Možem napojiť krb 230mm na komín 200mm ?

Ahoj môžete mi poradiť mám nerezový komín priemer 200mm a účinná dĺžka je cca 4,5-5m možem naň napojiť krbovu vložku čo má dymovod 230mm ?
Odpovedať
Treba dokupit nejaku redukciu,najlepsie u rovnakeho predajcu,od koho mas komin
Odpovedať
Profilova fotka
Pokial viem nieco take je zakazane , @reward by mal vediet presne.
Odpovedať
Profilova fotka
myslim ze to nie je mozne. naopak ano. z vacsieho priemeru na mensi
Odpovedať
Profilova fotka
ja si tiež myslím že nie, pretože tá krbová vložka má dymovod z nejakého dôvodu v hrúbke 230mm - pravdepodobne z takého, že produkuje také množstvo spalín, aké vyjde len cez dymovod/komín v hrúbke 230mm, takže ak ju pripojíš na menší komín, tak riskuješ že to nebude stíhať - podľa normy to tiež asi nebude z toho istého dôvodu. Preto treba vyberať krbové vložky z čo najmenším dymovodom - lebo tým pádom má tá krbová vložka lepšie spalovanie ak nepotrebuje taký hrubý dymovod/komín.
Odpovedať
Súhlasím S @majki555 , treba kúpiť redukciu a určite to pôjde. Ak už máš kúpený krb aj komín, aj tak ti už nič iné nezostáva a za odskúšenie nič nedáš.
Odpovedať
Profilova fotka
@datok ,pozrite si technický list od krbovej vložky a tam by mohlo byť uvedené či je možné redukovať a o aký priemer... ak nie myslím ,že sa nič nestane ,nieje to také dramatické zúženie a výška komína 5m je ok....
Odpovedať
Profilova fotka
Tak, ako píše kolega nado mnou, zredukovanie o plus-mínus 10% je dovolené, aj účinná výška je OK. Ešte stojí za úvahu typ vložky a konštrukcia ohniska. Niektoré fungovať budú a iné nie.
Odpovedať
Profilova fotka
no hlavne aby to stihalo ist von kominom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?