže v prvom rade musím opraviť to. Prestup myslíte to nadpojenie na izoláciu? Lebo plech tam nikde nevidím 🙂
Odpovedať
Ešte jedna otázka, keď by som tam dal sieťku a následne na to natrel hydroizoláciou, je to ok?
Odpovedať
nie -lebo to je vrch komina a cele by som to rozobral az na pevu tehlu a dal typizovany komin aj s tepelnou izolaciou a obtentoval silikonovou omietkou a dal čuiapku ,aby to nenapokol komin
Odpovedať
Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@marcos33 ano tam kde máte napojenie na izoláciu, prepáčte na mobile to pôsobilo ako plech
Odpovedať
Profilova fotka
@marcos33 Zial ani jeden z radcov vas neupozornil, ze v pripade, ak je komin pouzivany na tuhe palivo je riesenie napojenia stresnej folie v prikrom rozpore so znenim Vyhl. 401/2007 , kedy materialy ine ako Ackove (nehorlave) musia byt vzdialene od vonkajsieho povrchu kominoveho telesa min. 50 mm. Je to z dovodu, ze ak dojde k vyhoreniu sadzi, teplota na povrchu kominoveho telesa sposobi zapalenie prilahlych horlavych materialov. Kominar-revizny technik by takyto komin nemal dovolit pustit do prevadzky.
Odpovedať
Plyn...
Odpovedať
Profilova fotka
@marcos33 s vlozkou?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?