Prestrelená cena za revíziu komína.

Profilova fotka
Dobrý deň, je podľa vás cena 100 Eur za kolaudačnú revíziu jednoprieduchového komína napojeného na jeden 8kW krb normálna? Dohľadal som si dodatočne na internete ceny týchto revízií a všade to majú v cenníkoch za cca 60 Eur s DPH, ale 100 Eur som ani v BA kraji nenašiel. Revízny kominár sa u mňa zdržal asi 10 minút, bez výhrad, všetko som mal splnené do najprísnejšieho detailu. Podotýkam, že som obdržal iba certifikát ku kolaudácii, bez dokladu o zaplatení. Mám pocit, že som vysolil neadekvátnu čiastku.
Odpovedať
@marcel_raytheon real 60Eur 100 je okradanie!
Odpovedať
@marcel_raytheon pred 5 rokmi som platil 70 € tiež mi spadla sánka pozrel len komín nič viac.dlhsie písal papiere než kontroloval.ale bloček mi dal .je to riadna banda
Odpovedať
Ja som platil 50e za dva kominy a reviziu kachlovej pece
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Tak chlapci z kominarov legislativa spravila velmi velkych pánov. Ale berte tu dobru stranku , ze naSk mame omnoho menej umrti na otravu Co ckom nez napr v madarsku. Komin je nebezpecna vec najma pri otvorenej spalovacej komore. Pri kondenzacnej technike s uzavretou spalovacou komorou je to lepsie,bezpecnejsie. Najma ked mi dojde kominar na dymovod kvoly kolaudacii so zrkadielkom a v lepsom pripade kamerou a mudruje do originalneho kondenzacneho komina , kua ja tam napojim analizator za 2 tisic eur co presne vyhodnoti tesnost, jemu staci zrkadlo za 2 Eura a cervena okruhla peciatka. Nastastie cest vynimkam,ale su medzi nimi aj exoti
Odpovedať
Komin nemam no od suseda viem ze plati 60€. Ono asi aj zalezi na vzdialenosti kolko musi ten kominar precestovat. Kedysi slm cital clanok ze ak by kazdy robil revizie kominov poctivo 2x rocne bolo by potrebnych 5x viac kominarov ako mame teraz. No ak sa stane nestastie poistovna sa pri plneni rada oprie o neurobene revizie aj ked pricina poziaru bola ina.
Odpovedať
ked je odbornik tak staci mrk a vie co je zle ,ale to sa nenauci za rok a trh je trh
Odpovedať
@vrajmantak to bude odborník ako pyšná princezná "zrkadielko kto je najkrajší na svete?"
Odpovedať
to nie,treba sa opytat dopredu na cenu
Odpovedať
Profilova fotka
60 bežná cena za prieduch, poznám aj za 40, poznám aj za 120, je voľná cenotvorba, treba sa na cenu opýtať vždy buď po telefóne, alebo si pozrieť cenník na stránke toho komu voláte, je to jednoduché. Aj v servise Vám vymenia brzdy u niekoho za 20€ u niekoho za 150€ a tiež je to tá istá služba. Pripojenie šporáka plynárom stojí 20e + 10e meter hadice - rozumej zakrútiť 2 matice. Datart 60€, inde 30-40€. V tesku tiež stoja kuracie prsia 5,99€ za kilo a niekde môžu stáť tie samé 3,49€. Záleží kam voláte, alebo akú predajnu navštívite. Tak isto šnúra do krbových dvierok stojí niekde 0,5€ meter inde 4€ tej istej. Toľko k cenám. Iné je to už čo sa kvality vykonanej práce týka. Revízie sa to moc netýka. Čo sa o pravidelnom čistení a kontrole komína nedá povedať. Tam už su markantné rozdiely v cene aj v kvalite. Väčšinou priamo úmerná cena je kvalite.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@t0ny08 vies poskytnut kontakt?
Odpovedať
mne robili revíziu naposledy (a to doslova) za 12€. Ten menej ožralý pchal zrkadielko do komína, zberný lievik kondenzu mu vôbec nevadil 🙂 ten ožralejší vypisoval papier a podpísal sa na stôl 🙂 odvtedy ženiem tú zgerbu kade ľahšie. Možno je na čase to zase skúsiť, možno inovovali divadelné predstavenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
U nás došiel.......biele BMW, vystúpil....biele nohavice, topánky z hadej kože, tie kktky so zdvihnutou špičkou a vyhnute dohora, ružová košeľa, ovesany zlatom, v ruke ajfon, v druhej druhý ajfon 🤣 Myslel som, ze ide na bašavel. Liezol na strechu rebríkom, som už premýšľal, čo s ním, keď sa zdrbe....pozrel zvrchu do rúry (pohľad asi 3 sekundy), zliezol, vypísal papier, 70 evri sefko a odišiel. Skvelá partička tento cech kominársky 🤣
Odpovedať
ako bolo spominane vyssie, je to volny trh a cenu si moze kazdy stanovit ako uzna za vhodne. Ak sa niekomu ta cena nezda primerana, nie je nic jednoduchsie ako sa "vyskolit" za kominara a robit to za 20cku. P.S. ja to riesim vzdy spolocne so susedmi. Ked dohodnem kominarovi 6 zakaziek na ulici na 1 doobedie, tak sa da aj o cene jednat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?