Kondenz na komíne

Zdravím všetkých,chcel by som sa dozvedieť,ako vyriešiť môj problém so studeným povrchom komína schiedel.Je to novostavba,bývame 2 roky,vlchkost v dome je normálna.Mam el.kurenie,komín a kachle mám len ako poistné kúrenie keby nieje elektrina.Cca raz mesačne zakúrim pre efekt.Tak sa mi ochladzuje komin,že to plesnie a odpadáva aj farba z neho .Co s tím?
Odpovedať
Začni kúriť viac v krbe Príčin môže byť viacero : - zle napojene parozábrany na komín - neexistujúca lebo nedostatočná prechodka v konštrukcií na komín - netesnosť na strešnej krytine a voda steká po komíne dole
Odpovedať
@ladislavgombkoto upchaj poriadne komín rovno od vrchu daj zátku nenaprší , nekondenzuje, od kachlí zavri dymovod aspoň klapkou a vstupný vzduch, takto ti tadiať uniká teplo do komína
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali to isté, najskôr sme mysleli, že bola chyba, že sa nezateplil komín nad strechou a preto to robilo. Nakoniec bola príčina zaústenia kondenzu z komína priamo do kanalizačného potrubia (urobili to tak vodári), takže ťahalo vlhkosť z kanalizácie do komna a pri mrazoch kondenzovala na stenách až to nalhlo. Máme priznané otvorené stropy, takže nieje žiadne podkrovie ale len interiér, strešná skladba a potom už zvyšok komína. Po odpojení kondenzu (zaústenie klasicky do flaštičky za krbom) a pravidelnom využívaní krbu (3-4 x týždene) sa to už neopakovalo. Inak navlhlo len počas mrazov, nikdy nie po daždi alebo keď bola teplota nad nulou...
Odpovedať
@fega ďakujem,aj na to som myslel že má možno s tím spojitosť .Skúsim to spraviť,lebo mám kondenz s komína presne tak ako vy ste mali.
Odpovedať
Profilova fotka
@ladislavgombkoto Predpokladam, ze mate nas komin so zadnym odvetranim. To je ta mriezka dole pod dvierkami. Tou prudi teply a vlhky vzduch z interieru do exterieru, Pocas svojej cesty narazi na studenu cast komina, nad izolovanym stropom, pod strechou a skondenzuje. pomoc prva bude pravidelne kurenie, nasledne by som venoval cas a prostriedky do zateplenia komina vyhradne mineralnou vlnou, nielen nad stresnou rovinou, alej pod strechou, ak mate nevykurovany povalovy priestor. Napojenie dymovodu sa javi tiez ako netesne... Zvolte prosim spravne a tesne napojenie. Spravne take, aby napojenie umoznovalo dilataciu. Vase napojenie nie je podla vsetkeho spravne (zasunute do vnutra vlozky bez spravnej dilatacie). Vlhkost zo zaustenia do kanalizacie sa neprejavi na povrchu tymto sposobom, o 2,5 m vyssie na povrchu bez ciernohedeho zafarbenia ...
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko prečo výhradne minerálnou vlnou. Prechodky z penového skla nie sú vhodné?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 Ulohou prechodky, napriklad z penoveho skla je bezpecne a tesne napojenie parozabrany, vodotesnej izolacie. Zateplenie, ktore je spominane a pozadovane vyhradne z mineralnej vlny (EPS je horlavy material a teda nesmie byt priamo na komine, lebo bezpecna odstupova vzdialenost je 50mm) ma v tomto pripade inu funkciu. Zateplenie komina penovym sklom by bola draha zalezitost...
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež sme to mali len po mrazoch keď sme nekúrili. Zateplili komín nad strechou a prestalo to.
Odpovedať
@juanex ja to mám viac alebo menej celú zimu,od jesene to nikdy nezmizlo úplne,podla poveternostných podmienok je to viac,alebo menej.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko napojenie dymovudu síce nemám schiedel,ale je tam na dilataciu ten motúz či čo je 🙂.pokiaľ dobre viem.
Odpovedať
Profilova fotka
@ladislavgombkoto Najdete ju medzi tymito?
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko wow,naštastie zatiaľ nie,ale minimalne kurim v kachliach tak možno pre to.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?