Prerabka komina

Profilova fotka
Zdravím Vsetkych.Prosim Vás o radu všetky odborníky i neodborníky.Potrebujem prerobit komín nad strechu než mi huid o miesac robit novu.Strecha bude Bramac klasik štandart. Potřebujeme prerobit len nad střešní část.Komin nemá žiadný problem.Kurrime v pécu v kuchyni každý den celu zimu. Potrebujem len prerobit tu část nad střechu aby ho mohli zaizolovat a aby bol 100% . Prosím podle fotek možte mi poradit ako by to bylo dobré prerobit.Tak nějak klasický ako myslím že bych to po střechu odebral a vymezoval že šamotovej tehly.Prosim a ako sac to robí vo vnutry komína???Jestli tam mám dávat nějaké ty šamotové rury???Lebo dá sa len šamotovu maltu vymazat?Dakujem moc každému či dá zapojí (poradi)..
Odpovedať
Profilova fotka
Odporucam zvazit, ci nevymenite cely komin.... Predpokladam, ze napriek textu ste obcanom SR. Teda pre vas komin plati, ze komin musi byt viacvrstvovy, s vnutornou vlozkou tepelne a dilatacne oddelenou od kominoveho plasta. Teda ak chcete prevadzkovat komin, mal by byt bezpecny ako pre vas, tak asi aj pre susedov a nechcete, ak dojde k vyhoreniu sadzi, aby vam takyto komin bez vlozky sposobil zapalenie domu s naslednou stratou akehokolvek poistneho plnenia. Ak nie je mozne komin zburat a cely postavit na novo, tak by som odporucal "minimalne" prevlozkovat tu cast co zostane (asi budete musiet aj frezovat, aby ste do tej diery dostali vyuzitelny priemer) a dalej uz mozete pokracovat rovnakym typom vlozky aj v novo postavenej casti. Nadstresnu cast by som zo samotovej tehly nerobil, jej vlastnosti ju predurcuju na ine pouzitie. Ak tak mozete vymurovat klinkerom napriklad, alebo tehlou s vybornymi mrazuvzdornymi vlastnostami. Alebo lahsie je postavit komin z tvarnic, vo vnutri s vlozkou, pre vas asi najlepsie pouzitelna je kovova vlozka a tvarnicu nasledne zateplit mineralnou vlnou a omietnut.
Odpovedať
Profilova fotka
To je azbestocementova vlozka dnu pane? Alebo len nejake predlzenie?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?