Strešný výlez ku komínu

Poraďte mi prosím lacný vylez ku komínu...... Práve nám robia strechu a mame 2 komíny a napadlo nám že asi by bol vhodný vylez ku komínom (strešné okna nemáme) Viete o nejakom neznačkovom nie veľmi drahom? Ďakujem za skore rady....
Odpovedať
takze kupili sme presne tej istej farby ako mame krytinu.... a vysiel celkom lacno 75 € keby niekto potreboval ohlaste sa dam info....
Odpovedať
Profilova fotka
Odporúčali by ste strešný výlez na strechu v poschodovom NED dome? Možný tepelný most a únik tepla...
Odpovedať
a prečo chcete ku kominom z vrchu?čistitť sa dajú aj odspodu,
Odpovedať
@xenna presne komik sa dá cistit aj zo spodu a takto to robí aj nás kominar a to dávam čistit každý rok a kozub je priamo v obývačky aj kominove dvierka tie on upchá militanom a vyčistí komin a následne lopatou vyberie popol dnešku uz kominar nejde na strechu
Odpovedať
@adrianal mozno ten tvoj kominár nejde na strechu... ostatní chodia... alebo tí, čo robia svoju prácu poctivo...
Odpovedať
@kali23 pravého to robi až veľmi poctivo je to tak isto vyčistenie aj zdola tak neviem načo by sa trepal na strechu
Odpovedať
treba si prečítať stavebný zákon a vyhlášky, kt. toto riešia...
Odpovedať
@kali23 u nas v okrese je vraj problem zohnat kominara, takeho klasickeho som nevidela uz par rokov, ten jeden co je, dobreze nie v obleku chodi na obhliadky, neviem ci ho donutim, aby vyliezol na strechu :-D
Odpovedať
@ingeborg78 daj si stránku www.kks-sr.sk tam sú podľa okresov a nám robil aj revíziu ku kolaudacii a cisti ten komin od spodu nám robi z Nitry Peter Šulan vyčistí aj komin a krbovu vložku zvnútra to napojenie na komin
Odpovedať
@ingeborg78 neboj a vždy príde cely čierny že mu radšej ani ruku nepodam a všetko je vždy v poriadku lebo ja dávam cistit každý rok kurime v kozube každý deň
Odpovedať
www stránka komory kominárov nebola aktualizovaná už pár rokov, aj ked tvrdia, že sa na tom pracuje... takže kominára treba hladat inak ;)
Odpovedať
načo dnes hľadáte kominára aj tak ho nieto stačí raz na revíziu, čistenie nie je žiadna veda teda aspoň na pevné palivo
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kali23 no prave som pozerala tu stranku, ale nenasla som tam prideleneho kominara pre nasu obec, zato som tam nasla aj zenu-kominarku:-)
Odpovedať
@ingeborg78 a nie je sama, je ich viac, ale ako hovorím, nie su schopni dat vsetkych novych na stranku... @duzu cistenie nie je ziadna veda, je stanovené zákonom ako casto je potrebné čistit komín a ludia to aj tak ignorujú... je im vela dat 10E za cistenie... kominárske remeslo je podcenované, pritom ked je problém (a tých je dost, lebo ludia setria najviac na komíne a vacsina si mysli, ze komin je na dome ta najnepodstatnejsia vec na stavbe, a to zvládne každý sám... a potom vedú cez komín drevené strešné trámy, vodovodné trubky, el.káble a podobne, namiesto komínových dvierok nie je nic len otvor... alebo nie sú vobec.) stat sa dnes kominárom je nieco nemozne... a tí co podstúpili celú tú tortúru s niekolkorocným odkladaním, podmienky boli nastavené naozaj divoko, pravdepodobne aby nevznikala dalsia konkurencia, nemohol ich splnit len tak hocikto... a najviac ma pobaví reportáž v správach ako vyhorel dom od komína... a vtedy sa rýchlo hlada posledna revizia komina aby sa cela vec mohla hodit na kominara... co natom, ze vlastnik nehnutelnosti x rokov kaslal na cistenie ci revizie... vinu treba na niekoho hodit, nie? :-N
Odpovedať
jedna vec je nejaký papier a druhá kvalitný komín na to stačí sedliacky rozum mám 50 r dom komín tehlový nevložkovaný teraz už len pre krb pravidelne ho sám kontrolujem aj po 2 rokoch pri pravidelnom kúrení je stále čistý žiadne sadze decht zvonku je ovakovaný ,cez povalu nie sú tam žiadne horľavé látky
Odpovedať
...ze preco chodit ku kominom zvrchu??? :-o Skus raz robit detom Mikulasa a hned to pochopis!!! :-) :-p
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@marrad Ahoj das mi kontakt na kominovy vylez potrebujem ho kupit uz teraz a ten tvoj bol skutocne lacny Dakujem Daniela
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Profilova fotka
@marrad Dobrý deň. Ja by som potreboval nejaké doporučenie. Tiež zháňam ku komínu výlez. Ján Stacho 0948013208. Ďakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?