Komín do noveho domu plyn+ pevne palivo

Aky komin by ste mi odporucili do domu?
Odpovedať
nerezovy vonkajsi.
Odpovedať
@vladimir_hroziencik do nového v A0 žiadny , zbytočná strata
Odpovedať
@duzu nerozumiem
Odpovedať
@vladimir_hroziencik V nových domoch sú iné zákony ako v starých domoch. Radšej by som sa zameral na orientáciu (vykúrenie slnkom) tvarom domu, detailami čo sa týka prerušenia tepelného mosta , najefektívnejším položením podlahovky , izolácie , atď.
Odpovedať
@vladimir_hroziencik viacej čítaj, pozri napr. profil @mio23 má pasív už pár. rokov no komín by ho stál zbytočne veľa, tak ho nemá a to býva v PP
Odpovedať
@vladimir_hroziencik Ak máš možnosť plynu, pevné palivo nerieš a teda ani komín...
Odpovedať
@dedo758 to bude len krb, tak len preto
Odpovedať
Tak to stačí jednoduchý jednocylindrový komín a na kondenzačný kotol koncentrický dymovod...
Odpovedať
Vidíte mne firma postavila hrubú stavbu podla projektu, kde projektant naprokejtoval dom ked uz vedel, aký bude zdroj tepla - plynovy kotol a krb. Tak mam dvojitý komin. Jedna rúra pre krb a druha akože pre kotol. Prišiel kurenar a povedal ze daný komin nemôže byt použitý pre kondenzačný kotol. Tak mam v jednej rure komina v hodnote 1600 euro napchatu plastovu trubku a v krbe skoro ani nekurim lebo je v obyvacke ktorá je orientovaná na juh a je v nej teplo aj keď je podlahovka zastavená. Kopa prachov za komin vyhodena hore komínom...
Odpovedať
@robo91 čo by ste mi odporucili urobit, lebo presne takto to mam aj ja
Odpovedať
@vladimir_hroziencik určite potrebujete zvlášť rulu pre krb a zvlášť pre kotol. Ak nie je možnosť ťahať plechový komin po vonkajsku, ostáva vam zrejme len murovaný komin. Poraďte sa ale radšej s odborníkmi na kominy, je okolo toho cela veda a nerad by som poradil zle. Na plynový kotol kedysi stačilo cez stenu prestrcit plastovu rulu. Dnes vraj treba komin, ale ako som písal, kameninovy byť nemôže. Zásadite splodiny by ho vraj poškodili. Bude vam asi stačiť plastový komin so stresnou priechodkou. Ako som písal, mne je jeden murovaný komin Schiedel nanič, lebo je v nom vsunuta plastová trubka.
Odpovedať
@robo91 vsak toto, tento problem mam aj ja , fakt neviem co dat na ten plynovy kotol, asi sa niekfe poradim lebo sa mi nechce vyhadzovat zbytocne peniaze, ak by ste este niekto vedeli tak poradte
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@robo91 Aky mate nas system?
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko Dobrý deň, na jednej tvárnici je slabšie čitateľne napísané Schiedel uni +18 20 EZ1508. Prakticky sú to dva samostatné komíny vymurované vedľa seba, z tvárnic 40x40cm s kameninovou rúlou o priemere 20cm. Jeden komín je určený pre krb, druhý mal byť určený pre kondenzačný plynový kotol. No a v tej druhej murovanej rúre je vsunutá plastová trubka pre odvod spalín z kotla. To hodnotím ako úplne zbytočnú investíciu...
Odpovedať
Profilova fotka
@robo91 Dobry den aj Vam. Zial ano, mate pravdu. Napriek nasej prednaskovej cinnosti pre odbornu verejnost, informaciam na webe, socialnym sietam, nepostihneme vsetkych projektantov. potom navrhnu blud. 200 mm priemer na plynovy kondenzacny kotol. Nie vzdy sa nam tiez podari dostat sa k zakaznikovi, aby sme poradili podla poziadaviek zakaznika a poopravili navrh projektanta alebo architekta.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko Ďakujem za reakciu. Viete mi prosím poradiť, či je nejaká možnosť ako komín bez poškodenia rozobrať?
Odpovedať
Profilova fotka
@robo91 Ak ste stavali spravne a zodpovedne, tak zial bez vaznych poskodeni ho nerozoberete. Vlozky, ak doslo k preschnutiu tmelu od seba neoddelite, tvarnice by ste mozno dali, ale flexou sa naokolo tvarnice asi nedostanete a presne neodrezete. Nechajte ho stat, mozno niekedy vyuzijete na zvod solaru, fotovoltaiky. Neposkytnete nam prosim kontakt na projektanta, ze by sme ho priamo kontaktovali s ponukou podrobnejsich informacii k nasim systemom. Nech sa nestavaju taketo pochybenia ...
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko Ďakujem, projektanta som už konfrontoval s týmto ako aj inými nedostatkami ktoré na projekte domu napáchal 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?