Krbová vložka osadená vnútri komína?

Zdravím vospolok. Viete mi prosím poradiť č je to možne osadiť krbovú vložku priamo do komína? Tak, že sa úplne celá vsadí do vnútra komína a ostanú len dvierka krbovej vložky?
Odpovedať
Coze? to co je za komin, do ktoreho sa vojde cela vlozka? a celkovo, nechapem aku mate predstavu.
Odpovedať
@kemino No nie je to môj nápad, veru najradšej by som ten krb vôbec nemala. Ale to je iný príbeh..komín je dostatočně široký aj hlboký, aby sa doň tá krbová vložka dostala. Len či je to vhodné a či sa to vôbec tak praktizuje- máte skúsenosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@mariatobysam hoďte sem foto, lebo toto by som rád videl 🙂 ale myslím si, že ste sa zle vyjadrili , predpokladám, že máte nejaký starší dom s otvoreným krbom a do toho krbu chcete vložiť nejakú krbovú vložku (nie priamo do komína)
Odpovedať
@iamriso veru momentálne muž povyberal časť tých tehál z komína áno starého domu ktorý je v rekonštrukcii. Žiaľ nie je tam ani krb ani nič momentálne. Je to na prízemí
Odpovedať
@mariatobysam komin si predstavujem ako ruru o priemere napr 200mm, izolovanu, ulozenu v betonovej obstavbe napr. Do tohto by sa vam beru krbova vlozka nezmestila, len by sa musel na tento komin napojit. Neviem si predstavit co za komin to je, ak sa "donho" vojde cela vlozka, no vychadzajme z toho ze ten komin ma stvorcovy podorys o rozmeroch 70x70cm. Vlozite "donho" vlozku, obmurujete a budu z neho trcat len dvierka. Ano, moznosa to da, ale neziskate tym nic, maximalne tak pozitok z ohna. Kedze krbova vlozka odovzdava teplo tym, ze sa jej povrch rozpali a dym je vedeny dymovodom do sopucha. Zisky salanim z dvierok budu zanedbatelne. Vo vasom pripade, teplo z povrchu vlozky by unikalo spolu s dymom do toho gigantickeho komina. Mozno sa mylim, ale to je len moje uvazovanie, neviem si taky komin ani predstavit, tak moj nazor neberte ako radu, ale uvahu.
Odpovedať
Ano pôdorys je o dosť širší a ústi do komína, ďakujem za upresnenie😉
Odpovedať
@mariatobysam aj keby bol tak veľký komín že tam vojde celá vložka, bude to len imidžovka lebo všetko teplo pôjde rovno do komína,ešte viac ako z otvoreného krbu, okolo vložky musí byť akumulácia, alebo voľný priestor na obostavbu a len dymovod z vložky do komína
Odpovedať
Profilova fotka
My praktizujeme toto. 550x600 mm, co je menej ako 700x700, a komin ma 360x500. https://www.schiedel.com/sk/produkty/...
Odpovedať
@kemino kingfire.cz
Odpovedať
@bigjamajko len by musel starý komín zbúrať a stavať celú stavebnicu
Odpovedať
@bigjamajko no asi tak si to predstavuje. Asi to nebude môcť byť hocijaká krbová vložka osadená..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?