Na čo si dať pozor vo vzťahu. Kotla a komína.

Profilova fotka
Ak plánujete kotol na tuhé palivá, overte si akú ma potrebu ťahu na to, aby fungoval správne podľa požiadaviek jeho výrobcu. Veľakrát sa stáva, že výška komína daná výškou hrebeňa je absolútne nepostačujúca pre vytvorenie očakávaného ťahu v komíne kvôli správnej, bezpečnej a energeticky efektívnej prevádzke kotla. Hľadajte spotrebiče s čo najmenšou potrebou ťahu. 23 Pa pri celkovej výške komína 6 m určite nedosiahnete...
Odpovedať
jezismaria ten nazov :-N Normalne som sa zlakla, ze som na Modrom koni :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Viem, clickbait, ale prilakal ..... a nasledoval rozklik.... a uz budete vediet, ze komin a kotol mozu mat vztah 😄
Odpovedať
@zita19 no sak, ked mas kratky komin tak vzah nefunguje, ci tah. 😃
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko no ja, vzhladom na to aka som stara a aj na moje vzdelanie viem, ze by mali mat vztah dokonaly a dokonca by som povedala, ze je ziaduci aj tesny vztah :-)
Odpovedať
@originalx ano, primerane dlhy komin je optimalny :-)
Odpovedať
@zita19 taky nicim nevynika.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko ten obrazok je nejasny, ak ho zvacsim nevidim tie cisla. Mam 5,5m a 200mm priemer,aky mam tah?
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx Bezpodmienecne navstivte ocneho lekara! Tie cisla sa nedaju nevidiet... 😉 Obidvaja dobre vieme, ze udaje, ktore ste poskytli nie su dostacujuce pre stanovenie tahu v komine. 🤔
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko som cez mobil, nie na pc, tak to nevidim. Viem viem.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko môžem poprosiť o vysvetlenie ako to chápať. Pri tých 6m je vždy - t.j. že komín ešte zabraňuje ťahu alebo ako to je a čo je tá teplota? Keď je potrebný ťah 12Pa aký má byť komín.? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jumt Komin nezabranuje tahu. Komin nevyvinie taky tah pri svojej vyske, teplote spalin a priemere. Na to aby spotrebic fungoval spravne, deklaruje jeho vyrobca, ze potrebuje x Pa tahu. Poziadavku pri krbovych kachliach, krbovych vlozkach 8-10-12 Pa, dosiahnete za urcitych okolnosti uz od 3 m ucinnej vysky. Kotol na tuhe palivo vsak potrebuje 20-25 Pa. K tomu prislucha komin vysoky 10-11-12 m .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?