Obloženie komína Schiedel UNI ADVANCED 200 - interiér

Ahojte pri stavbe komína a priečok mi vznikol cca 5 cm odsek komín vs priečka. Chcel by som to zarovnať do jednej roviny (obrázok červená línia). Viete mi poradiť čo je na to najvhodnejšie? Napadlo ma ho obložiť sklenou vatou a na ňu natiahnuť lepidlo, môže sa dať vata priamo na dielce alebo je potrebné ešte niečo iné. Ďakujem za rady,
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den. Da sa pouzit aj mineralna vata, tvrdena. Ale pokial to bude na exponovanom mieste, v ostrej pravotocivej pri zavode detskych odrazadiel, pouzil by som skor murovaci material. Vlnu nalepit priamo na tvarnice, rohovnik, sietka a lepidlo, mozno aj 2-3 vrstvy.
Odpovedať
Nerozumiem prečo murovanie z ľavej strany. Na vyrovnanie s priečkami stačí len na jednej strane. Vatu by som nedával, aj komínové teleso nad zaústením vykuruje. V podstate izoláciou zvýšiš komínovú stratu. Dal by som tam tehlu alebo niečo s dobrou akumulačnou schopnosťou.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrajoz Izolaciou sa kominova strata nezvysuje ...
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko Dovolím si nesúhlasiť. Pokiaľ máš zaizolovaný komín, tak teplo zo spalín ide len hore komínom. Pokiaľ komín nemáš izolovaný, tak teplo zo spalín počas ich prechodu komínom sa odovzdáva aj do komínového telesa a okolitého prostredia v okolí komína a tým sa komínová strata znižuje, nakoľko teplo ostáva v objekte.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrajoz Ja si dovolim uviest nasledovne. Za kominovu stratu sa povazuje stav, kedy dochadza k poklesu teploty spalin a tym poklesu tahu v prieduchu. Vznika vtedy, ked teleso komina nie je izolovane a je ochladzovane. Ak sa kominove teleso zaizoluje, dochadza k znizeniu tepelnych ziskov, ktore odovzda povrch kominoveho telesa do priestoru. Komin primarne nie je vykurovacie teleso. A teda ak ho zaizolujem, nevznikaju tepelne straty. Je to vec pohladu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
sadrokarton, naco ho este izolovat vatou, ked kominove teleso - samot je v Shiedel kominoch uz v tvarnici.
Odpovedať
@mato666222 a to ten sadrokarton ako navrhujes do toho komina kotvit? Aha, vlastne teraz som si uvedomil, ze to ma byt L okolo komina, takze kotvenie by nebol problem. Uz to zmazat nemozem :)
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko Súhlasím, že komínové teleso nie je vykurovacie teleso, ale mne v podstate komínové teleso vykuruje chodbu na poschodí a to celkom slušne. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vrajoz O aky kominovy system sa jedna?
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan Kludne mozes mat vzduchovu medzeru medzi kominom a sadrosom. To su uz len detaily. Kotvit to kotvi na tehlu/kvadru - priecky
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko UNI ADVANCED 200
Odpovedať
Profilova fotka
@mato666222 Dakujeme za doveru ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko Velmo rad, tiez mam Vas system. Len ma hneva, ze mate tak drahe kominove striesky. Musim si dat vyrobit niekde, aby mi donho neprsalo :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mato666222 Nuz, nikto nie je dokonaly. ;-) Ak ale mate napojeny komin, misku na odvod kondenzatu na kanalizaciu, tak sa mi javi pouzitie striesky ako zbytocnost. Striesku by som riesil az potom, ak by bol problem. Pri spravnom napojenia spotrebica, konci vlhkost v spotrebici a ten ma byt na take pripraveny. Ak teda vlhkost prekona obtokovy pliesok alebo ryhu v napojovacom kuse na dymovod.
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko Pan Maros, planujem v komine tak 2x do roka rozlozit ohen. Cize to mam len na krb. Myslite, ze bude problem ak bude komin bez striesky a bude donho snezit / prsat ?
Odpovedať
Profilova fotka
@mato666222 Problem to nebude, ak napojite odvod vlhkosti na kanalizaciu. Dorazne odporucam pre nasledne pohodlie a bezproblemovu prevadzku. :-)
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko Mám komín CIKO TEC
Odpovedať
Ďakujem za rady, najrýchlejšie bude asi použiť sadrokartón. Otázka však, môže sa sadrokartón používať na takých miestach? Myslím ako je na tom s horľavosťou a či sa môže presieťkovať a natiahnúť lepidlo respektívne omietka, aby povrch splynul s vedľajšou priečkou.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
https://www.youtube.com/watch?v=uriOl... 05:45 Medzera popod konus musi byt!
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ano, vata musi koncit 8 cm pod hranou poslednej tvarnice. Mala tuba, Hermesil, sa pouzije na ten posledny spoj. Spojenie konusu a samotu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mcsmekac Ja by som ju nelepil. Ide na hmozdiny. Keby sa poskodila, bude sa dat lahsie vymenit.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mcsmekac Vsetko ide, ked sa chce ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?