Spoj komín stena

Ahojte čo so spojom komín stena (keďže má byť diletovaný)môžem to celé presieťkovať - lepidlo, sieťka omietka ? pripájam foto, ale týka sa to aj ostatných spojov
Odpovedať
schiedel KombiGas @schiedel_maros_plsko @jan45
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 komín treba ukotviť do steny, potom sa môže presieťkovať. Dilatácia prebieha v komíne.
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 Na tvojom mieste by som to obmuroval priečkovkou tak aby bola od komína odsunutá tak o centimeter, dobre to napoj na existujúce priečky, môžeš to presieťkovať a nebude to praskať.
Odpovedať
@tino2 komin sa nema kotvit do steny... ja mam komin oddilatovany od priecky, dilatacia vyplnenia vlnou, cez to islo 15mm omietky s vlozenou sietkou... nic nepraska. No ty tam ides davat sietku lepidlo, takze asi budes robit len tenkovrstvu omietku na to?
Odpovedať
@gashtaan poliaci budu striekat na to jednovrstvu omietku, vlastne to chcem urobit ako v dolnej časti. Cely komín je odilatovaný vlnou z každej strany. myslel som že na to dam sietku lepidlo , a potom na to poliaci nastriekaju omietku
Odpovedať
@tino2 urcite bude lepsie, ak sietku vtlacia priamo do omietky... sietka nalepena na stenu pod omietkou toho pohybu moc neprenesie.
Odpovedať
na tie kominové tvárnice stačí rovno nastriekať omietku ? netreba pod to ešte lepidlo ?
Odpovedať
@tino2 naco? ty si snad to lepidlo natieras aj na chlieb :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako je správne urobiť komín v izbe..za komínom máme medzeru 4cm..je treba to asi vyplniť nejakým superizolom a čo je treba ďalšie??? Lepidlo a sieťka? Na rohy tiež dať nejaké rohovniky so sieťkou?? A následne sa môžu robiť sadrové striekanie omietky? Alebo ako?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?